Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Falownik Danfoss VLT 1,5kW uszkodzony

mateo0220 15 Apr 2009 19:12 3740 7
    mateo0220
    Level 1  
    Witam,
    jestem nowy na forum, więc na początku przywitam wszystkich: WITAM ! ! ! Dopowiem, że chcę zagłębić się w temat falowników.
    Mam uszkodzony falownik 1,5kW 240V 0-400Hz P/N 132F0033.
    po rozkreceniu go ewidentnie uszkodzony jest jeden z dwóch kondensatorów, pęknięta plastikowa obudowa;
    pytanie moje - czy istnieje możliwość wymiany tego elementu? ewentualne koszta?
    Za wyrozumiałość dziękuję i czekam na odpowiedzi.

pozdrawiam
    M.B.
    keszan
    Level 20  
    Witam!
    Firma Danfoss nie prowadzi sprzedarzy części
    zamiennych.Jak chcesz to spróbuj.
    Tel.(022)755 07 00 Poproś o połączenie z Działem
    Handlowym.
    mamikoma
    Level 12  
    jeśli to 470µF/400V to sztuka ok.25zł
    czesiu
    Level 35  
    Wymień oba. Sprawdź najpierw półprzewodniki - mostek prostowniczy i tranzystory końcowe, jeśli są uszkodzone naprawa może być nie opłacalna.
    pawelzs3
    Level 12  
    witam!
    Dziś podczas rozruchu centrali wentylacyjnej uszkodziły mi się dwa falowniki VLT 1.5 kW. Jeden właczył sie i po 15 seku ndach pracy coś strzeliło. po rozkręcenie okazało się ze to dławik w układzie wejsciowym zasilania jest rozerwany. natomias w drugim jest rozerwana folia od kondensatora tak jak opisuje to kolega mateo0220. falowniki uszkodziły się w tym samym czasie. Czym mogło to być spowodowane??
    pawelzs3
    Level 12  
    tak pierwsze uruchomienie. szafka była projektowana na 230V i falownik powinien dostatć 230V a ile dostał to nie zdążyłem sprawdzić, ale podejrzewam również ze na zasilanie poszły dwie fazy.

Dodano po 4 [minuty]:

a i jeszcze pytanie czy warto próbować naprawić te falowniki??