Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi B4 2.6 - dlaczego sondy padły?

-pawlo111 15 Kwi 2009 16:31 1898 2
  • #1 15 Kwi 2009 16:31
    -pawlo111
    Poziom 10  

Witam was. Gdy odpalam silnik jak jest zimny normalnie wchodzi na obroty ssania i pracuje równiutko, gdy się zagrzeje na wolnych praca jest nie równa i silnik gubi zapłony
    Siedząc w aucie czuć że silnik pracuje nie równo a stojąc przy wydechu słychać jak przerywa (wypadają zapłony). W czasie jazdy zaraz po odpaleniu silnik jedzie w miarę normalnie, przyśpiesza łagodnie i spokojnie, na wolnych obrotach po wciśnięciu gazu szybko wchodzi na obroty (szybka reakcja na gaz) Gdy się zagrzeje sytuacja troszkę sie zmienia. Na wolnych obrotach reakcja na gaz jest troche ospała. No i przerywa w trakcie przyspieszania, takie jak by spadki mocy bo pedał w podłodzę a auto przez chwilę jak by nie reagowało na gaz.

Spalanie ma chyba ogromne bo nawet komp już nie pokazuje tylko wyświetla 0 ale akumulator był odłączany kilka razy.

Vag był podpinany ale się nie widzą tylko ABS widzi. Szukam inny sprzęt.

Silnik w BDB stanie,
    wymieniałem już pompkę paliwa bo wyła, filtr paliwa, filtr powietrza.
    Sprawdzane świece i kable WN. Wymieniłem wężyk podciśnieniowy przy regulatorze ciśnienia paliwa bo był lekko pęknięty ale bez zmian.
    Podejrzewałem: regulator ciśnienia paliwa bo po przekręceniu samej stacyjki z 5 razy i odpaleniu przez chwilę równo wmiare chodził ale tylko kilka sekund.
    Czujnik temp? chyba nie
    sondy?
    i sondy dzisiaj sprawdzam. Mam 1 pewną dobra i będę podmieniał.
    Zauważyłem też że jak wypiołem wtyczkę z jednej sondy i wpiołem zapasową ale bez wkręcania w kolektor to się praca silnika poprawiła i chodzi równo. Natomiast to samo z 2 wtyczką z 2 sondy nic nie dało. Obstawiam więc że ta pierwsza może padła.Zobaczę co się będzie działo jak wymienię całkiem.
    Po za tym w jesieni i zimie jak było mokro to silnik delikatnie kulał w czasie jazdy w równych odstępach. Jak ciepło się zrobiło to mu przeszło.
    Może to sonda miała coś do tego???
    Dam później znać czy pomogło.

jakieś pomysły jeszcze macie???

(w grę wchodzą sondy, regulator ciśnienia paliwa, czujnik temp, cewki?)

Audi jezdzi tylko na benzynie

0 2
  • #2 17 Kwi 2009 20:34
    -pawlo111
    Poziom 10  

nikt nie pomoże

0
  • #3 21 Maj 2009 14:25
    -pawlo111
    Poziom 10  

winne były kable a były sprawdzane 3 razy. Przy cewkach wystarczyło odpiąć i wpiąć i auto chodziło.
    Kable wymienione i przeszło. Poprostu miałem pecha że jak sprawdzałem kable to wtedy akurat tak się ułożyło i było ok a potem nie chciało chodzić.

0
  Szukaj w 5mln produktów