Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka dymi podczas uruchomienia Silnik B&S

ttomek32 15 Apr 2009 17:20 61783 6
    ttomek32
    Level 10  
    Nie wiem co mam robić jak zawsze na zimę wyczyściłem kosiarkę itd.
    Na wiosnę zwykle spuszczam olej (używałem oleju Mindland ) niestety brakowało więc pojechałem do sklepu okazało się że oleju nie sprowadza tylko mi dał inne jakiś mineralny wlałem go i zapalam z kosiarki (chłodnicy wylotem i szparami) wydostaje się biały gesty dym nawet po od kręceniu
    zbiornika z olejem wydostawał się dym kosiarka jeszcze działa
    po kilku odpaleniach na początku wydostawał się dym od razu a teraz po 20 sekundach wylatuje.

Szukałem na google ale tam były opisane inne wady.

pomocy bo trawa już rośnie
    adamjur1
    Level 41  
    Ten olej to chyba lepiej zmieniać przed zimą.....
    A nie przechylałeś nadmiernie tego sprzętu - takie z miską olejową tego nie lubią. ( miałem kiedyś Hondę z własnym napędem czterosuw z miską olejową i do koszenia skarpy musiałem pożyczać od sąsiada kopciucha dwusuwowego - tego można było przechylać w czasie pracy tylko tak by się benzyna nie wylała....
    Pozdr.J.
    ttomek32
    Level 10  
    U mnie jest równo czytałem ze te mineralne ciężko się rozchodzą ale jak silnik przez pierwsze 20 sekund działa normalnie to dlaczego przestaje się rozprowadzać boje się więcej dolewać oleju po pokazuje full a za dużo to też nie dobrze.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    ttomek32
    Level 10  
    Chyba strzał w 10 właśnie przestała dymić temat można zamknąć.
    zigi12
    Level 2  
    Dzień dobry.
    Mam taki sam problem, po odpaleniu traktorka z przodu zaczął wydobywać się biały, śmierdzący dym (przepalenie). Podejrzewam, że wina zalania po przechyleniu traktorka. Czy to samo się "przepali" i będzie OK czy trzeba czyścić?
    Pozdrawiam
    dufek
    Level 32  
    adamjur1 wrote:
    Ten olej to chyba lepiej zmieniać przed zimą.....
    Pozdr.J.

Jeżeli to samochód, to tak.
    W przypadku sprzętu "sezonowego" lepszą opcją jest wymiana bezpośrednio przed sezonem.
    Olej starzeje się od momentu wlania do silnika, w zamkniętym, orginalnym opakowaniu może stać i trzy lata.