Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumna 2 x GDE-32-500-8-SE + D-500-Ti Jaka zwrotnica?

14 Kwi 2009 21:39 1421 9
  • Poziom 24  
    Wiec tak... Modyfikuję swoje kolumny. W innym temacie koledzy doradzili mi konfigurację 2 x GDE-32-500-8-SE + D-500-Ti, za co im bardzo dziękuję. Teraz pojawia się pytanie jaka zwrotnica będzie potrzebna i jak to poskładać do kupy. Prosiłbym o projekt zwrotnicy. Może już ktoś przerabiał taką konfiguracje i wie co z czym się je.
  • Poziom 26  
    Tak w ogóle z tych kolumn ani basu ani środka:)

Zamiast tego lepiej GDN30 + D800 ktore jakością zjada tą konstrukcje a cena taka sama:)

Co do tej zwrotki podział 2khz bo niżej nie ma co schodzić D500 przy tej mocy zestawu. Zwrotka napewno nie liczona to choociaz korzystać z charakterystyk producenta
  • Poziom 24  
    auroxik dzięki za opinie szkoda tylko, ze wcześniej nie zabrałeś głosu w dyskusji :)
  • Poziom 26  
    Auroxik a widziałes poprzedni temat o tych kolumnach ?? Czaku89 wyraźnie tam pisał, że ma 500-600zł do wydania a potrzebuje 4 głośniki 12" + drivery do tego. W takim razie co polecisz innego jak nie GDE + D500 ?? Między 4 GDE a GDN wychodzi różnica 144zł, na driverach 104zł. I już by musiał zwiększyć budżet 250-300zł a to i tak najtańszy wariant.
    Słyszałeś tego GDE, że twierdzisz, że ani basu ani środka z tego ? Napewno jest niższej jakości niż GDN 30-400 ale jest tez tańszy o 36zł a więc na czymś musieli zaoszczędzić. A tak się składa, że posiadam tego GDE z driverem ciętym na 2-2,5kHz i naprawdę tak źle nie jest. W tej cenie nic lepszego sie nie znajdzie. A przy 2x12" na stronę już to jakoś zagra nawet na tych GDE, na początek nawet basu starczy bo wbrew pozorom jak na nadstawki to te GDE mają go sporo. A przy jednym GDN 30-400 na stronę jak to sobie wyobrażasz ?? Bez basu ani rusz no chyba, że mówimy o malutkich 18-stkach w salce 40-50m2. W dodatku Czaku89 ma już stare obudowy, które trzeba by nieco przerobić, żeby dało sie je wykorzystać i są one za duże dla jednego 12".

Tak jak już pisaliśmy albo zrób nową obudowę taka jak być powinna na 12"+driver, żeby to miało ręce i nogi lub kombinuj z tą co masz.

A jeżeli chodzi o zwrotnicę to podałem Ci to co proponował mi dla tego GDE Sound Wave i chyba nic lepszego nie znajdziesz bo trzeba by było wysłać całość na pomiary. Na niski cewka 1mH+10u i jak już nic lepszego nie znajdziesz dla tego D500 to może warto wykorzystać również to co dla tego D500 polecał mi Sound Wave czyli 4,7uF 0,4mH i 10uF, zabezpieczone żarówką 24v/21W
  • Poziom 22  
    Masz rację wiewior-kg
    Ja też posiadam GDE-32-500 i wcale nie jest tak źle z basem.
    Tylko że D-500Ti są już niedostępne tak jak i D-800Ti.
  • Poziom 26  
    Z tego co mi wiadomo to te drivery STX'a są narazie niedostępne ponieważ STX narazie produkuje je tylko dla firm, z którymi ma to zakontraktowane. Trzeba poczekać aż znowu będą dostępne, zresztą zawsze można napisać maila do STX'a co i jak.
  • Poziom 22  
    W takim razie trzeba czekać.
    wiewior_kg a co sądzisz o tym driverze z 2 " cewką z allegro
    nr.aukcji: 608051177
  • Poziom 24  
    Ja tam się nie znam ale VK to nie robi dobrego sprzętu. Przynajmniej jeżeli chodzi o CA.
  • Poziom 26  
    Wiesz, może ten driver moc swoją wytrzyma ( w co wątpię ) ale charakterystyka częstotliwościowa wygląda zapewne jak grzebień ;] w tą efektywność też bym nie wierzył. Ja niestety jak szukałem tanich driverów to kupiłem HF-150 bo to było w lipcu a wtedy jeszcze nie było D500. Na allegro gość podawał, że ten driver ma SPL 104db natomiast jest niewiele głośniejszy od GDE ;].
  • Poziom 16  
    wiewior a ja bym proponował pod tego D 500 (sam posiadam 2 sztuki) prostszą zwrotkę czyli kond 4,7 uf plus cewka około 0,5 mH a przed tym filtrem rezystor 4,7 lub 5,1 ohm 20W . daje łagodne odcięcie między 2,5-3 khz z mniejszym spadkiem gra przyjemniej łagodniej .