Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor się wyłącza po zainstalowaniu nowej karty graf.

15 Kwi 2009 20:13 1797 16
  • Poziom 9  
    Witam mam problem. Kupiłem niedawno kartę graficzną ati radeon x1650pro 512mb/128bit i po zamontowaniu jej znaczą się monitor wyłączać gdy np. rozmawiałem z dwiema osobami na GG albo jak miałem dwie karty w Mozilli włączone. Wymieniłem zasilacz na modecoma 500W i problem jest nadal źle zmniejszyła się jego częstotliwość. i w związku z tym mam pytanie czy to jest wina sterowników od karty, samej karty czy też wina monitora a jak nie to czego?? Z góry dziękuje za odpowiedź
  • Poziom 19  
    Moim zdaniem będzie to wina monitora. Jaki jest to monitor? Jak się wyłącza? Czy wygasa na chwilę i po chwili sam się włącza czy wyłącza się na dobre?
  • Spec od komputerów
    Monitor zostaw w spokoju. Podaj pełną konfigurację z danymi zasilacza włącznie.
  • Poziom 9  
    Monitor jest to 4 letni LG flatron 17 cali

a konfiguracja kompa jest taka.

pamiec; 2gb ram
    plyta gł; asus K8V SE DELUXE
    karta taka jak w opisie
    dysk: seagate 160 gb
    zasilacz mode com feel III 500W

wystarczy czy jeszcze jakies dane potrzeba??
  • Poziom 26  
    Jak wyglądają kondensatory na płycie głównej i karcie graficznej? Nie są wylane albo napuchnięte?
  • Poziom 33  
    Zasilanie do karty dobrze podłączyłeś,sąsiad (informatyk) niedawno ten problem trenował źle przewody podłączył (spadek napięcia).Ta sama karta.
  • Spec od komputerów
    Jakie sterowniki zainstalowane ?
  • Poziom 9  
    Z kondensatorami jest w porządku. sterowniki mam te co dostałem razem z kartą nie mam najnowszych. zasilanie do karty też jest podłączone dobrze.
  • Poziom 19  
    Moim zdaniem najprostszym rozwiązaniem problemu po której stronie tkwi problem będzie pożyczenie od jakiegoś sąsiada na chwilkę monitora i podłączyć go na próbę. Jeśli tamten też się będzie wyłączał to będzie znaczyło że to na pewno coś z grafiką.
  • Poziom 9  
    Z monitorem jest jednak w porzadku wszystko do na innym kompie działa.
  • Poziom 9  
    A czy to może być wina odświeżania?? Bo mam ustawione największe dostepne
  • Poziom 9  
    Właśnie przy takiej częstotliwości się częściej wyłącza
  • Spec od komputerów
    Pożycz i zainstaluj inną kartę graficzną, najlepiej też ATI. Ta twoja karta jakie temperatury osiąga ? Może pastę pod GPU trzeba zmienić ? Ale równie dobrze może okazać się że jest uszkodzona.
  • Poziom 9  
    Może uściślę że monitor sie nie wyłącza tylko przestaje wyświetlać obraz
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Wiem że trochę po czasie ale problemem okazała się wadliwa karta graficzna. W serwisie została wymieniona na inną i jest w porządku.