Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Visty Business na kluczu od Vista Home ?

15 Kwi 2009 11:18 4406 9
  • Poziom 15  
    Witam!
    jest taka sprawa, otóż znajoma ma laptopa z system Windows Vista Home Premium, wkradł jej się jakiś syf i teraz wskazane jest przeinstalowanie systemu. Problem polega jednak na tym, że po pierwszym uruchomieniu komputera nie stworzyła płytki recovery i nie ma skąd przywrócić systemu.

Ja posiadam, jeszcze z czasów studenckich, instalkę Windowsa Viste Business na licencji MSDNAA. Czy mogę użyć tej instalki do zainstalowania jej Windowsa Viste Home Premium z jej kluczem znajdującym na naklejce?
    Czy muszę szukać instalki Home Premium? Słyszałem, że można taki zabieg zrobić, bo ważny jest tylko klucz, to on decyduje czy to jest wersja Home czy Business. Prawda to?
  • Poziom 43  
    Klucz nie będzie pasował. Musisz mieć instalkę systemu, który oryginalnie posiadała koleżanka. Może to być system pobrany z sieci.

• Poziom 43  
    Z podaną przez mat_eda sugestią też może być problem jeżeli o "spasowanie" klucza chodzi. - Sprawa puli przyznanej producentowi sprzętu i modyfikacji9 wprowadzonych przez niego w system.

PS.
    A nie idzie "wytupać" płyty od dystrybutora?
  • Poziom 28  
    Czy na dysku nie ma partycji 'recovery'?
    Producenci laptopów dają płytę z systemem i sterownikami bądź na dysku znajduje się ukryta partycja z obrazem systemu.

pozdrawiam

Z.
  • Poziom 15  
    No to nieciekawie. Jeśli ściągnę instalkę Home Premium i zacznę z niej instalować, sformatuje dysk, a później się okaże, że instalka nie pasuje do klucza to będzie słabo. Dużo jest szansa, że ściągnięty system nie będzie pasował do klucza?

Napisałem już do Lenovo, zobaczymy co odpiszą. Kiedyś miałem podobną sytuację z notebookiem HP, opisałem im problem, a oni bez żadnego marudzenia przysłali płytki z systemem o sterownikami. Zobaczymy jak Lenovo podchodzi do klienta.

Dodano po 6 [minuty]:

zibq napisał:
    Czy na dysku nie ma partycji 'recovery'?

Jest, ale z nią też coś się dzieje. Próbowałem z niej przywrócić system. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją. Wykonałem już wszystkie kroki, na koniec wybrałem przywróć wszystko do ustawień fabrycznych i zatwierdziłem. Od tego momentu powinien ruszyć proces przywracania i niby ruszył, ale po ok 5 minutach wyskoczył jakiś błąd, kliknąłem OK i na tym zakończył się proces przywracania. Próbowałem raz jeszcze wszystko od nowa, ale teraz jak próbuje uruchomić narzędzia do odzyskiwania systemu to pojawia się konsola w której mam do wybory: 1) uruchom narzędzie do naprawy systemu 2) uruchom system normalnie. Gdy wybieram pozycję 1) wyskakuje komunikat o włożeniu płyty, a ja nawet dobrze nie wiem jakiej płyty.
    Dlatego doszedłem do wniosku że trzeba zdobyć płytę z Vistą i z niej zainstalować świeży system.
  • Poziom 15  
    Pozycz i skopiuj od kogos plyte z Vista. Teraz na jednej plycie sa wszystkie wersje systemu od Basic po Ultimate. Wpiszesz klucz a odpowiednia wersja systemu sama sie zainstaluje.
    Jak nie masz od kogo pozyczyc, to sciagnij obraz plyty z internetu. Sa dostepne wersje Visty SP1 w ktorychnich nikt nie grzebal, poprostu czyste obrazy.
    Robilem tak wielokrotnie, klucze zawsze pasuja, nawet od wersji obcojezycznych. Aktywacja bezproblemowa, czasami tylko wyswietla informacje ze klucz jest niewlasciwy, ale wystarczy go wpisac ponownie i aktywuje sie bez problemu.
  • Poziom 15  
    darekace napisał:
    Pozycz i skopiuj od kogos plyte z Vista. Teraz na jednej plycie sa wszystkie wersje systemu od Basic po Ultimate.

A może być taka instalka jak już podałem wcześniej? Vista Business na licencji MSDNAA?
  • Poziom 43  
    Cytat:
    A może być taka instalka jak już podałem wcześniej? Vista Business na licencji MSDNAA?

Przeczytaj raz jeszcze mój pierwszy post. Napisałem, że nie zainstalujesz Business na kluczu od wersji Home.
  • Poziom 15  
    Tak, pamiętam co napisałeś. W głowie namieszała mi wypowiedź: "Teraz na jednej plycie sa wszystkie wersje systemu od Basic po Ultimate"
    Pomyślałem, że tak właśnie jest z moją wersją, że tylko klucz jest od Business.
    Rozumiesz o co mi chodzi?
  • Poziom 20  
    Po prostu sprawdź co masz na płycie , odpalasz instalacje z tej płyty nie wpisujesz klucza ( masz po udanej instalacji 30 dni na aktywacje i wprowadzenie klucza ) i jeśli pojawi się lista z wersjami systemu wywierasz to co cię interesuje czyli Home Premium i instalujesz,

zainstaluj na partycji gdzie był Windows innych nie ruszaj, może jest gdzieś na dysku org instalka