Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubuntu 8.10 zawiesza się na ekranie startowym

14 Kwi 2009 19:49 2438 9
  • Poziom 14  
    Witam! Otóż dotarł do mnie ten systemik :) Dokładna nazwa to Ubuntu 8.10 desktop edition Zainstalowałem go opcją ,,wewnątrz Windows". Po restarcie PCeta system pojawia się na liście obok Windowsa. Następnie po wybraniu Ubuntu (bez wchodzenia w menu bootowania) pojawia się ekran startowy po którym biega wte i we wte paseczek. Mijają ok. 3 minuty i się zatrzymuje, nie idzie dalej. W czym może być problem?
  • Poziom 15  
    Jak zacznie "biegać paseczek" wciśnij Alt+F2 powinno to przełączyć w tryb tekstowy i zobaczysz na czym się wywala.
  • Poziom 10  
    Może spróbuj instalacji z bootowania , albo na wirtualnej maszynie żeby sprawdzić czy może nie jest to spowodowane wadliwą płytą, czasem się zainstaluje wszystko, a po restarcie nie działa połowa rzeczy. Raz tak miałem bodajże z 7.10, po instalacji nic nie działało i nie szło wejść do systemu. A z tym trybem tekstowym nie jest zły pomysł.

I jeszcze podaj może konfiguracje komputera bo może masz mało ram albo coś i dlatego długo Ci się ładuje.

PS. Witam na forum, mój pierwszy post.
  • Poziom 14  
    Witam!
    @mk852 Tryb tekstowy bardzo fajna sprawa :!:
    Znalazłem gdy się zacięło znalazłem taki fragment tekstu co chwile był wyświetlany gdyż dalsze napisy szły, ale pare razy pozbierałem tekst do kupy.
    Cytat:
    failed to reset NO_REBOOT reboot disabled by hardware

Coś w BIOSie?
    @doktorzgon
    Co do ramu problemu być nie może, mam 1GB, a wymagane jest 256mb. Natomiast co do sprzętu
    Cytat:

Płyta główna:
    Typ procesora Intel Pentium 4A, 2400 MHz (4.5 x 533)
    Nazwa płyty głównej Dell Computer Corporation OptiPlex GX260
    Mikroukład płyty głównej Intel Brookdale-G i845G
    Pamięć fizyczna 1021 MB (DDR SDRAM)
    Typ BIOS'u Phoenix (04/28/03)
    Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
    Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Myślę, że coś chyba z biosem jest. :cry:
  • Poziom 10  
    W biosie chyba nie, on nie może się uruchomić ponownie, blokuje go sprzęt (tak to można by to interpretować )

Ja bym się dalej jednak upierał na "normalniej" instalacji. A spróbuj może uruchomić go na Live CD. Czy się włączy i jak będzie chodził.

Ale wg mnie powinieneś normalnie to zainstalować, wtedy masz większe pole manewru.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Niczego tu nie zmieni normalna instalacja. To problem z obsługą niektórych chipsetów intela z funkcją RNG. Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem na to to dodać do blacklist modułów:
    Code:
    /etc/modprobe.d/blacklist

moduł intel_rng.

Nie pamiętam czy w trybie instalacji wewnątrz windows masz możliwość uruchomić system w trybie single user czyli naprawczym.
    Jeśli jest to w konsoli trybu naprawczego:

Code:
    sudo nano /etc/modprobe.d/blacklist 

i dodaj tam:
    Code:
    # prevents minor boot message 'intel_rng: FWH not detected'

blacklist intel_rng

System obejdzie się bez RNG - to starsza funkcja Intela Random Number Generator.
  • Poziom 14  
    Co do Live CD
    Problem jest ten sam :( Zatrzymuje się tak samo, to samo wyskakuje :cry:
    Co do sposobu Mery84, będę próbował. Oby coś pomogło :)

Dodano po 34 [minuty]:

Nie ogarniam, opowiedzcie mi od początku :cry: Przy załączaniu systemu moge przez 3s wcisnąć Escape aby wejść w menu przed bootowaniem. Tam z kolei po wciśnięciu ,,e" mogę modyfikować jakieś funkcje przed bootowaniem. To tam należy przerobić te funkcje? Przepraszam, ale dopiero co wlazłem w takie coś i za bardzo nie łapie ocb :cry:
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mój problem jest podobny ale dotyczy Ubuntu 9.04pl.
    Kilka dni temu zainstalowalem go bez problemu. Wszystko działało dobrze.
    Problem pojawił się w momencie gdy instalowalem dodatki biurowe, internetowe itp. przez opcje "Dodaj-Usuń".
    Od tego momentu system padł. Pojazuje się logo ładującego się Ubuntu, po czym 3 razy na ekranie pokazują się jakieś paski i zawiecha.
    Po kliknięciu Alt + F2 pokazuje ze wszystko jest [OK].
    Przy wyborze ładowania z Recovery Mode też nic to nie daje.
    Macie jakieś pomysły?

Foto i filmik poniżej:

Ubuntu 8.10 zawiesza się na ekranie startowym

FILMIK --> http://tinypic.com/player.php?v=2caka8&s=5
  • Poziom 15  
    W recovery mode jest zdaje się kilka opcji ładowania systemu, czy próbowałeś uruchamiać w bezpiecznym trybie graficznym czy normalnie ?
  • Poziom 9  
    w bezpiecznym trybie graficznym też nie odpala ;/