Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

System dla starszego laptopa

gladius85 15 Apr 2009 00:35 1762 9
    gladius85
    Level 10  
    Witam wszystkich i prosze o doradzenie mi jaki windows będzie najbardziej wydajny dla starszego laptopa z parametrami :

Płyta główna:
    Typ procesora Intel Celeron, 800 MHz (8 x 100)
    Nazwa płyty głównej KAPOK Intel 440BX/ZX
    Mikroukład płyty głównej Intel 82440BX/ZX

Ekran:
    Karta wideo ATI 3D RAGE LT PRO (8 MB)
    Akcelerator 3D ATI 3D-Rage LT Pro

Ram: 256
    badboy84
    Level 42  
    Ze względu na ilość pamięci ja bym zainstalował Win2000, WinXP dużo wydajniej pracuje na 384-512MB, 256 to jednak dla niego za mało.
    pipinet

Level 18  
    Spokojnie możesz, zainstalować XP. Powyłączaj zbędne usługi. Powiedz nam czy masz zamiar podłączać go do internetu i do czego właściwie chcesz go używać?
    gladius85
    Level 10  
    Do oglądania filmów przede wszystkim by nie zawrywały, internet czasami podpinam ale chodzi spoko bo jak narazie mam zainstalowanego windowsa XP , włączyłem opcje "dopasuj do uzyskania najlepszej wydajności" ale i tak filmy czasami zarywaja, dlatego nie wiem czy Win 200 czy 98 ? czy zostawic XP i cos jeszce pozmieniac ?
    gladius85
    Level 10  
    a jest jakas możliwość polepszenia odtwarzania napędu DVD 24x ? poniewaz przy odtwarzaniu tak skrobie i nie czyta wszystkich płyt DVD bo CD chodza ok
    Matuzalem
    Level 43  
    Wyczyścić lub wymienić.
    gladius85
    Level 10  
    mam jeszce jedno pytanko jak moge sprawdzic w tym kompie jaka ma pamięc ? bo chcciałbym dokupic wiecej i sie zastanawiam
    Matuzalem
    Level 43  
    Np. Aida, Everest, CPU-Z, a potem specyfikacja sprzętu pod kątem możliwości rozbudowy.
    markok86
    Level 11  
    Do takiego laptopa spróbować XP (najlepiej jakaś modowaną wersje typu mx lub speed). A jeśli wydajność będzie nie zadowalająca to win2000 (tylko koniecznie z najnowszym serwis packiem).