Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka bosch SGS46E02EU bez przerwy wypompowuje wodę

commanded 15 Apr 2009 14:08 5681 2
Bosch
 • #1
  commanded
  Level 11  
  Witam,

  Niestety gwarancja skończyła się 5 miesięcy temu i zmywarka odmówiła posłuszeństwa.

  Sytuacja wygląda następująco: Niezależnie jaki program włączę, zmywarka nawet przy otwartych drzwiach (co dziwne) bez przerwy wypompowuje wodę (na sucho). Sprawdziłem dolewając wodę z butelki do środka zmywarki. Próbowałem przekręcić programator na funkcję reset (3 sekundy) i nadal to samo czyli wypompowuje wodę. Zaobserwowałem też że coś tam pstryka w układzie sterującym, jakby nie mogło zaskoczyć do następnej funkcji. Po chwili zapala się dodatkowo kontrolka: brak dopływu wody bieżącej.

  Węże sprawdzone, sitka tak samo. Nie wiem dlaczego ale jak mocno pchnąłem zmywarkę to przez moment przerwała wypompowywanie.

  Dodam że 2 ostatnie zmywania zatrzymały się na 59 minucie programu ECO. Urządzenie cały czas buczało (chyba chciało wypompować wodę, nie wiem na 100%)

  Proszę o pomoc. Z góry dzięki za sugestie. Bez zmywarki nie da się żyć.

  Nadmienię że niektórzy domownicy mieli taką tendencje zostawiania otwartych drzwiczek zaraz po zmywaniu (wyobrażacie sobie tą sytuację) buchająca gorąca para. Mam nadzieję że nie zaszkodziło to programatorowi?

  Moderated By mrhari:

  Post był raportowany, temat poprawiłem. Reg.pkt.11

 • Bosch
 • Helpful post
  #2
  mrhari
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Wygląda to na wewnętrzny wyciek wody. Jeśli jest woda to ją usuń i sprawdź gdzie cieknie.
 • #3
  commanded
  Level 11  
  Faktycznie to był wewnętrzny wyciek wody. Zadziałał system "ratunkowy", podniósł się pływaczek, który uruchomił pompę wypompowującą. Tu wielkie rozczarowanie z mojej strony do poważnej firmy BOSCH. Pracownicy tej firmy podczas montażu zapomnieli dać opaskę zaciskającą na wężyk, który po prostu odskoczył i stąd ten wyciek. Opaska założona i zmywarka śmiga. Och jak dobrze...

  Dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Problem rozwiązany.