Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt CAR 300 jak wpisać kod

andrzeji 16 Apr 2009 12:36 32304 8
 • #1
  andrzeji
  Level 9  
  Witam.
  Mam problem z moim radiem.Wczoraj rozładował mi się akumulator i po ponownym podłączeniu akumulatora chciałem wpisać kod który posiadam.Ale zamiast możliwości wpisania kodu odraz pokazał mi się napis SAFE co zgodnie z instrukcją oznacza że muszę się udać do serwisu OPLA. Nie wiem czemu tak się stało i nie wiem co mam dalej z tym robić.
  Proszę o rade i z góry dziękuje
 • #2
  *paweł*

  Automation specialist
  Włącz radio na jakiś czas(nawet kilka godzin) i powinieneś mieć możliwość wpisania kodu. Powinno się odblokować.
 • #3
  rybeh
  Level 26  
  Radio włączasz trzymając przyciśnięty klawisz AS.
  W głośnikach "pik" i wyświetli się - - - -.
  Wpisujesz właściwe cyfry; zatwierdzasz kod klawiszem AS.
 • #4
  andrzeji
  Level 9  
  rybeh tak robię i pojawia mi sie napis SAFE
 • #5
  mpmichu
  Level 11  
  Musisz trzymać przycisk AS i przkeręcic stacyjkę aż do momentu jak pikinie i wtedy możesz wpisywać. Jeśli tak sie nie dzieje to znaczy że brakuje plusa po stacyjce w kostce do radia.
 • #6
  horoszko
  Level 2  
  Mam problem z wpisaniem kodu, a boje się próbować bo ponoć jest ograniczona ilość prób. Po przyciśnięciu AS pika i pojawia się ---- Mój kod to 5413 (z takiej karteczki z instrukcji "Radio Type/Code") problem w tym że po wciśnięciu klawisza 5 nic się nie dzieje a po w ciśnięciu innych radio reaguje zamieniając kreseczki na wyświetlaczu na zera. Moje pytanie czy możliwe że po prostu klawisz "5" się zepsuł czy to nie jego wina, bo podczas użytkowania Astry nie zauważyłem żeby ten klawisz nie działał.

  Z góry dzięki za pomoc.
 • #7
  damiancz
  Moderator of Car Radios
  Nic się nie zepsuło tylko źle wprowadzasz kod ;). Klawiszem 1 ustawiamy pierwszą cyfrę , 2 drugą itd. [działają jak SMS] - chyba przecież widzisz co ustawiasz na wyświetlaczu :?:

  A jeśli dalej nie wiesz jak go wprowadzić , ściągnij i przeczytaj instrukcję obsługi - jest i to po polsku we właściwym dziale. ;)
 • #8
  tolo
  Level 34  
  Po wpisaniu ostatniej cyfry kodu, wciśnij i przytrzymaj AS, aż w głosnikach usłyszysz beep.
 • #9
  horoszko
  Level 2  
  Dzięki, zadziałało! Miałem instrukcje tylko w języku niemieckim a jak przystało na żółtodzioba nie ściągnąłem polskiej w .pdf . Chociaż wiadomo dopiero jeśli wszystkie metody zawiodą to sięga się po instrukcję. Nawiasem mówiąc to nie zastanawiałem się jak z klawiatury wklepać cyfrę "7" jak tam jest tylko 1-6.

  Pozdrawiam!