Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zachowanie silnika golf 3 2.0 GTI.

14 Kwi 2009 20:20 2545 6
  • Poziom 15  
    Auto jak w temacie z silnikiem AGG z 97 roku.Przy zwalnianiu na światłach często gaśnie,po odpaleniu obroty się za wahają przez chwile i stoją na poziomie 850obr/min.Bez różnicy czy silnik ciepły czy zimny.
  • Poziom 9  
    Byłeś może u elektryka na komputerze? a jak dojeżdżasz do tych świateł to na biegu jałowym? co się wtedy dzieję z obrotami silnika stopniowo maleją czy od razu siadają ?
  • Poziom 15  
    Miałem kiedyś taki przypadek wyczyśc przepustnice i dolej rozpuszczalnika do bezyny zapewne masz wode w zbiorniku i jeszcze zerknij na olej w silniku czy nie masz płynu chłodniczego w oleju.
  • Poziom 15  
    Mam launcha x431,BRAK BŁĘDÓW,silnik nigdy nie widział gazu, była nie raz robiona adaptacja przepustnicy.
  • Poziom 11  
    A jak z odpalaniem?? Jeśli czasami ciężko pali to bym przyjrzał sie czujnikowi hallotronowemu.
  • Poziom 15  
    Z odpalaniem nie ma najmniejszego problemu,zaraz po uruchomieniu silnik wskakuje na 1000obr potem delikatnie spada na 500 obr i jest ok czyli trzyma 850obr,problem sie pojawia w trakcie hamowania,często silnik wtedy gaśnie.
  • Poziom 17  
    Witam. Miałem podobne objawy w takim silniku.Po wymianie czujnika temp. jak ręką odjął.Nie wiem czy wtedy wyskakiwał błąd bo nie miałem żadnego fejsu.W każdym razie komputer zapisze błąd tylko gdy napięcie na czujniku bedzie za niskie lub za wysokie.A jeśli będzie zmieniać się skokowo (mieszcząc się w ganicach zapisanych w ECU) to silnik kuleje a błędu brak Ja bym sprawdził ten czujnik np. multimetrem najlepiej ze wskażnikiem graficznym. Pozdro.