Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasady rysowania wykresów wskazowych (kolejność )

karolczyzycki 16 Apr 2009 01:23 8786 6
    karolczyzycki
    Level 20  
    Witam,
    słyszałem że bardzo ważne podczas rysowania wykresów wskazowych jest to, aby zacząć od właściwego elementu, jeśli się źle zacznie to można się bardzo łatwo później w tym pogubić.
    Czy istnieje jakaś specjalna kolejność, której trzeba przestrzegać podczas rysowania, lub jakieś zasady?
    Nie mówię tu o tym wyprzedzaniu lub opóźnianiu, tylko o jakimś "algorytmie" postępowania.
    Aleksander_01
    Level 41  
    Najważniejsze to narysować układ współrzędnych.
    A tak na poważnie to najpierw rysujesz to do czego będziesz porównywał resztę, a to zależy od konstrukcji zadania. Nie ma tu jakiegoś złotego środka.
    owenpe
    Level 16  
    Złotego środka nie ma, ale mnie zawsze było łatwiej (może dlatego, że tak się nauczyłem) jak zaczynałem od rysowania prądów i napięć bez przesunięcia fazowego i dopiero później dorysowywałem resztę. Co prawda nie zawsze można tak zrobić;p Wszystko zależy od konstrukcji zadania:)
    elektryk
    Level 42  
    Polecam kolorowe pisaki i ekierkę. Najlepiej zaczynać od najmniejszej wartości, tak żeby potem nie było problemu ze skalowaniem.
    Paweł Es.
    VIP Meritorious for electroda.pl
    I zwykle zaczynasz rysować od wskazu wielkości wymuszającej (napięcia lub prądu), bo ona jest dla ciebie odniesieniem dla rysowania pozostałych wskazów.
    karolczyzycki
    Level 20  
    "Paweł Es."
    wielkości wymuszającej...? prąd lub napięcie,
    możesz bardziej wyjaśnić?
    Paweł Es.
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Teoretycznie układ może być zasilany albo ze źródła napięciowego lub prądowego i sygnał z tego źródła przyjmujesz jako odniesienie. Wszytkie pozostałe napięcia i prady w układzie są wynikiem działania tego pobudzenia i poprzesuwane względem niego.