Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile wchodzi oleju do silnika 1.8D z fiesty 1999r

15 Kwi 2009 21:39 3841 7
  • Poziom 12  
    mam mazde 121 i niewiem ile wchodzi oleju ( wraz z filtrem ) do silnika tego, silnik z tego co wiem to jest z fiesty , mazda to rok 1999, interesuje mnie tez ile do ukladu chodzenia
  • Poziom 32  
    witam, oleju max 5 litrów, układ chłodzenia około 9,5litra, powodzenia
  • Poziom 12  
    a wiesz moze jak odpowietrzyc uklad paliwowy ?
    gdzie jest popmka? jakeis odpowietrzniki ?
    Masz tez taki samochod z tym silnikiem?mas zmoze jakies materialy na temat tego motoru ?
  • Poziom 12  
    potrzebuje kolo pasowe wału korbowego ( to chyba te co przychodzi pasek osprzetu ) , moja mazda ma wspomaganie kier. ale nie ma klimy, ma ktos takie cos sprzedac? pytam bo moje jest wystrzerbione w kilku miejscach i strzepi i pasek

Dodano po 3 [minuty]:

pyatlem na forum o fieste bo wiem ze jest tam ten sam motor co w mojej mazdzie, a co znaczy ze przedluzasz zywot ????
    wiec co nalezy zrobic zeby auto paliło w zimie, mam go kilka tygodni wiec zimy jeszcze nie zaznal u mnie ale chcialbym wszystko na tip tpo zrobic, teraz zrobilem kompletny przeglad tzn : wymiana pelnego rozrzadu, akumulatora, alternatora, wszytskich 4 filtorw, olej, plyn hamulcowy , plyn chlodniczy.
    co jeszcze nalezy zrobic ?
  • Poziom 32  
    witam, jeżdzić :), ściągnij sobie info a co do przedłużąnia żywota-naprawiam, powodzenia
  • Poziom 12  
    witaj

nie umie wejsc na tego linka wogole, tzn nie laduje mi sie
  • Poziom 12  
    w moim fordzie fiescie ( w zasadzie jest to mazda 121 ale to to samo ) z silnikiem 1.8D mam problem z nadmuchem cieplego powietrza, tzn przewaznie jest go brak , nagrzewnica jest goraca ale po ustawieniu nadmuchu na cielo nie grzeje do srodka, z dwa razy udalo mi sie cos poruszac i wtedy zasoczylo ale znowu wtedy nie ma zimnego nadmuchu, rozebralem przedni panel i okazuje sie ze dochodzi tam ladnych kilka przewodow, co moze byc przyczyna? Co zrobic ?