Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig P440 CUC 3400 - brak reakcji

markzdw 15 Apr 2009 19:03 1203 10
    markzdw
    Level 10  
    Witam! Mam taki problem, a mianowicie pewnego dnia włączyłem telewizor do sieci elektrycznej i usłyszałem tylko lekkie puknięcie (dzien wczesniej wszystko było dobrze) i telewizor nie włącza sie nie ma nawet stanu Standby poprostu telewizor milczy. Prosze o pomoc i z góry wielkie dzieki!!!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    mch
    Level 23  
    A chcesz go sam zreperować? To na początek go rozkręć i sprawdź bezpiecznik, bo tu nie ma wróżek.
    markzdw
    Level 10  
    no akurat to wiem ze nalezy bezpieczniki sprawdzic, a poza tym to nawet sprawdziłem czy jakieś zimne luty sie nie porobiły.

Dodano po 3 [minuty]:

A wogóle to mam własnie taki zamiar zeby go sam naprawić, lutowac potrafie i kilka zagadnien z dziedziny elektroniki znam, ale nie bardzo potrafie sam zlokalizować usterke.
    bogred
    Moderator of TV
    Zacznij od bezpiecznika: jeśli jest uszkodzony, włącz w jego miejsce żarówkę,np.40W, wyjmij przewód od cewek rozmagnesowujących i włącz TV. Jeśli kontrolka się zaświeci, uszkodzony jest prawdopodobnie pozystor. Jeśli kontrolka się nie zaświeci, uszkodzony jest zasilacz. A co w zasilaczu? To może następnym razem, bo mam nadzieję, że to pozystor i tego Ci życzę.
    Pozdrówka
    bogred
    Mirek Z.
    Moderator
    1. Proszę uzupełnić tytuł tematu - p.11 regulaminu (model!).
    2. Proszę pisać staranniej - p.15 regulaminu.
    markzdw
    Level 10  
    zrobiłem tak jak mi poradziłes ale to nic nie pomogło nadal jest ten sam stan czyli nic nie ma. A wogóle to słyszałem, ze w tych telewizorach jest dodatkowy zasilacz tylko dla podtrzymania stanu standby, może to coś z nim jest nie tak???
    jadula1
    Level 16  
    Witam. Poczytaj posty jest ich masa i ściągnij schemat jest na elektrodzie. Trafo przetwornicy i trafopowielacz jest wykonany jako jedna całość i jest to trudne chasiss do naprawy. Powodzenia.
    mirex
    Level 43  
    markzdw wrote:
    A wogóle to słyszałem, ze w tych telewizorach jest dodatkowy zasilacz tylko dla podtrzymania stanu standby, może to coś z nim jest nie tak???

To źle słyszałeś.
    Przypuszczam, że lepiej by było oddać do serwisu. To naprawdę nie jest prosty TV do naprawy dla laików.
    markzdw
    Level 10  
    No może prosty do naprawy nie jest ale jednak chciałbym się jej podjąć więc jeżeli ktoś może mi coś doradzić od czego zacząć to bardzo bym prosił.
    mirex
    Level 43  
    A proszę bardzo! https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php - mnie wyskoczyło aż 59 wyników według chassis. Jeśli dodać do tego jeszcze CUC3410 ...

Poczytaj, coś posprawdzaj podstawowe rzeczy na podstawie starych tematów i dokumentacji, pomierz, napisz co sprawdziłeś, czy znalazłeś uszkodzone elementy.
    Może wtedy znajdzie się ktoś chętny i poprowadzi Cię za rączkę.
    Jeśli bowiem liczysz na poradę typu "wymień kondki i T305 a będzie hulał" to wybacz ...
    jadula1
    Level 16  
    W Serwisie Elektroniki nr.1/2005 jest opis naprawy tego chassis , dokładnie krok po kroku warto by się w ten numer zaopatrzyć i działać wegłóg wskazówek.