Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Siena 1,2 2000r - problem ze sprzęgłem

nokian45 16 Apr 2009 10:25 3658 9
 • #1
  nokian45
  Level 11  
  Problem - cięzko pracujący pedał sprzęgła, usterka wynikła juz po roku użytkowania auta, została wymieniona linka i łozysko, pomogło na krótko, po 150tys wymieniono cały komplet tzn.: linka, docisk, łozysko, niestety ta naprawa też niewiele pomogła i problem sie nasila. po prostu boli już noga od wciskania pedału sprzęgła!!! proszę o podpowiedź gdzie leży problem.
 • #2
  robotech
  Level 14  
  Proszę odpiac linke i zobaczyc czy sam pedał sprzegła nie pracuje za ciezko(zaciera się) druga opcja to zapieczone tulejki dzwigni łożyska oporowego sprzegła,jest to mozliwe do zweryfikowania po demontażu skrzyni.
 • #3
  pioart
  Level 38  
  Witam
  Jaki jest objaw czy podczas wciskania sprzęgła odczuwasz jak by pedał wciskał się stopniowo i dość twardo natomiast podczas puszczania słyszysz lekkie jak by chrobotanie?
  Jakie linki zakładałeś oryginalne czy jakieś zamienniki?
  Zobacz jak układa się linka między karoserią a uchem skrzyni
  Pozdrawiam
 • #4
  nokian45
  Level 11  
  pedał sprzęgła podczas wciskania stawia niewielki opór, który zwiększa się wyraźnie im niżej się on znajduje. nie słychać zgrzytów ani chrobotów. pracuje płynnie. Linka i sprzęgło było wymieniane przez serwis, tak więc prawdopodobnie to jest oryginał.
 • #5
  robotech
  Level 14  
  Witam.a czy sprzegło w serwisie było wymieniane z tego własnie powodu ,czy poprostu sie zużyło?
 • #6
  nokian45
  Level 11  
  Auto trafiło do serwisu właśnie z problemem cięzko chodzącego pedału sprzęgła ale stwierdzili też że sprzęgło jest już zużyte i podlega wymianie.
  Po tej naprawie było w miare dobrze.
 • #7
  pioart
  Level 38  
  Witam
  Coś tak za bardzo nie widzę związku całej sytuacji ze sprzęgłem jako takim, szukał bym usterki w dźwigniach i lince . I tak przyjmijmy że sprzęgło wymienione bo był już na to czas a serwis zadziałał asekuracyjnie i wymienił też linkę . Jak twierdzisz jakiś czas było poprawnie i po jakimś czasie objaw usterki pojawił się znowu tak więc można przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem że winę za tę całą sytuację ponosi linka i chyba trzeba by od niej zacząć bo jest to najtańsze i dość prosta wymiana , ale tu uwaga na rynku jest trochę producentów linek polecam jak najbardziej oryginał / fiat lancia / . Sam pewnego czasu miałem problem tego rodzaju z Sieną sąsiada , i niestety jak zwykle auta psują się w sobotę , sąsiad kupił linkę w sklepie / zamiennik/ no i po jakimś czasie / dwa miesiące a jeździ nie wiele tyle że w ruchu miejskim/ pedał sprzęgła coraz ciężej zaczynał pracować . Już przy wymianie wydawało mi się że pancerz jest troszkę za długi / tak nie za bardzo się układał i był za bardzo ugięty/ no ale nie miałem szansy porównania ze starą bo jak uprzednio linka pękła to pancerza nie znalazłem , została sama linka i ta metalowa część przykręcana do karoserii . Dopiero po wymianie na powiedzmy oryginalna / pancerz bardzo ładnie ułożona , lekki łuk / usterka się nie powtórzyła aż do dnia dzisiejszego a minęły już chyba trzy lata / odpukać jest OK./

  Masz możliwość zamieścić zdjęcie tej linki zamontowanej w aucie?
  Przepraszam za nudy
  Pozdrawiam
 • #8
  Anonymous
  Anonymous  
 • #9
  nokian45
  Level 11  
  Problem rozwiązany, tak to była linka której pancerz wenątrz popękał i zakleszczał linkę co na zewnątrz nie było widoczne. Mimo wszystko dzięki dość skomplikowanej elementowej budowie linki i tak w innych autach sprzęgło chodzi lżej. Temat uważam za zamknięty.
 • #10
  pioart
  Level 38  
  No ale chyba linkę to porządną zakupiłeś bo jak nie to w nie za długim czasie będziesz miał ten sam problem , tylko z tą różnicą że będziesz znał przyczynę
  Pozdrawiam