Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen xsara 2 klima a dmuchawa

15 Kwi 2009 15:55 7230 4
  • Poziom 2  
    Witam. chciałbym sie poradzic w nastepujacej sprawie.
    Po wymianie filtra kabinowego w xsarze II z 02 r.wentylator dmuchawy pracuje na najwyzszych obrotach ( brak reakcji na regulator obrotów ) i nie włącza sie sprężarka klimy.naprawe rozpoczełem od wizyty u speca od klimy który po sprawdzeniu oswiadczyl ze klima jest napelniona i ma odpowiednie cisnienie. Nastepnie udałem sie do elektryka który tylko na podstawie moich opowiadan stwierdził że padł regulator obrotów ( ten z radiatorem, który znajduje sie pod silnikiem ) raz dwa trzy wymontowal silnik dmuchawy i na drugi dzien przyniósl regulator zregenerowany ( wymienione 2 kondensatory ) założył i po podlonczeniu na krótko silnik pracowal bez zmian ( to znaczy na najwyzszych obrotach ) i klima jak nie działała tak nie działa.Z klima są takie objawy, jak podał prąd na krótko to sprzęglo sprężarki właczylo się i klima była, tak samo jak przekręcilo się pokrętło nawiewu na szybę ( odszranianie ) to sprzęgło na ulamek sie właczyło i od razu sie wylaczyło. zasugerowałem ze może byc wina bezpiecznika termicznego ( bo wymieniony filtr byl bardzo zanieczyszczony ) ale nie wiem czy w tym typie takowy jest, a jak jest to gdzie. i czy klima ma jakies powiązanie z tymi brakiem regulacji obrotów ( klima półautomat ) sugestia elektryka ze teraz wina sprzęgiełka Prosze o pomoc bo moze to jakas głupota.
  • Poziom 14  
    Jeśli nie będzie wszystkich obrotów dmuchawy klima się nie załączy doprowadz do porządku to i na bank będzie OK

• Poziom 34  
    Kolego, sugeruję udać się z tym do kogoś kumatego w branży elektronicznej, podpiąć jakiś tester i zobaczyć błędy. Usterka złożona, trudno tu o jakieś konkretne podpowiedzi.

Z dmuchawą to albo dalej regulator źle działa (zwarty tranzystor końcowy) albo dostaje pełne wysterowanie.

trzeba wykonać podstawowe pomiary.

Dopiero działająca dmuchawa umożliwi pracę klimie.
  • Poziom 16  
    Sugeruje wymienić regulator obrotów dmuchawy(koszt okolo 120zł)Oczywiście najpierw trzeba go sprawdzic!!!
  • Poziom 2  
    Wymienił mi elektryk regulator ten na silniku dmuchawy i klima wróciła do sprawności i obroty silnika dmuchawy