Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Samsung F 1043 - nie wypompowuje wody

tomi1025 15 Apr 2009 11:56 12961 3
 • #1
  tomi1025
  Level 2  
  Witam ma problem z wypompowaniem wody i odwirowaniem w mojej cudownej pralce :) .Opiszę najpierw swój problem otóż pranie się pierze pierze i w momencie spuszczenie wody w celu odwirowania z pralki wydobywa się buczenie trwające ok 10 sek co ok 4 sekundy. Jak kazała instrukcja wyczyściłem filtr wzbogacając się o 50 gr i masę farfocli sitko z tyłu sprawdziłem czy wąż odpływowy się nie zatkał a także odpływ (rura do wanny) i ciągle to samo nie wypompowuje wody. Moja żona odkryła przez przypadek że pompa nie ma siły wypompować wody jeśli wąż jest puszczony do miski która leży na podłodze woda się wylewa i normalne pranie się odbywa z odwirowaniem i wszystkimi bajerami (nie wiem tylko czy woda nie spływa grawitacyjnie przypadkiem i czy piorąc w ten sposób coś się nie rozwali dalej).
  Zauważyłem że wielu użytkowników ma ten sam problem poczytałem popatrzyłem jak to jest u mnie wydaje mi się że to coś z pompą wody. Wyciągnąłem ją z pralki ogólnie wygląda w porządku ale wirnik obraca się skokami (co chyba jest ok bo tam jest magnes) co do samego wirnika można nim poruszać w każdej płaszczyźnie kiwa się na boki jak ledwo przymocowany.
  Teraz czas na moje pytanie co mam wymienić
  ten plastik to chyba nie bo tu nic do tego nie ma
  wirnik chyba też niekoniecznie bo stanowi chyba jedną część z silnikiem
  czyli drogą dedukcji trzeba wymienić silnik czyli odkręcić od obudowy pompki i przykręcić nowy
  Czy któryś z bardziej doświadczonych użytkowników wie gdzie w Warszawie lub internecie można kupić taki silnik (i ile będzie kosztował)?
  Dziękuję z góry za rady i odpowiedzi! :)
 • #3
  tomi1025
  Level 2  
  Węże sprawdziłem na samym początku. Linki z adresami już widziałem ale potrzebuje jakiegoś sklepu z warszawy żeby jak najszybciej żonie pralkę naprawić :) Będę dzwonił na globusową w warszawie może tam będą mieli ale to wyprawa przez całe miasto :(
  ps czy coś takiego się nada?
  http://www.zamienne.com.pl/index.php?products=product&prod_id=198