Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomysł na prąd na działcę

piotr3339 15 Kwi 2009 00:29 1630 7
  • #1 15 Kwi 2009 00:29
    piotr3339
    Poziom 10  

Witam, niedługo będę organizował urodziny na działce i chciałbym mieć możliwość podłączyć tam komputer do dźwięku, i inne elementy ozdobnicze które wymagają prądu, bardzo proszę o poradę jak mogę to zrobić?

0 7
  • #3 15 Kwi 2009 00:43
    Lutek49
    Poziom 36  

Z postu wnioskuję, że działka nie posiada podłączenia do sieci energetycznej. Podałeś zbyt mało danych - jakie przewidujesz zapotrzebowanie na prąd? Być może potrzebny będzie generator prądu (agregat prądotwórczy).

0
  • #4 15 Kwi 2009 00:48
    piotr3339
    Poziom 10  

hmm, dziękuje za odpowiedzi, będzie to komputer + głośniki oczywiście bez przesady z głośnikami, do tego dojdzie 2-3 takie świecidełka i oświetlenie ogrodzenia takimi neonkami ale one malutko biorą, działka nie ma niestety podłączenia. Czy ten agregat to jest takie głośne coś na benzynę ? Co do akumulatora zdaje mi się że szybko by się rozładował ale nigdy nie używałem go do tego celu także nie wiem

0
  • #5 15 Kwi 2009 00:55
    Lutek49
    Poziom 36  

Agregat pracuje dość głośno ale można go ustawić w odpowiednim miejscu aby zmniejszyć hałas. Dość duży pobór prądu przy takich założeniach (może jako komputer zastosować laptopa? - z aktywnymi głośnikami).

0
  • #6 15 Kwi 2009 01:13
    piotr3339
    Poziom 10  

Dobry pomysł, a czy wieża pobierałaby mniej prądu? Mógłbym wtedy bez problemu wziąć ją - mógłbym także laptopa gdyby był wydajniejszy od wieży (z tymi samymi głośnikami)

Ja mam taki agregat ale nie wiem ile on daję prądu jest wielkości hmm, piły motorowej, chyba niewiele

0
  • #7 15 Kwi 2009 01:28
    Lutek49
    Poziom 36  

Na tabliczce znamionowej powinny być dane agregatu (chyba, że jest zamazana albo nieczytelna z innego powodu). Wielkość samego urządzenia nie jest istotna - widziałem podobnej wielkości o mocy ciągłej 650W - a to powinno już wystarczyć.

0
  • #8 15 Kwi 2009 13:19
    web69
    Poziom 27  

Jeśli impreza na działce ma być alkoholowa, to osobiście nie polecam agregatu i przedłużaczy, komputera i innych potencjalnie niebezpiecznych zabawek. Polecam przenośny odtwarzacz, kilka kompletów baterii, lampę gazową i ognisko... a i może kilka latarek. Sikanie na przedłużacze może okazać się "porażającym" doświadczeniem

0