Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuba Aktywna CDI+JVC - Po podłączeniu chinch, tuba trzeszczy

16 Kwi 2009 23:23 5004 6
  • Poziom 16  
    Witam, mam problem ze sprzętem w samochodzie. Mianowicie, tuba CDI jeden ze starszych modeli, podłączona jest do radia JVC KD-G 322 przez kabel RCA. Radio zasilane jest z instalacji i działa po przekręceniu stacyjki na 1 pozycje. Zasilanie tuby idzie bezpośrednio z akumulatora kablem 16mm2 i idzie lewym progiem, sygnał RCA wraz z REMOTE prawym progiem, masa tuby jest spod śruby w bagażniku (dł. ok 0.5m)

Problem polega na tym, że kiedy włącze radio, podepne RCA to tuba wydaje bardzo dziwne dźwięki, pierdzenie, prykanie itp. kiedy odłącze RCA to jest cisza. Dzieje się tak tylko kiedy odtwarzam płyty, na radiu jest cisza jak makiem zasiał. Jeszcze kiedy odpale silnik, to tuba wydaje dźwięki jak sportowy tłumik.

Zabiegi które próbowałem robić to, masowanie wyjść RCA z radiem, odłączenia masy RCA, zasilanie tuby bezpośrednio z akumulatora (masa też), zasilanie radia bezpośrednio z akumulatora, przejżałem w radiu ścieżki masowe (bezpieczniki mogły być spalone), zamieniłem radio na SONY X-Plode CDX-4 i PANASONIC jakiś tam zwykły, zmieniałem kabel RCA na inny i problem jest identyczny!!!!

Nie mam już pomysłów co mam zrobić :(:( Doradźcie mi :( Auto to Ford Fiesta...
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 28  
    Zapewne alternator sie udziela i wprowadza zaklucenia
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 28  
    Sprawdz pod innym wzmacniaczem
    Bo jak wszystko juz sprawdziles to moze to byc wina wzmacniacza
  • Poziom 16  
    sprawdze to jutro, tylko dziwi mnie to, że tak sie dzieje tylko kiedy odtwarzam płyty. Może gdzieś się zrobił zimny lut i nie styka dobrze. Przelutuje jutro całą płytke i wymienie gniazda chinch, bo są już luźne ale stykają.
    Wogóle to wzmacniacz jest na TDA1529 a noty tego układu nie znalazłem.
  • Poziom 16  
    Sprawdziłem na innym źródle, i jest ok. nic nie szumi, a jak tylko podepne radio to zaraz się wszystko udziela. Wymieniłem kable we wzmacniaczu na ekranowane, założyłem grube kable zasilające, wymieniłem główny filtr na większy, był 2200uF a założyłem 3300uF. Nie wiem co jeszcze........PORADŹCIE COŚ!!!! :(:(
  • Poziom 28  
    Czyli co sprawdzales pod innym radiem i normalnie bylo a jak podlaczyles swoje to znowu slychac zaklucenia??

bo nie rozumiem...
  • Poziom 16  
    zakłócenia słychać na każdym radiu. jako zewnętrzne źródło podłączyłem mp3 i nie ma zakłóceń. a na radiach słychać tylko przy odtwarzaniu płyt, jak przełączę na radio to zakłócenia znikają.

Wymieniłem elektrolity, przelutowałem całą płytkę i nic. dalej to samo. Nie mam już siły na to badziewie.

W efekcie założyłem nowy wzmacniacz MAGNAT Crusader 560W i mam teraz spokój. Nic nie szumi i nie trzeszczy.