Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Skaner na g這wicyTV

!OZ! 29 Kwi 2004 10:15 2937 12
  • #1 29 Kwi 2004 10:15
    !OZ!
    Poziom 10  

Witam. :)

Zrobilem uklad skanera UHF/VHF z elektora. Podstawowym elementem jest g這wica philipsa - tylko ze zamiast glowicy przestrajanej napieciowo chcialem zalozyc glowice sterowana i2c. Czy moze ktos wie czy glowica UV1316 odbiera bez sterowania z szyny jakis sygnal - wlaczylem ja, szumi ale obojetnie czy do wej antenowego jest podpieta antena czy nie, nie ma roznicy w sile szumu - czyzby wej antenowe wlaczane bylo przez i2c ? Druga sprawa - czy moze ktos z Was wie gdzie znalezc konwerter RS232->i2c.

Z gory dziekuje :roll:
    pozdrowionka

0 12
  • #2 30 Kwi 2004 12:29
    Klimat
    Poziom 19  

G這wica ta wymaga sterowania szyn ,uk豉d syntezera i prze陰czania pasm sterowany jest przez zewn皻rzny procesor .

0
  • #3 30 Kwi 2004 14:18
    majonezz
    Poziom 18  

P皻la na pewno nie jest w stanie synchronizacji, je郵i nie zosta zaprogramowany dzielnik. Nie wiadomo, czy w og鏊e uk豉d za陰czy kt鏎y z przedwzmacniaczy.
    Ja sprawdzam takie g這wice programem pod LPT - nie trzeba robi 瘸dnego konwertera.

0
  • #4 30 Kwi 2004 16:44
    !OZ!
    Poziom 10  

Tuner ma byc sterowany przez RS232 - mam napisany prog i konwerter tez juz dziala - mialem uszkodzonego PICa :? . Czy do tej glowicy wyprowadzenia AGC, VT, AS, AFC musza byc gdzies polaczone :?: Przy innych aplkacjach na np. UV916 AGC i VT bylo polaczone przez dzielnik z +12V a AS do masy.... :idea:

0
  • #5 12 Sty 2005 16:03
    set6666
    Poziom 18  

Ma瞠cie umie軼i szhemat i pragram do obs逝gi ;-) bym by bardzo wdzi璚zny :-D

0
  • #7 13 Sty 2005 10:46
    shg
    Specjalista techniki cyfrowej

AGC - automatyczna kontrola wzmocnienia, pod陰czy przez dzielnik na potencjometrze mi璠zy zasilanie a mas i ustawi na AGC napi璚ie ok.7V
    VT - napi璚ie zasilania uk豉du stroj帷ego. pod陰czy +33V dla uzyskania pe軟ego zakresu przestrajania.
    AFC - Automateczne dostrojenie - mo積a pod陰czy do masy, bo i tak nie korzystasz z automatycznego strojenia.
    AS - nie wiem, co to.

Szum powstaje na detektorze koincydencyjnym (czyli poza g這wic), je瞠li dostanie si do niego jakikolwiek (nawet bardzo s豉by) sygna o cz瘰totliwo軼i innej ni ta, do kt鏎ej jest dostrojony to b璠zie szumia.

Klimat Ci dobrze podpowiada. Czyli g這wica nie zadzia豉 bez sterowania. Dodam jeszcze, 瞠 wej軼ie antenowe na pewno nie jest od陰czane, a w og鏊e, to heterodyny w g這wicy (a s ich 3, albo 4 sztuki) maj zasilanie za陰czane przez uk豉d syntezy (tak jest w g這wicy UV916), wi璚 nawet gdyby "dobra" si do napi璚ia stroj帷ego, to nic ci to nie da, bo b璠ziesz pr鏏owa przestroi generatory, kt鏎e nie maj w陰czonego zasilania :D

0
  • #8 27 Lut 2005 15:49
    MaZi997
    Poziom 12  

Da這by rade umiescic schemat tego odbiornika ??

0
  • #11 06 Mar 2007 21:16
    buc
    Poziom 14  

jezeli chodzi o ten skaner od eu1cc to mam go zrobiony lecz nie uruchomiony dlatego kilka wskazowek dla zainteresowanych,,,wiekszosc czesci mozna dostac z sampli ale bedzie problem z lmx2315 dlatego poprosilem autora i mailem poslal mi wsad na adf4001 ktory z analoga mozna dostac jako sampel,,nastepna trudnoscia jest zdobycie wyswietlacza od noki te na alegro to wszystko chinskie doslownie ,,wtopilem kase a lcd ani mrugnie powodem jest stosowany sterownik ,,autor napisal oprogramowanie do draivera philipsa pcf8833 i wlasnie tu jest pies pogrzebany bo takiego lcd nie mozna dostac wszystko w tej chwili jest glownie na epsonie albo seiko,,nie chcialem juz dimitrowi zawracac glowy,,teraz czekam ze moze stanie sie jakis cud i nadazy sie taki lcd z pcf,,a szkoda mi tego skanerka bo mam wszystko gotowe nawet wfm i am dorobilem,,pozdrawiam

0
  • #12 08 Mar 2007 16:32
    M. S.
    Poziom 34  

Wg tego co wyszuka貫m wyswietlacze na kontrolerze PCF 8833 stosowane s w Nokii 6610. S to wy鈍ietlacze kolorowe.

0
  • #13 09 Mar 2007 16:32
    mpx-fm
    Poziom 19  

buc napisa:
    jezeli chodzi o ten skaner od eu1cc t......... problem z lmx2315 dlatego poprosilem autora i mailem poslal mi wsad na adf4001

a mogl bys sie pdzielic tym wsadem ?- dzieki

0