Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch DVR-16K-032A i Satel SP-500 i 3001 - jak połączyć

KARPIU1982 16 Kwi 2009 12:21 2523 11
  • #1 16 Kwi 2009 12:21
    KARPIU1982
    Poziom 9  

Witam mam problem. Szef jakiś czas temu spytał sie mnie czy potrafię zainstalować monitoring u nas w firmie. Z kamerami kablami i resztą sobie poradziłem wszystko działa jak trzeba, jest tylko jeden problem. W celu zabezpieczenia układu podłączyłem 3 sygnalizatory alarmowe, 2 szt. Satel SP-3001 i 1szt. Satel SP-500. Sygnalizatory miały "wyć" w trakcie sabotażu -odłączenia kamery. No i lipa nie wyją. Zasilanie mają podpięte prawidłowo do płytki alarmowej są wpięte w tryb SP-3001 N\O i SP-500 również N\O jak zmieniam ustawienie rejestratora N\O i N\C to w momencie przełączenia cały bajzel zaczyna wyć, ale kamery można odłączać dowolnie i nic sie nie dzieje. W instrukcji zarówno polskiej jak i angielskiej jest 5 linijk i nic więcej jak podpiąć. Przejrzałem już całe menu rejestratora i nic. Normalnie zgłupiałem już całkiem jak sie okazało że dyskretny alarm sie załącza bo rejestrator wysyła wiadomość do komputera o zdarzeniu - wstylu zanik sygnału na złaczu1....9, czyli rejestrator wie że mu kamerę odłaczyli, nie wiem czy coś źle poskaładałem czy może coś w ustawieniach. :( Help :( no przecież nie walne ściemy że syreny działają bo szef mnie na słupie powiesi jak mu ktoś kamerę gwizdnie a tu nic nie zawyje :(

0 11
  • #2 16 Kwi 2009 12:37
    basman123
    Poziom 23  

No żeby podłączyć coś pod wyjścia alarmowe w rejestratorze to musiałbyś wejść do menu i wystawić, w jakim momencie ma to wyjście alarmowe być aktywowane, czy np. w trakcie detekcji ruchu z konkretnej kamery, czy jak to ma mieć miejsce w tym przypadku to w trakcie zaniku obrazu z którejkolwiek z kamer. Zadzwoń najlepiej do Boscha i zapytaj czy rejestrator umożliwia takie opcje

0
  • #3 16 Kwi 2009 12:46
    KARPIU1982
    Poziom 9  

Ma taką opcje między innymi to był powód wyboru urządzenia, w opcjach jest zaznaczone że ma alarmować na komputer i na syreny w przypadku zaniku sygnału 24h\dobę a od 22-6 na ruch i do komputera wysyła komunikat. A syreny milczą :( zaczynją tylko wyć jak w opcjach zmieniam z N\O na N\C czyli w sumie prawidłowo bo cyka przkaźnik i zamyka obwód. Siedze nad tym od wtorku i nic nie wymysliłem :(

0
  • #4 16 Kwi 2009 13:05
    basman123
    Poziom 23  

A masz dokładnie przydzielone które wyjścia mają reagować?

0
  • #5 16 Kwi 2009 13:51
    KARPIU1982
    Poziom 9  

No na zdrowy chłopski rozum powinno działać
    kamery 1,2,3,7- do portu 1 na SP-3001
    kamery 5,6 - port 2 na SP-500
    kamery 4,8,9 - port 3 SP-3001 to jest w przypadku sabotażu
    a wszystkie 9 na porty 1,2,3 w wykryciu ruchu
    bo tak miało działać w wypadku naruszenia stref miały wyć wszystkie, a przy uszkodzeniu obwodu tylko uszkodzona hala

W kompie wyśiwietla mi log że odłączono kamerę itd. tylko nie włącza przekaźników, czyli tak jakby nie było sygnału do przekaźników. Na przekaźniki wg. instrukcji powinno być podpięte do 30 V 1A i jest 12V 1A.
    Ale zauważyłem dziwną sprawę jeszcze bo do złącz alarm IN podpięte mam puszki z zasilaczami kamer i w nich jest microstyk na N\C - otwarcie puszki uruchamia syreny nie wiem zaczynam sie zastanawiać czy rejetrator nie jest wadliwy.

0
  • #6 16 Kwi 2009 14:14
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Napisz dokładnie (a najlepiej narysuj) JAK masz to wszystko popodłączane.
    Jak masz ustawione wyzwalanie tego SD3001, w jaki sposób jest on połączony z tym SP500, jak podłączone jest to do tego rejestratora, w jaki sposób pokrosowane są te przekaźniki w rejestratorze (bo fabrycznie są chyba tylko gołe styki NC/NO - załącz rozpiskę styków); bo na razie to błądzisz, jak dziecko we mgle - próbujesz coś połączyć nie wiedząc jak

0
  • #7 16 Kwi 2009 14:25
    KARPIU1982
    Poziom 9  

oki to narazie wstrzymam temat do poniedziałku bo dziś z roboty sie zwijam a jutro mam wolne w poniedziałek będe w pracy to walne całą dokumentacje w skaner bo nie chce mie sie w paincie rysować a za 10 minut wychodze

0
  • #8 17 Kwi 2009 11:31
    maniooo
    Poziom 15  

Witam,

mnie się coś wydaje (i potwierdza to lektura instrukcji do Divara MR),
    że owszem, można powiadamiać o zaniku wizji,
    ale tylko przy użyciu e-maila bądź w sieci lokalnej przy użyciu Alarm Notifiera.

Pozdrawiam.

0
  • #9 17 Kwi 2009 13:01
    KARPIU1982
    Poziom 9  

No alarm notifer działa email też tylko jeśli ma nie mieć takiej opcji to pokiego grzyba 8 złącz na syreny i czemu załacza przy zmianie trybu N\O, N\C. Złączki są normalnie programowane z menu i z softu na PC-ta

0
  • #10 18 Kwi 2009 09:33
    maniooo
    Poziom 15  

Witam,

KARPIU1982 napisał:
    pokiego grzyba 8 złącz na syreny i czemu załacza przy zmianie trybu N\O, N\C. Złączki są normalnie programowane z menu i z softu na PC-ta

Pokaż mi w którym miejscu.
    Instrukcja do Divar MR napisał:
    Osiem przekaźników wyjść alarmów odpowiada wejściom alarmów i wejściom sygnałów
    wyzwalających (przerzutnikom)
    . Wyjścia alarmów można skonfigurować jako N/O lub N/C w menu systemu. Przekaźniki są aktywne podczas trwania zdarzenia. Podłączyć program użytkowy do przekaźników wyjść alarmów (tylko obciążenia pasywne). Nie przekraczać 1A 30V DC, 0,3A 125V AC
    na stykach przekaźnika wyjścia alarmu. Styki nie mogą być używane przy napięciu AC (zmiennym).

Pokreślony fragment może sugerować to, co Tobie jest potrzebne,
    w praktyce jednak przy zakładce powiadamianie wyraźniej jest powiedziane,
    że wszelkie akcje jakie można tam zaprogramować służą do generowania e-maila bądź powiadomienia Alarm Notifierem.
    Pobawię się tym jeszcze po weekendzie, ale mi to wygląda tak,
    jakby wyjście służyły tylko odzwierciedleniu stanów wejść (wiem, dziwne).

Powodzenia.

0
  • #11 28 Kwi 2009 11:01
    KARPIU1982
    Poziom 9  

Rozwiązanie problemu chyba sie samo znlazło bo szef stwierdził że zakładamy jeszcze alarm, a ja i tak narazie jestem na zwolnieniu do 4.05 więc nie mam jak porobić zdjęć i skanów z tego bałaganu. Swoją drogą dość dziwne te wyjścia bo handlowiec w hurtowni twierdził że da sie tak podłączyć ale sam nie wiedział jak :|

0
  • #12 28 Kwi 2009 11:17
    maniooo
    Poziom 15  

Witam,

powiedz jaka to hurtownia - trza będzie unikać ;-) .
    Bosch twierdzi, że się nie da uzyskać tego efektu,
    ale może w kolejnych wersjach firmware będzie to zaimplementowane.

Pozdrawiam.

0