Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra b 2.5v6 problem z silnikiem, nie wkręca sie na oboty

marcin.r10 16 Kwi 2009 14:44 2212 5
  • #1 16 Kwi 2009 14:44
    marcin.r10
    Poziom 9  

Witam. Mój problem polega na tym że: gdy zapalam viki na zimnym silniku to nie chce się wkręcać na obroty ,szarpie i przerywa przy wyższych obrotach jest lepiej ale nie tak jak powinno być. A jak się zagrzeje do optymalnej temperatury to chodzi normalnie. wymienione części na nowe to: cewka,przewody,świece, czujnik temperatury(który podaje temp. do kompa),przepływomierz , zawór EGR sprawdzony, Czujnik położenia wału korbowego sprawdzony. Może ktoś już się spotkał z takim problemem i jest wstanie mi pomóc.
    Dodam ze to viki 2.5v6 97r.

0 5
  • #2 16 Kwi 2009 15:34
    bartek_j
    Poziom 35  

Zamiast wymieniać bez pojęcia części należy zrobić diagnozę stosownym sprzętem odczytując parametry podczas pracy.

0
  • #3 16 Kwi 2009 17:53
    marcin.r10
    Poziom 9  

po pierwsze nie było wymieniane bez pojęcia! tylko siadła cewka wiec przy okazji wymieniłem świece i przewody ponieważ nie wiadomo kiedy były wymieniane, a po drugie byłem podłączyć samochód pod komputer i wykazało że przepływomierz i czujnik temperatury jest uszkodzony! wiec wymieniłem! a ta usterka wystąpiła po wymianie przewodów świec i cewki dlatego następną radą mechanika było wymienić uszkodzone części.

0
  • #4 16 Kwi 2009 20:24
    bartek_j
    Poziom 35  

Tego akurat nie napisałeś...
    No to może ta cewka jest trefna, co ?

Dodano po 12 [minuty]:

Tego akurat nie napisałeś...
    No to może ta cewka jest trefna, co ?

0
  • #5 16 Kwi 2009 20:25
    marcin.r10
    Poziom 9  

cewka to nie będzie ponieważ jak była stara to nawet na ciepłym źle chodził i nie palił na wszystkie garki a teraz pali na wszystkie, rozmawiałem z mechanikiem i on już nie wie co to może być.

0
  • #6 28 Kwi 2009 22:22
    szyners
    Poziom 10  

Miałem w swojej viki podobny problem X25Xe okazało sie że walnięty czujnik temperatury do komputera. w moim przypadku dodatkowo strasznie kopciła

0