Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prędkość łącza multimedia-router menadżer pasma PLANET BM550

Jarek.b1 14 Kwi 2009 22:43 1536 0
  • #1 14 Kwi 2009 22:43
    Jarek.b1
    Poziom 19  

Pisze w takim temacia bo zaskoczyło mnie niezmiernie takie zjawisko. Wykupiłem jako firma łącza internetowe od multimedii Polska kablówka - w Tomaszówie Maz. Łącze ma przepustowość 6M i uplink 1M, ale tutaj zaczynają się schody - kiedy łacze się bezpośrednio pod modem komputerem prędkość łącza sprawdzana na stronie www.speedtest.pl/ mam faktycznie około 5-6M, ale kiedy podłącze menadżerem pasma to transfer spada mi do 1-2 M sprawdzając na tej samej stronie. Qos jaki ma ustawiony dla swojego adresu IP jest to cała przepustowość łącza, próbowałem też bez qosa żadnych ograniczęń i jest to samo. Dodam że jestem sam na wyjściu LAN bezpośrednio pod BM550 LAN Modem jest podłączony RJ45 pod WAN dostaje adres IP Wanowski. Jeszcze jedno kiedy przyszedł magic podłączyłem swój komputer najpierw pod Modem potem pod Menadżera pasma transfer był taki sam około 5-6M. Poszedł po jakim czasie 1- 2 godzinie transfer wrócił do poprzednich wartości gdzie jest myk, o co tu chodzi czy może mi ktoś wytłumaczyć, że po podłączeniu BM550 transfer mi tak drastycznie spada, a dla czego przy techniku było wszystko w porządku a nic nie zmieniane było????

0 0