Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig P440 CUC 3400 - brak reakcji

markzdw 15 Apr 2009 19:03 1224 10
 • #1
  markzdw
  Level 10  
  Witam! Mam taki problem, a mianowicie pewnego dnia włączyłem telewizor do sieci elektrycznej i usłyszałem tylko lekkie puknięcie (dzien wczesniej wszystko było dobrze) i telewizor nie włącza sie nie ma nawet stanu Standby poprostu telewizor milczy. Prosze o pomoc i z góry wielkie dzieki!!!
 • #2
  mch
  Level 23  
  A chcesz go sam zreperować? To na początek go rozkręć i sprawdź bezpiecznik, bo tu nie ma wróżek.
 • #3
  markzdw
  Level 10  
  no akurat to wiem ze nalezy bezpieczniki sprawdzic, a poza tym to nawet sprawdziłem czy jakieś zimne luty sie nie porobiły.

  Dodano po 3 [minuty]:

  A wogóle to mam własnie taki zamiar zeby go sam naprawić, lutowac potrafie i kilka zagadnien z dziedziny elektroniki znam, ale nie bardzo potrafie sam zlokalizować usterke.
 • #4
  bogred
  Moderator of TV
  Zacznij od bezpiecznika: jeśli jest uszkodzony, włącz w jego miejsce żarówkę,np.40W, wyjmij przewód od cewek rozmagnesowujących i włącz TV. Jeśli kontrolka się zaświeci, uszkodzony jest prawdopodobnie pozystor. Jeśli kontrolka się nie zaświeci, uszkodzony jest zasilacz. A co w zasilaczu? To może następnym razem, bo mam nadzieję, że to pozystor i tego Ci życzę.
  Pozdrówka
  bogred
 • #5
  Mirek Z.
  Moderator
  1. Proszę uzupełnić tytuł tematu - p.11 regulaminu (model!).
  2. Proszę pisać staranniej - p.15 regulaminu.
 • #6
  markzdw
  Level 10  
  zrobiłem tak jak mi poradziłes ale to nic nie pomogło nadal jest ten sam stan czyli nic nie ma. A wogóle to słyszałem, ze w tych telewizorach jest dodatkowy zasilacz tylko dla podtrzymania stanu standby, może to coś z nim jest nie tak???
 • #8
  mirex
  Level 43  
  markzdw wrote:
  A wogóle to słyszałem, ze w tych telewizorach jest dodatkowy zasilacz tylko dla podtrzymania stanu standby, może to coś z nim jest nie tak???


  To źle słyszałeś.
  Przypuszczam, że lepiej by było oddać do serwisu. To naprawdę nie jest prosty TV do naprawy dla laików.
 • #9
  markzdw
  Level 10  
  No może prosty do naprawy nie jest ale jednak chciałbym się jej podjąć więc jeżeli ktoś może mi coś doradzić od czego zacząć to bardzo bym prosił.
 • #10
  mirex
  Level 43  
  A proszę bardzo! https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php - mnie wyskoczyło aż 59 wyników według chassis. Jeśli dodać do tego jeszcze CUC3410 ...

  Poczytaj, coś posprawdzaj podstawowe rzeczy na podstawie starych tematów i dokumentacji, pomierz, napisz co sprawdziłeś, czy znalazłeś uszkodzone elementy.
  Może wtedy znajdzie się ktoś chętny i poprowadzi Cię za rączkę.
  Jeśli bowiem liczysz na poradę typu "wymień kondki i T305 a będzie hulał" to wybacz ...