Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chiński skuterek dzieciecy na akumulator - padł

fenix75 16 Kwi 2009 15:14 1961 9
  • Poziom 1  
    Witam,

Mam dziecięcy skuter na akumulator, zabawka działała do jesieni niestety na wiosnę już nie. (Wiem ze to nie akumulator ładowany był niedawno) Po rozkręceniu pod siedziskiem znalazłem płytkę w której były między innymi dwa przekaźniki JQC 3 FF o napięciu 6v które "pykają w środku" jak próbuje jechać do przodu i do tyłu.
    W necie znalazłem te przekaźniki ale o napięciu 5v i niestety po wymianie jest to samo.
    Może ktoś z was miał podobny problem, lub zna schemat takiej zabawki i po prostu zrobię nową trochę inną płytkę.

pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Witam, a czy po podaniu bezpośrednio na silnik napięcia jedzie??
  • Poziom 37  
    Miernik do rączek i szukać gdzie się robi przerwa. Lokalizować od akumulatora aż do silników.
  • Poziom 36  
    fenix75 napisał:
    (Wiem ze to nie akumulator ładowany był niedawno)
    To że był ładowany nie znaczy że działa. Sprawdź go dobrze (pod obciążeniem).
  • Poziom 2  
    To jeśli rozmawiacie o tego typu pojazdach to może mnie uświadomicie czy takie cos (tyle, ze niemieckie) naprawia sie u elektryka czy innego fachowca? Jeśli pytanie jest banalne to sorry ale .. no wiecie.. kobieta jestem, mam prawo;(
  • Admin Sprzętu Medycznego
    EJwa napisał:
    To jeśli rozmawiacie o tego typu pojazdach to może mnie uświadomicie czy takie cos (tyle, ze niemieckie) naprawia sie u elektryka czy innego fachowca? Jeśli pytanie jest banalne to sorry ale .. no wiecie.. kobieta jestem, mam prawo;(

Myślę, że stopień skomplikowania takich zabawek pozwala na naprawę przez każdego który uważał na lekcjach fizyki w szkole i ma pojęcie o prostych połączeniach elektrycznych. Czyli praktycznie każdy elektryk, elektronik itp. a nawet zdolna złota rączka znająca zagadnienie dotyczące połączeń elektrycznych :D Kwestia chęci do zabawy takimi rzeczami
  • Poziom 36  
    To zależy jaki jest rodzaj usterki :) Jeśli jest np. urwane koło albo pojazd jest powypadkowy po spotkaniu z drzewem to elektryk może sobie nie poradzić :P A jeśli wygląda ok a po prostu "nie jedzie", to owszem.
    c4r0 napisał:
    To zależy jaki jest rodzaj usterki :) Jeśli jest np. urwane koło albo pojazd jest powypadkowy po spotkaniu z drzewem to elektryk może sobie nie poradzić :P .

Myślę że po CRASH testach :D to koleżanka nie szukałaby tu pomocy.
    Większości to plastyki więc nawet znakomity blacharz nie pomoże :cry:
  • Poziom 2  
    Chiński skuterek dzieciecy na akumulator - padł

Moze ktos podpowie czy z takie cos to juz do zlomu czy do naprawy ? :)
    Praktycznie wszystko jest do naprawy. Kwestia chęci, zaangażowania, środków finansowych. Dochodzi również sentyment do danej rzeczy! Ze zdjęcia ciężka ocenić sprawność silnika, akumulatora (akumulator żelowy jak nie jest odpowiednio traktowany (obsługiwany) to pewnie jest już do wymiany. Elementy pordzewiałe pewnie się jeszcze da doprowadzić do blasku :D A silnik jeśli się jeszcze kręci to na pewno po niewielkiej konserwacji jeszcze posłuży.