Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dziwne zachowanie Brother DCP-115C

eMDZy 16 Apr 2009 19:31 3656 0
    eMDZy
    Level 11  
    Sporo czasu minęło od kiedu kupiłem DCP 115C. Zakup bardzo udany, wtedy brother nie byl jeszcze zbyt znany a zamienniki kosztowały po 15 zł za jeden pojemnik o zgrozo. Ale drukarka mi służyła wyśmienicie...az do teraz.

Drukarka zwyczajnie przestała pewnego razu drukowac i nie drukuje, lub drukuje (przy druku testowym) jak chce i co chce.

Włączałem czyszczenie jakies 15 razy za nim wyskoczył słynny błąd "unable to clean (czy tez print)". Oczywiscie dzieki elektrodzie poradziłem sobie z problemem, czyscilem dalej, nie pomogło. Rozkreciłem staruszka, wymienilem pampersa.

Postanowiłem zobaczyć jak wygląda czyszczenie i drukowanie od środka.
    Otóż to co ujrzałem
    w wezykach od tuszy do glowicy czasem pojawia sie powietrze. Dzieki temu zauwazylem ze przy czyszczeniu tusz jest normalnie zasysany i przechodzi przez glowice i wypluwa na pampersa, jednak przy samym drukowaniu tusz praktycznie nie jest pobierany (widaozny brak ruchu ewentualnych pecherzykow powietrza w wezykach) a final drukowania testowego (druk testowy z poziomu drukarki bez podlaczonego kompa, powinne wychodzic 4 kolumny roznych kolorow, czarny, niebieski, zolty, czerwony)...a final jest zaskakujacy. Raz drukarka drukuje kilka paseczkow zoltego i czarnego, lub innym razem niebieskiego i czerwonego rowniez tylko kilka kreseczek.

glupieje normalnie, zaraz zassam najnowsze sterowniki i podlacze drukare pod kompa moze cos pomoze.

macie jakies pomysly?

aha nie stosowalem plynow do udroznienia. bede wdzieczny za wszelkie sugestie