Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprężarka z dojarki czy z elemętów chłodni studzącej?

15 Kwi 2009 14:23 7433 14
 • Poziom 9  
  Witajcie mam do was znających się na rzeczy pytanie- czy z dojarki takiej ze wsi do dojenia krów :) zbudował by sprężarkę do powietrza ? mam też również starą lodówkę i chłodnię do studzenia mleka oczywiście i one może się przydadzą . ale czy na pewno to powiedzcie już wy mi? dodałem zdjęcia tych mechanizmów. dojarka jest na siłę a chłodnia i lodówka no to na 220 w standard sprężarka z dojarki czy z elemętów chłodni studzącej? sprężarka z dojarki czy z elemętów chłodni studzącej?sprężarka z dojarki czy z elemętów chłodni studzącej?sprężarka z dojarki czy z elemętów chłodni studzącej?
 • Poziom 9  
  Sprężarka od schładzarki nadaje się na pewno. O ile pamiętam ciśnienie to ok 15 bar. Niestety wydajność jest dość niska. problemem jest też wyrzucanie oleju (w oryginalnym układzie olej krąży w obiegu zamkniętym)
 • Poziom 32  
  Z dojarki można, należy tylko zaopatrzyć się w bojler czy jak to się tam nazywa (taka bania), jakie są w sprężarkach, aby utrzymać mniej więcej równy i nie pulsujący podmuch powietrza.
 • Poziom 9  
  Wiem wiem o co chodzi . a jak myślisz ile to bar wyciągnie?

  Zdania rozpoczynamy wielką literą.
  Proszę to poprawić.
  Nie kasować wpisów moderacyjnych!
  [_P_]
 • Poziom 32  
  NIe jestem w stanie powiedzieć, ale to zależy od wydajności pompy i mocy silnika.
 • Poziom 9  
  Mam do ciebie jeszcze takie pytanie nie jestem specjalistą więc może wiesz jaki tu jest w tej dojarce kompresor? próżniowy tłokowy czy tam jeszcze jaki chodzi mi tą pompę?

  Zdania rozpoczynamy wielką literą.
  Proszę to poprawić.
  Następne będzie UPOMNIENIE!
  Nie kasować wpisów moderacyjnych!
  [_P_]
 • Poziom 27  
  To mi wygląda na ruski wynalazek.Były podobne ustrojstwa do kupienia na jarmarkach i bazarach jakieś 15 lat temu.Były w nich pompy łopatkowe.Smarowane(uszczelniane) olejem i drugie z łopatkami grafitowymi.
  To pomiedzy silnikiem i pompą to rodzaj motoreduktora.Podłącz do prądu i do końcówki "wydechowej" jakiś manometr powiedzmy do 10 bar i będzie wiadomo co ona daje. Takie pompy mają dużą wydajność l/s ,ale jak da ciśnienie 1 bar to maximum.
 • Poziom 9  
  Mam jeszcze starą chłodnię i lodówkę z nich może da się ? Jeśli wiesz gdzie takie projekty znaleźć to bardzo proszę. Czyli z tej pompy nic nie zrobi?

  A o co ja prosiłem wyżej?
 • Poziom 16  
  Pompa z dojarki nie nada się ponieważ jest to pompa podciśnieniowa.
 • Poziom 9  
  To jest pompa łopatkowa bo sprawdzałem i pomyślałem że może jeśli z niej nie da rady zrobić z niej sprężarki to może karcher da radę? W każdym bądź razie ma wydajność 10,2 m ³ / h i 0,5 bar ale skoro ona jest w dojarce to ona może to 0,5 bar to jest ssanie bo dojarka na tej zasadzie działa że wytwarza ssanie a sprężenie będzie większe
 • Poziom 9  
  Panowie sorry za odkop ale mam pytanie posiadam coś podobnego jak kolega tylko to jest polska coś takiego jak na tym zdjęciu sprężarka z dojarki czy z elemętów chłodni studzącej? dojarka jest tez na łopatkach czy jest np możliwość zrobienia z tego pompy wodnej?
 • Poziom 27  
  Nie ma.
  :|
  Nie ma bezpośrednio. Ale biorąc taki na przykład, beczkowóz. Ma identyczną pompę ( nieco większą) , zbiornik ,zabezpieczenie pompy przed zassaniem cieczy. W tym układzie to może być "pompa wodna".
 • Poziom 9  
  aha to niema sensu robić czegoś takiego bo musiałbym mieć duży zbiornik podciśnieniowy żeby zassać a później wylać.
  A jest jeszcze coś co można z tego zrobić czy tylko ma to służyć jako pompa podciśnieniowa
 • Poziom 27  
  Jak odpalisz ją bez tłumika to ładnie pierdzi. :D:D:D
 • Poziom 9  
  Nie sprawdzałem chciałem ją wykorzystać do czegoś bo leży bezczynie.

  Zdania rozpoczynamy wielką literą.
  Proszę to poprawić.
  Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
  Nie kasować wpisów moderacyjnych!
  [_P_]