Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Liczniki Fiat Stilo 1.4 16V funkcjonowanie wskażników

^ToM^ 14 Apr 2009 21:42 9799 7
    ^ToM^
    Level 40  
    Witam,
    od jakiegos czasu pojawia mi sie problem w Stilo 1.4 polegajacy na tym iz przy włączaniu stacyjki nie startują zegary ani w ogóle liczniki. Jedynie zapala się kontrolka od pasów oraz lampka A-Baga pasażera a na LCD wyświetla CHECKING... i nawet po wyjęciu kluczyka nie kasuje tego komunikatu. Czasami bywa ze na LCD nic sie nie wyświetla.
    Silnik rzecz jasna odpala i autem można zwyczajnie jechać. Jednakże nie wiem z jaką jadę prędkością ani ile mam paliwa, ect.
    Zauważyłem, że jak wjade w dziure to zegary w trakcie jazdy potrafia zaskoczyc i później już działają bez problemu, np.tydzień. Ale temat się powtarza. Podejrzewam że gdzieś coś niekontaktuje. Sprawdziłem bezpiecznik oraz złącze tego licznika.
    Wyjąłem licznik i chciałem go rozebrać ale utknąłem na wskazówkach. Nie mogę ich zdjąć. Zdaje się, że jak nie zdejmę wskazówek to nie dam rady wyjąć płyty drukowanej. Być może gdzieś są jakieś zimne luty.
    Może ktoś zna ten problem i może coś podpowiedzieć.
    Pozdrawiam

Moderated By Michu10:

Poprawiłem tytuł za Ciebie Panie autorze, proszę zapoznać się z regulaminem pkt 11

Michu10
    Level 32  
    Nie bierz się za rozbieranie tylko wykonaj diagnostykę NQS czyli zestawu wskażników , wszystko leci po B-Can , możesz zrobić test elementów , funkcja z body computera.
    ^ToM^
    Level 40  
    Michu10 wrote:
    Nie bierz się za rozbieranie tylko wykonaj diagnostykę NQS czyli zestawu wskażników , wszystko leci po B-Can , możesz zrobić test elementów , funkcja z body computera.

Dzięki za info, ale czy możesz podpowiedzieć mi coś więcej? Czym zrobić ten test ewentualnie czym/jak wywołać tę funkcję?
    Pozdrawiam
    Michu10
    Level 32  
    Funkcja dostępna z body czyli musisz użyć odpowiedniego oprogramowania przy pomocy tzw.Examinera, sam nic nie zrobisz.
    ^ToM^
    Level 40  
    Michu10 wrote:
    Funkcja dostępna z body czyli musisz użyć odpowiedniego oprogramowania przy pomocy tzw.Examinera, sam nic nie zrobisz.

Nie wiem czy my się dobrze rozumiemy: licznik np dzisiaj działa b. dobrze. Jednak za jakiś czas nie wystartuje. Jednak trudno wtedy szukać ASO i szybko tam jechać. Usterka jest ewidentnie związana z brakiem kontaktu gdzieś.... Zdarzyło się że wjechalem w dziurę i nagle licznik wystartował i działał bez zarzutu przez tydzień. Więc wątpie czy tester cos takiego zdiagnozuje. Stąd chce na początek rozebrać licznik i samemu sprawidzić. Dodam jeszcze ze na różnych forach znalazłem więcej podobnych przypadków i ludzie piszą że wymiana licznika definitywnie rozwiązuje problem. Tak więc usterka tkwi gdzieś w samym liczniku. Na dzień dzisiejszy nie wiem jak zdemontować wskazówki. Siedzą b. mocno i nie wiem czy aby nie są przyklejone.
    Pozdrawiam
    Michu10
    Level 32  
    Sprawdz połączenia między skrzynką bezpieczników pod deską a wskaznikami. Plus po stacyjce złącze A styk 1 skrzynki, zasilanie bezpośrednie styk 2 złącze A, masa kontrolowana przez body styk 7 złącze A.
    nurek29
    Level 10  
    witam
    za twoją usterkę na 99 procent odpowiedzialny jest moduł motorola w zegarach.po prostu zegary są do wymiany.jest to bardzo częsta usterka w stilo.przerabiałem ją też.wyłącza sie deska,zostaje informacja o pasach i poduszkach.nic nie działa.na początku wygląda to na jakiś brak połączenia plusa.
    po ponownym odpaleniu kasuje się godzina i data.póżniej jest gorzej.więcej nie działa niż działą.na koniec pada.przekopałem wszystkie kable,psikałem kontaktem po stykach i i tak nic to nie dałó.wymień zegary i po sprawie.to tylko 4 sruby)))daj znac jak naprawisz czy to to
    pozdr.
    ^ToM^
    Level 40  
    nurek29 wrote:
    witam
    za twoją usterkę na 99 procent odpowiedzialny jest moduł motorola w zegarach.po prostu zegary są do wymiany.jest to bardzo częsta usterka w stilo.

Rzeczywiscie, wymiana licznika rozwiazała problem. Tak więc dziekuję wszystkim za pomoc i temat właściwie można uznać za zamknięty.
    Pozdrawiam!