Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikacja sterowników po ethernecie

eromus 15 Kwi 2009 18:44 1709 4
  • #1 15 Kwi 2009 18:44
    eromus
    Poziom 10  

W zakładzie mam kilka pomp rozmieszczonych w różnych miejscach, które pompują wodę do jednego zbiornika. Chciałbym połączyć te pompy siecią tak abym mógł ręcznie je załączać jak i żeby pracowały w automacie.
    W całym zakładzie rozciągnięta jest siec ethernetowa i właśnie po niej chciałbym uruchomić komunikacje. Myślałem nad EASY z modułem ethernetowym. W jaki sposób wymieniać informacje między tymi sterownikami i ewentualnie z komputerem? Chodzi mi konkretnie jak w programie zrealizować wysyłanie słów między sterownikami?
    Jeśli ktoś ma propozycje co do innych sterowników to proszę się podzielić informacją. Sterowniki przy pompach będą potrzebowały 4wej. i 3 wyj. cyfrowe.

• #2 25 Kwi 2009 22:50
    gacore
    Specjalista Automatyk

Witam,
    OMRON do swoich kompaktowych sterowników CP1L wprowadził właśnie moduł komunikacyjny z Ethernet-em CP1W-CIF41.
    Poniżej link do strony z danymi technicznymi.
    http://www.ia.omron.com/product/family/1916/index_l_u.html
    Jeżeli potrzebowałbys firmy inżynierskiej do zaprojektowania, zaprogramowania i uruchomienia to daj znać na priva.
    Pozdrawiam,

• #3 26 Kwi 2009 00:50
    falowniki.com
    Spec od Falowników

polecam easyControl z wbudowanym webserwerem, programowanie CoDeSys
    pozdrawiam

• #4 26 Kwi 2009 20:37
    andrzejek23
    Poziom 18  

A ja polecę jeden sterownik Beckhoffa i rozproszone moduły ethernetowe, wszystko wpinasz do istniejącej sieci. No a do modułów oraz do sterownika wpinasz karty we/wy według potrzeb. Darmowy soft i wbudowana wizualizacja. Poza tym można pominąć fizyczny sterownik, bo program może się "kręcić" w komputerze (soft PLC).

• #5 26 Kwi 2009 21:39
    shadoweyes
    Poziom 20  

Pytanie czy sieć którą masz na zakładzie to sieć przemysłowa, czy zwykła jak w domu ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME