Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE W380i - oddanie na gwarancje

maciekwyso 16 Kwi 2009 23:02 1688 4
  • #1 16 Kwi 2009 23:02
    maciekwyso
    Poziom 9  

Witam!
    Problem polega na tym ze jakis czas temu SE W380i wpadl mi do kałuży.. oczywiscie wysuszylem go lecz zewnetrzny wyswietlacz zaczął przerywać (migać) a głośnik zewnętrzny zaczął trzeszczec. Pare dni temu sytuacja sie zmienila wyswietlacz zewnętrzny nie dziala natomiast głośnik gra normalnie. Na telefon posiadam gwarancje i chciał bym go oddać i jak najlepiej na tym wyjść. Może wiecie czy serwisanci SE potrafia dojść czy telefon byl zalany ? Jak sądzicie czy oddając telefon na gwarancję powiem ze sam wyświetlacz przestał działac, taka opcja przejdzie ? Pozdro i czekam na dobre rady :D

0 4
  • MagBoss
  • #2 16 Kwi 2009 23:18
    wiśniowy18
    Poziom 33  

Szkoda czasu na oddawanie go na gwarancję :D będziesz czekał 2 tygodnie na powrót telefonu a oni stwierdzą nawet bez rozbierania że telefon miał kontakt z cieczą :D Na obudowie i baterii są specjalne "czujniki" :D Nawet gdyby ich nie było to po rozebraniu na płycie będą widoczne ślady elektrolizy więc gwarancja tak czy siak anulowana. Pozostaje jakiś serwis pogwarancyjny :D

Pozdr

0
  • #3 17 Kwi 2009 08:32
    Chris_W
    Poziom 37  

Serwis autoryzowany (SE) - musi rozkręcić telefon. Musi dokonać dokumentacji (zdjęcia), wypisać raport, wbić stosowną pieczątke do karty gwarancyjnej itd.
    Więc to nie jest robione 'na oko' po wskaźnikach zalania.
    BTW. Zalecenie SE - pozytywny wskaźnik zalania nie może być jedynym powodem odrzucenia naprawy gwarancyjnej. Znaczy to że najważniejszym powodem są ślady korozji na płycie (na elementach ruchomych - różnie bywa - ostatecznego powodu do odmowy naprawy również nie ma). Zawsze powinieneś otrzymać zdjęcie jako dowód takiej odmowy.

0
  • #4 20 Lip 2009 23:32
    1harnas
    Poziom 9  

czy mógł by mi ktoś pomoc mi tez padł do kałuży . I czy pomoże wymiana wyświetlacza ?????

0
  • #5 21 Lip 2009 00:01
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

Może być tak ze pomoże może nikt nie jest wróżka żeby powiedzieć od razu.
    Na początek rozkręcenie wyczyszczenie później podmiana lcd taśmy

0