Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault DDT2000 Baza błędów

autosuper 30 Lis 2016 11:55 673444 817
  • #781 30 Lis 2016 11:55
    eldan
    Poziom 11  

Panowie pomocy . Chcę skomunikować się z ECU simensa S101725111 w Lagunie 1.8 8V z 94r podobno jest to fenix 3. W mojej bazie danych dla Laguny brak jest danych dla sterownika fenix może ktoś z was ma baze DDT2000 z opcjami dla laguny z sterownikiem fenix albo fenix3.

• #782 30 Lis 2016 15:02
    lukasfenix
    Poziom 10  

Z Fenixem 3 nie polaczysz sie. Nie ma obslugi w ddt. Dopiero z 5.0 cos tam da sie podejrzec. 5.1 juz w pelni do obsluzenia. Fenix 3.0 tylko clipem odcztasz.

• #783 06 Gru 2016 16:32
    eldan
    Poziom 11  

Dziękuję za odpowiedź, jestem bardzo niepocieszony :ok:

• #784 11 Gru 2016 13:48
    KrisPier
    Poziom 15  

slawarek napisał:
    Witam.
    Czy jest może opcja crash reset w ddt2000 w sterowniku poduszek 0285001537 w Clio przed liftem 2.0 sport ?

Z własnej praktyki mogę potwierdzić że skasować crasha się nie da. Zapewne jeździsz samochodem z aktywną kontrolką braku poduszek.
    Osobiście z niewiadomego powodu (nie miałem stłuczki) uaktywnił się crash w moim aucie, polecam poszukać sterownika z identycznym oznaczeniem, podpiąć do auta i sprawdzić czy również ma crascha (np. ddt2000) jeśli tak to musisz poszukać kogoś żeby wgrał ROM? od nowa, a drugi sterownik jest po to żeby mimo wszystko móc jeździć autem gdy ten pierwszy wyślesz do zaprogramowania.
    Ja miałem szczęścia bo za 40 zł kupiłem sterownik który okazał się czysty co jest niezwykle rzadkie, dlatego nikogo ci nie polecę do resetowania sterownika bo nie musiałem szukać.

milejow napisał:
    Witam.
    Tego sterownika nie zrobisz niczym po kablu, tylko wylut.

Gdzieś jak szukałem to na jakimś zagranicznym filmiku ktoś pokazywał jak resetował sterownik 0 285 001 415 specjalnym programatorem/oprogramowaniem chyba UltraProg.

========================
    ps.: właśnie wygrzebałem Renault Clio (0285001415) Clear By KLine:
    https://www.youtube.com/watch?v=48Z-Dop4VYk

• #785 31 Gru 2016 13:09
    gsm_virus
    VIP Zasłużony dla elektroda

KrisPier napisał:
    ps.: właśnie wygrzebałem Renault Clio (0285001415) Clear By KLine:
    https://www.youtube.com/watch?v=48Z-Dop4VYk

Właśnie widziałem kilka jego filmików i gościu działa od wrzenia 2012r. , jego konto na YT jest powiązane z UltraProg.co.uk
    a co do samego UltraProg'a to głównie sprzęt do AirBag'ów i ich przeprogramowywania .. cena około 280 funciaków za sam programator a trza jeszcze przejściówkę dokupić (kolejne 35 funtów) , co na dzień dzisiejszy daje cenę ponad 1600 PLN !
    Według mnie to nie jest sprzęt dla amatora, który chce se "wyczyścić" sterownik a programator o dość wąskim zastosowaniu (robi tylko ster. AiRBag) dla warsztatów gdzie zakup w/w urządzenia się zwróci.

• #787 04 Sty 2017 13:03
    gsm_virus

lotnik9 napisał:
    czy pliku jpg jest gdzis napisane klucz pin kluczyka
    Nie.
    Poza tym widać że masz kluczyk radiowy (433Mhz) wiec masz zapewne Clio 2 Phase 2 a w nim "sztuczki" z rozkodowaniem Immo Pin nie zadziałają ... to nie Irda ;-)

• #789 04 Sty 2017 16:14
    sebap
    Poziom 40  

Nie dasz rady sam odczytać pinu żadnym z tych programów, zresztą do niczego się nie przyda.

• #790 02 Sie 2017 12:36
    mttj-pl
    Poziom 2  

potrzebuje waszej pomocy bo nie wiem czy wszystko dobrze robię :)
    kupiłem wczoraj kabelek od viaken zainstalowałem DDT2000, z bazą "nowaBaza.zip" 896MB wsiadłem do velsatisa z laptopem i.. nie wiem czy łączy czy nie łączy i czy baza ok: ustawiłem port na com2 prędkości na 1024, opóźninienie na 1. dioda się świeci bazę widzi (listę aut).

problem się zaczyna że nie mogę klinąć w nic po lewej stronie (np. tdbX74_X73) tak aby się dodało po prawej, a więc i nie mogę zaznaczyć i kliknąć select, jedyne co mi na tej liście cokolwiek wyświetli to lornetka z podpisem "all" ale i tak jak wejde w screens to się nie "podładują". mam wrażenie że to problem z łacznąścią ale nie bazą (jak zrobić test), tylko pierwszy raz ten program na oczy widzę :) załączam screen gdzie mam problem (Win10) na tym screenie chwilowo nie podpięty jak podpięty to pisze "com2" ale reszta działania identyczna:
    Renault DDT2000 Baza błędów
    Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:
    malutki update :) program działa identyko z wtyczka wpiętą w auto i bez wpięcia, włączyłem sobie serial monitor z Arduino żeby poczytać czy coś pisze się samo po porcie COM2 i tylko przy odpalaniu auta jakiś śmieć wyskoczy (jeden bajt), czyli chyba czytnik (kabelek) działa i wszystko z nim ok, piny od auta z danymi też ? tylko program zły ?

• #791 03 Sie 2017 19:24
    gsm_virus

mttj-pl napisał:
    mam wrażenie że to problem z łacznąścią ale nie bazą (jak zrobić test),
    Nie odświeżyłeś "bazy ecu" co widać po dacie ostatniej inspekcji modułów (2010 03 12)
    odświeżyć możesz po uruchomieniu DDT w domu, by w aucie nie czekać bezczynnie te parę minut, bo to trochę potrwa.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14397228#14397228

mttj-pl napisał:
    załączam screen gdzie mam problem (Win10)
    A jaka wersja DDT2000 ? Polecił bym v.2.5.0.0 lub 2.6.0.0 , ale powyżej tych wersji co podałem to nie instaluj bo stracisz niepotrzebnie czas ;-)
    oczywiście zastosuj "uruchom jako administrator " oraz możesz dodatkowo spróbować "tryb zgodności z Win XP"

• #792 06 Sie 2017 23:49
    mttj-pl
    Poziom 2  

Dzięki - ściągne bazę :) Wersja to: 2.9.0.8 chyba Light, ona jest "za nowa" ?
    fakt może przez brak administratora dla przeglądarki nie miało dostępu do portów i się nie łączyło z autem ?

• #794 09 Sie 2017 03:15
    mttj-pl
    Poziom 2  

Dzięki wielkie :) od kopa ruszyło na 2.6
    Vel Satis już mówi po angielsku :) teraz do rozgryzienia (poszukam sobie) mam 5 rzeczy (chyba ze macie odpowiedź odrazu ;) ):
    -która bateryjka padła w kole od ciśnienia
    -który sensor od parkowania czasami nie styka
    -czemu automatyczne włączanie świateł jest zdezaktywowane i jak to odpalić z powrotem
    -co nawala w klimie mimo że pokazuje że ok jest, za to podświetlanie wysiadło ;)
    -hands free aktywować

auto w ruinie ;)

btw. czy w środku musi być prawie wszystko po francusku ? czy są jakieś bazy co to po angielsku wyświetlą ?
    btw2. ktoś podpinał radar (mam wersje bez) żeby w korkach i po autostradzie "samo" jeździło ?

• #795 17 Sie 2017 11:03
    Zorrosa
    Poziom 11  

Witam,
    Poszukuję najnowszej bazy błedów do dt2000,najlepiej 900mb?
    Pozdrawiam,

• #796 20 Sie 2017 19:43
    mariusz-nowak
    Poziom 1  

Witam
    Czy mógłby mi ktoś podesłać link na PW do dd2000 ( w wersji między 2.5.0.0 lub 2.6.0.0 ) wraz z bazą danych i tym magicznym programem do aktywacji , która będzie w stanie odczytać błędy po lini K .Program który posiadam jest w wersji 2.9.0.8 niestety juz wiem ze nie współpracuje on z normalnym kablem kkl.
    Pozdrawiam.

• #797 06 Paź 2017 14:54
    qbassmen
    Poziom 1  

Witam....pytanie....mam ściągnięte przetłumaczone pliki i zapisane w html czy jakoś tak...i teraz jak podmienić pliki tzn w jakim folderze?

• #799 06 Paź 2017 20:10
    gsm_virus

qbassmen napisał:
    ....mam ściągnięte przetłumaczone pliki i zapisane w html czy jakoś tak...
    pliki .xml

milejow napisał:
    qbassmen napisał:
    .i teraz jak podmienić pliki tzn w jakim folderze?

ecus

A dokładniej to
    Code:
    C:\DDT2000data\ecus
    i dodam że w przypadku nowych plików jak zmieniłeś dodatkowo ich nazwy należy "odświeżyć" indeks bazy, użyć opcji -> Refresh local ECU index
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14397228#14397228

• #800 25 Paź 2017 12:48
    abuhamza
    Specjalista AGD

Witam. Mam ddt2000 wersje 2.5.0.0 wrzuciłem baze, która ma ponad tam 400mb i zaladowuje sobie ten folder ecus, refresh jeszcze robie i chcialbym sobie np. poduszki skasowac i w chwili, gdy klikam na tą lornetkę na dole w tabelce wyswietla mi się błąd, że nie może połaczyć się z bazą danych na czerwono a gdy klikam automatyczne wyszukiwanie bledow cos mi tam pokazuje nawet da sie skasowac ale nie dziala ta lornetka nie wyszukuje danego modulu czy jak to tam a znow jak mialem baze chyba 800mb albo 900 to po kliknieciu lornetki laduje sie cos tam jakies moduly, ale gdy klikam po lewej ten komputerek to wyskakuje blad

• #801 25 Mar 2018 20:28
    Kosmy
    Poziom 10  

Witam wiem że to nie ten samochód ale ten program. Mam Nissana Primera P11 po lifcie czyli 144 i ma tez problem walczę z ABS i efekt jest ten sam ABS wygrywa by troszeczkę być w lepszej pozycji do przeciwnika nabyłem (dawno temu i mam) wtyk do OBD2 takowy też ma Nissan oraz program DDT2000 v2.3.01 i zaczynają się schody program zainstalowany wtyk się łączy mam takie komunikaty
    Renault DDT2000 Baza błędówRenault DDT2000 Baza błędówRenault DDT2000 Baza błędówRenault DDT2000 Baza błędówRenault DDT2000 Baza błędów

• #802 02 Cze 2018 11:08
    Krzysiek4899
    Poziom 2  

witsm, czy do laguny 3 2.0 dci 2007r połączę sie tym programem i kablem viakena? od tygodnia próbuje wszystkiego i tak jjak bym nie mógł sie połączyć z autem. pytam najpierw czy sie da , bo jak tak to dam screeny o co chodzi. pozdrawiam

• #804 02 Cze 2018 17:42
    Krzysiek4899
    Poziom 2  

Tyle czasu się namęczyłem.. chce usunąć błąd hamulca postojowego . Tylko clipem czy jest jakiś program który mi to wywali e lagunie 3 ?

• #805 02 Cze 2018 18:06
    lukasfenix
    Poziom 10  

Najlepiej Clip. Wiadomo, jak podjedziesz na warsztat gdzie go nie mają, pewnie usuną przez Delphi itd. Natomiast najlepiej zaloguj się na forum marki i ktoś w okolicy skasuje błąd Clipem za pół darmo, dodatkowo przeglądając inne sterowniki.

• #806 02 Cze 2018 18:10
    Krzysiek4899
    Poziom 2  

No dobra :( myślałem też nad zakupem clipa z chin , niby też dają radę. 550zl trzeba dać za tego lepszego , może się zwróci

• #807 03 Cze 2018 10:46
    dymek81
    Poziom 10  

Czy ktoś ma bazę do Scenic II rok 2005 chcę usunąć błąd po naprawie hamulca elektrycznego, ale DDT2000 nie wyszukuje modułu hamulca elektrycznego

• #808 03 Cze 2018 13:17
    lukasfenix
    Poziom 10  

^^ Nie ma czegoś takiego jak baza pod dane auto. Szukaj jak największej bazy (ok 800 mb po rozpakowaniu) i próbuj się połączyć. Część sterowników w ogóle nie obsłuży ddt, bo nie ma do nich bazy. Już nie mówię o tym, jak dany sterownik jest na szynie CAN.

• #809 03 Cze 2018 18:18
    gsm_virus

Krzysiek4899 napisał:
    myślałem też nad zakupem clipa z chin , niby też dają radę. 550zl trzeba dać za tego lepszego , może się zwróci
    Nie zwróci się... i obyś trafił na dobry egzemplarz, by się sam nie rozłączał po kilku minutach.
    dymek81 napisał:
    ktoś ma bazę do Scenic II rok 2005
    A czy w Twoim aucie diagnostyka w/w hamulca nie idzie przypadkiem już po lini CAN a nie KKL ?
    lukasfenix napisał:
    Część sterowników w ogóle nie obsłuży ddt, bo nie ma do nich bazy. Już nie mówię o tym, jak dany sterownik jest na szynie CAN.
    Tu koledze podpowiem że powyższa baza z DDT2000 jest również wykorzystywana do diagnostyki po lini CAN ... więc da rade diagnozować np. programem DDT4All (biblioteki Python DDT4all _Link) , tylko trzeba mieć lepsze zaplecze sprzętowe ( o kablu Derelek możemy zapomnieć) a ludzie używają do tej diagnostyki kabel ELM327 oraz lepszego OBDLink SX.