Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia 5310 contact serwis

mariola 15 Kwi 2009 18:01 2745 8
  • #1 15 Kwi 2009 18:01
    mariola
    Poziom 10  

Witam, trafiła do mnie nokia 5310 wersja 58.85 do simlock. Zrobiłem sima bb5 i pojawił się napis contat serwis fleszuje ją na każdym sofcie i to samo. Zauważyłem że wywaliło nr. imei i robiłem już backup pm wgrywałem i to samo co morze być grane.

0 8
  • #2 15 Kwi 2009 18:14
    R*
    Poziom 30  

To jest SL3 więc niczym locka nie zdejmiesz, softy zaczynające się na 5x.xx to platforma SL3- nowe zabezpieczenia.

Nie rób downgrade bo już ukatrupisz do końca...

Telefon jest ubity ;] Wgraj backupa powinien wstać (tego z przed zdjęcia locka)

0
  • #3 15 Kwi 2009 18:15
    rafik71
    Poziom 16  

Według mnie to masz już "po sprawie" 5310 z tym softem to jest już SL3 a z tego sima się jeszcze nie robi bo właśnie wywala CS. Najlepiej było by przefleszować tą samą wersją softu co była przed simem ale nie wiem czy na supporcie już taka jest

0
  • #5 29 Kwi 2009 09:26
    expertgsm
    Poziom 11  

jesli sie komus zanizylo i imei zrobil sie 123... to sluchawka jest do postawienia
    soft na wersje 5xxx w przypadku 5310 58.58
    noi jesli mamy backup rpl ->crt tool zapisz rpl plain opcja zaznacz i sluchawka budzi sie juz ze zdrowym imeiem zaraz bede wiedzial czy generacja rpl tez wchodzi w gre

0
  • #6 16 Cze 2009 10:31
    yaho81
    Poziom 2  

Sytuacja do uratowania o ile masz bacupa zrobionego wczoraj mialem taki sam przypadek i udało sie a wiec tak:
    -musisz przefleshowac ją softem taki jaki w niej był czyli 58.58 na elektrodzie jest ale po tym najczesciej jest dalej CS wiec:
    -w zakładce mt-boxa wybierasz EPROM(PMM)ReadeWRITE
    -pozniej wybierasz Load File i ładujesz swojego bacupa i wciskasz Write all
    -jak wgra ci bacupa succesfull powinno sie pojawic i wciskasz zakladke SX4 (potrzebne logi do MT-Boxa) i cieszymy sie postawiona słuchawką :)

0
  • #7 16 Cze 2009 10:36
    R*
    Poziom 30  

Jak masz backupy to postawisz racja- podałem link.
    Ale jak nie masz RPLa to nie postawisz- pokaz mi kto przeliczy aski na SL3 bo ja osobiście nie znam nikogo takiego...

0
  • #8 17 Cze 2009 23:37
    lockkodem

Poziom 10  

nie zgodze że sie nie da zdjąć może nie z każdej sieci ale się da kodem

0
  • #9 18 Cze 2009 09:53
    R*
    Poziom 30  

Ale my nie mówimy o kodach ;p
    Tu chodzi o samodzielne zdjęcie- czyli przy boxiku i FBUSach. Ale to jest nowe zabezp. i niestety tak się nie da bo nie ma oficjalnej działającej w 100% solucji.

Dodano po 2 [minuty]:

lockkodem napisał:
    nie zgodze że sie nie da zdjąć może nie z każdej sieci ale się da kodem

A i w temacie nie chodzi tyle o sima co o CS. A zdjęcie locka przez kod teraz nic na to nie pomoże bo i tak jest ubity obszar w PMie odp. za sim-lock`a no i certy,a dokładniej to IMEI. Więc ratuje go tylko PM i RPL- jednak do SL3 nie słyszałem by ktoś generował- może się mylę, poprawcie mnie wówczas...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo