Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ATmega][C] Obsługa kart SD , system plików

14 Kwi 2009 22:13 4627 8
  • Poziom 13  
    Witam

A więc chodzi w sumie o te dwie sprawy . Szukałem trochę , znalazłem biblioteki , krótkie opisy ale nigdzie normalnego tutoriala który by w "piękny" sposób opisał jak obsłużyć kartą SD za pomocą uC . Może macie dostęp do takiego ?

Druga sprawa to system plików . Macie może adres kursu który w przejrzysty i prosty sposób opisał na przykład FAT32 ?

Za każdą pomoc , szczere dzięki
    Pozdrawam
  • Poziom 13  
    Dzięki za odpowiedzi !

Znałem tą stronę : http://elm-chan.org/fsw/ff/00index_e.html
    ale niestety ciężko mi się pracuje z nią . Nie potrafię dobrze zrozumieć tego systemu dlatego potrzebowałbym koledzy jakiegoś tutoriala. A też niechce używać po prostu kodu nie wiedząc jak działa .

Dzięki , i pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Ogólnie odpalasz dostarczony przykład, zmieniasz go pod swój hardware i teraz gadasz z kartą poprzez rs'a. Wysyłając proste komendy, możesz utworzyć system plików, katalog, plik, coś tam odczytać.
    Jak się w tym ogarniesz, to zapisanie "hello world" do pliku z twojego autorskiego programu będzie już easy.
  • Poziom 13  
    Chyba koledze błędzik się wkradł , bo z tego co czytałem to SPI , nie rs :) . I co do samego sposobu to też chciałbym to ominąć , a potrafić rozumieć FAT32 i w ramach możliwość jego usługę samemu napisać

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Przykładowy kod na stronie chana pozwala na obsługę kart SD/MMC (WSZELKIEGO RODZAJU) przy pomocy popularnych procesorków (w tym AVR) połączonych z kartą w trybie SPI.

Komendy do procesorka można wysyłać RS-em z PC-ta (typu: formatuj kartę, otwórz plik, zapisz coś tam, zamknij plik, itd).

Z ww kodu korzystam i chwalę go sobie. Dlatego też mogę z czystym sumieniem polecić go koledze...
  • Poziom 17  
    megaman123 napisał:
    Chyba koledze błędzik się wkradł , bo z tego co czytałem to SPI , nie rs :) . I co do samego sposobu to też chciałbym to ominąć , a potrafić rozumieć FAT32 i w ramach możliwość jego usługę samemu napisać

Pozdrawiam

Przepraszam wyraziłem się niejasno. Procek z kartą gada oczywiście po spi, ale user z prockiem po rs.
  • Poziom 13  
    Właśnie po poście __Grzegorz__ zrozumiałem o co chodzi sinuh3 i przeprasza , ze zacząłem wytykać błędy których oczywiście nie popełniłeś :)

Ok będe więc starał się walczyć z tą gotową biblioteką