Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo DTH29G2K-100D CP830F uszkodzony procesor?

Andrzej Borowiec 16 Apr 2009 17:37 2816 8
    Andrzej Borowiec
    Level 20  
    Po włączeniu TV uruchamia się ( led świeci na zielono ). Startuje wysokie nap.. Po podniesieniu UG2 pojawia się raster (poduszka) z poziomymi prążkami. Odbiornik nie reaguje na polecenia z pilota ani klaw. lokalnej. Podstawiłem program w 24C16- bez zmian. Na nogach sda i scl ( 1 i 2 proc.) brak przebiegów. Napięcia zasil. 2,5V oraz 3,3V poprawne. Na nodze resetu 2,9V (33 noga). Oscylacje na kwarcu poprawne. Kwarc podstawiony. Nie zmienia się stan na nodze nr.52 proc. ( power). Po zwarciu jej do masy przetwornica przechodzi w stan czuwania. Identycznie startuje z wylutowaną pamięcią lub procesorem. Po odessaniu nóg sda i scl od proc. dalej brak przebiegów. Procesor to SDA555XFL A14 CP830F/CP830 ver. 0.84. Uszkodzony procesor ?. Jeśli tak to dlaczego poleciał ?.
    lisek
    Service technician RTV
    Piszesz
    Quote:
    Po włączeniu TV uruchamia się ( led świeci na zielono ). Startuje wysokie nap..Odbiornik nie reaguje na polecenia z pilota ani klaw. lokalnej. Nie zmienia się stan na nodze nr.52 proc. ( power). Po zwarciu jej do masy przetwornica przechodzi w stan czuwania.

cały czas masz stan H?

:sm31: [@mirex]
    Andrzej Borowiec
    Level 20  
    Tak. Nawet jeśli odpalam TV z wylutowanym prockiem, wylutowaną pamięcią, odessanymi nogami sda i scl.
  • Helpful post
    stacho57
    Level 26  
    Witaj. Ostatnio przerabiałem 2 szt. z dokładnie tym uszkodzeniem. W CP830FP wymieniłem procesor a w CP830F diodę 1N4148 w reset, miała 10k w kierunku zaporowym. Pozdrawiam.
    Andrzej Borowiec
    Level 20  
    Diody w układzie resetu - sprawne. Wygląda na procesor. Dlaczego poleciał ? ( kineskop, trafopowielacz ).
    Indyczes
    Level 33  
    Sprawdź dokładnie klawiaturę pod kątem upływności.
    Pozdr.
    Andrzej Borowiec
    Level 20  
    Załączałem odbiornik z wylutowanymi mikroprzełącznikami - bez zmian.
    Indyczes
    Level 33  
    Dla pewności wylutuj jeszcze odbiornik podczerwieni, pewnie to nic nie wniesie, ale licho nie śpi :D.
    Andrzej Borowiec
    Level 20  
    Po wymianie mikroprocesora odbiornik ożył. Zastanawiająca jedynie jest przyczyna jego uszkodzenia.