Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka bosch SGS46E02EU bez przerwy wypompowuje wodę

commanded 15 Kwi 2009 14:08 4274 2
  • #1 15 Kwi 2009 14:08
    commanded
    Poziom 11  

Witam,

Niestety gwarancja skończyła się 5 miesięcy temu i zmywarka odmówiła posłuszeństwa.

Sytuacja wygląda następująco: Niezależnie jaki program włączę, zmywarka nawet przy otwartych drzwiach (co dziwne) bez przerwy wypompowuje wodę (na sucho). Sprawdziłem dolewając wodę z butelki do środka zmywarki. Próbowałem przekręcić programator na funkcję reset (3 sekundy) i nadal to samo czyli wypompowuje wodę. Zaobserwowałem też że coś tam pstryka w układzie sterującym, jakby nie mogło zaskoczyć do następnej funkcji. Po chwili zapala się dodatkowo kontrolka: brak dopływu wody bieżącej.

Węże sprawdzone, sitka tak samo. Nie wiem dlaczego ale jak mocno pchnąłem zmywarkę to przez moment przerwała wypompowywanie.

Dodam że 2 ostatnie zmywania zatrzymały się na 59 minucie programu ECO. Urządzenie cały czas buczało (chyba chciało wypompować wodę, nie wiem na 100%)

Proszę o pomoc. Z góry dzięki za sugestie. Bez zmywarki nie da się żyć.

Nadmienię że niektórzy domownicy mieli taką tendencje zostawiania otwartych drzwiczek zaraz po zmywaniu (wyobrażacie sobie tą sytuację) buchająca gorąca para. Mam nadzieję że nie zaszkodziło to programatorowi?

Moderowany przez mrhari:

Post był raportowany, temat poprawiłem. Reg.pkt.11

0 2
  • Pomocny post
    #2 15 Kwi 2009 17:07
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Wygląda to na wewnętrzny wyciek wody. Jeśli jest woda to ją usuń i sprawdź gdzie cieknie.

3
  • #3 18 Kwi 2009 17:40
    commanded
    Poziom 11  

Faktycznie to był wewnętrzny wyciek wody. Zadziałał system "ratunkowy", podniósł się pływaczek, który uruchomił pompę wypompowującą. Tu wielkie rozczarowanie z mojej strony do poważnej firmy BOSCH. Pracownicy tej firmy podczas montażu zapomnieli dać opaskę zaciskającą na wężyk, który po prostu odskoczył i stąd ten wyciek. Opaska założona i zmywarka śmiga. Och jak dobrze...

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Problem rozwiązany.

2