Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znikanie danych (schematów) z katalogów o nazwie Samsung xxx

29 Kwi 2004 11:26 3774 42
  • Moderator
    Problem ten jest nie do rozwiązania dla mnie walczę z nim już drugi tydzień . System to Windows XP .Wygląda to tak mam sporo schematów są one podzielone na: TV, Monitory, Drukarki itd. w każdym jest podkatalog z nazwą danej Firmy . Parę miesięcy było wszystko w porządku aż pewnego dnia zauważyłem że w monitorach zostały mi tylko nazwy danego modelu bez zawartości w postaci : pdf , dejawiu , gifa itd. szok nastąpił dopiero gdy stwierdziłem że we wszystkich katalogach jakie mają w nazwie Samsung jest tak samo . Straciłem przeszło 3 Giga danych . Mam Norton AntiVirus 2003 , Ad-aware 6.0 , używałem >>>http://skaner.mks.com.pl/ . Nic specjalnego w ten sposób nie uzyskałem co dzień ściągałem jakiś schemat Samsunga i on był bo sprawdzałem co jakiś czas i potem znikał nie mam już co do tego przypadku koncepcji by to rozwikłać . Może ktoś z Was spotkał się i to być może z takim samym przypadkiem. Oczekuję że tym razem ktoś mi pomoże i z góry dziękuje za wszelką pomoc . Pozdrawiam :(
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator
    Czy aby rzeczywiście nikt się nie spotkał z takim konkretnie przypadkiem ewentualnie bardzo podobnym . Dodam że robiłem przeróżne kombinacje np. wgrywając do katalogu Samsung plik (schemat) całkiem inny i oczywiście też zniknął . Proszę o ewentualne jakieś sugestie co lub jak jeszcze można postąpić. Pozdrawiam :(
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kiedyś miałem cos takiego po przywróceniu systemu , ale udało mi się odzyskać to .
    Tylko nie pamiętam jak to zrobiłem...
    Menu Start , wyszukaj , pliki.. - może się uda znależć...
    A nie zmieniałeś kont użytkownika?
  • Moderator
    Dzięki za jakikolwiek odzew kolego jozefg .
    Systemu nie przywracałem , nie zmieniałem też konta użytkownika . Jeśli chodzi o inne katalogi ze schematami (innych firm ) też jest wszystko w porządku tylko nie jest okej z firmą Samsung . Podaje ścieżkę dostępu ( przykładowa )
    = D:\ Schematy\ MONITORY 00\SAMSUNG\Samsung 330 TFT_530TFT_331TFT_531TFT_SyncMaster\
    :arrow: no i tu znikł schemat tego monitora w formie .PDF . Czy masz jakieś sugestie? Pozdrawiam . :wink:
    Nie mogły zniknąć - chyba że były zawirusowane i antyvir je usunął....
    Zaloguj się do XP jako Administrator i z menu Start wyszukiwarką poszukaj gdzie to mogło wylądować....
    Wpisz np.: Samsung330 , lub 330 , lub 531TFT itp , i patrz na wielkość wyszukanych plików

• Poziom 29  
    morze masz trojana
    w ciagu ostatni kilku pojawiła sie kolejna dziura
    ja ostatno mialem problemy z wirusami i pokasowały mi sporo(wszystkie) plików zwązanych z radio Code
  • Moderator
    edziu napisał:
    morze masz trojana
    w ciagu ostatni kilku pojawiła się kolejna dziura
    ja ostatno mialem problemy z wirusami i pokasowały mi sporo(wszystkie) plików zwązanych z radio Code

Ja też podejrzewam trojana ale np.Ad-aware 6.0 nic mi nie wykrył więc czym Ty go wykryłeś ?
  • Poziom 15  
    a moze ci się włancza scandisk czasami???? Jak tak to bardzo mozliwe ze to jego sprawka, wieć nawet jak twardo zrestartujesz kompa to raczej wyłanczaj scandiska a z tego co podałeś masz bardoz długi nazwy katalogów więc ja bym stawiał na to, mi na XP to sobie pliki systemowe usuwał i pote win wariował

• Poziom 29  
    TONI_2003 napisał:
    edziu napisał:
    morze masz trojana
    w ciagu ostatni kilku pojawiła się kolejna dziura

Ja też podejrzewam trojana ale np.Ad-aware 6.0 nic mi nie wykrył więc czym Ty go wykryłeś ?

najnowszym Nortorem Antiwirusem 2004 najnowsza bazą wirosów a polecam tez Solo Antivirus chyba jest lepszy
  • Moderator
    :arrow: .... a więc tak :idea:
    1.mam oryginalny Microsoft Windows XP Home Edition więc scandisk mi się kolego Lak sam nie włancza nawet czasami a po za tym mam jeszcze dłuższe ścieżki dostępu i nic się nie robi powtarzam dzieje się to tylko w katalogach i plikach jeśli w nazwie występuje Samsung.
    2.również mam oryginalny Norton AntiVirus i Norton Internet Security (2003)
    3. mam pytanie czy istnieje np. możliwość by trojan miał dostęp poprzez port GG ale np. Ad-aware 6.0 nic mi nie wykrył :?:
    4.jeśli natomiast chodzi o inne programy antiwirusowe nie będę nimi mieszał bo tak namieszam że już nic nie będę wiedział kompletnie , a przynajmniej tak myślę.

Pozdrawiam :cry: :wink:
    ad.3. AdAware wykrywa prawie wszystkie trojany - dlatego podesłałem Ci namiar na Spybota.
    Za pierwszym podejściem wykrył mi ok. 40 trojanów nie wykrytych przez AdAware...
  • Moderator
    ... rozumiem ale z tym programem chciałem poczekać bo jutro ma być syn u mnie (jako że z językiem obcym ze mną kiepsko) . Jeszcze raz dzięki za podesłanie . Pozdrawiam
    Ps. chyba że jest on po naszemu ?
    Jest po naszemu -nakładka językowa do wyboru
  • Moderator
    ... jak tak to zaraz się za niego biorę dzięki za odzew
    PS. Znalazł mi 12 napotkanych problemów czy mogę je z Tobą skonfrontować ? Jest to jak myślę cztery problemy .
  • Poziom 15  
    a co ma piracki windows do scandiska???? ja mam akurat mam (miałem) orginalnego????????
    TONI_2003 napisał:
    ... Znalazł mi 12 napotkanych problemów czy mogę je z Tobą skonfrontować ? Jest to jak myślę cztery problemy .

A co znalazł? Ja wykasowałem wszystko co znalazł , czyli : napraw
  • Moderator
    Lak napisał:
    a co ma piracki windows do scandiska???? ja mam akurat mam (miałem) orginalnego????????

... Sory kolego Lak że to tak odebrałeś . Miałem na myśli że XP to nie 98 i można co nieco z konfigurować . Pozdrawiam :wink:
  • Moderator
    Witam ! Przy pomocy programu :
    Spybot-Search&Destroy znalazłem 12 w pisów do rejestru i usunołem . Niestety problem pozostał znikają dalej pliki . I co dalej rodacy ?
    :idea: Coś mi wpadło do głowy :
    Zrób przywracanie systemu z datą kiedy schematy na 100% były...
    Ciekawe czy się pojawią :?:
  • Moderator
    ... wszystkie katalogi jakie są puste mają datę jednakową tz.
    2004-04-23-08:17 nie robiłem nigdy przywracania systemu ponieważ miałem win98SE . Jaki okres czasu w chodzi w rachubę podczas przywracania ? Oraz gdzie się to robi ?
    :arrow: Start :arrow: programy :arrow: akcesoria :arrow: Narzędzia systemowe :arrow: Przywracanie systemu
    I tam dalej wg wskazówek...
  • Moderator
    ... moment coś sobie przypomniałem że kiedyś tylko nie pamiętam gdzie ustawiałem parametry ustawiania przywracania systemu i jak dobrze pamiętam chyba zaznaczyłem tylko dysk C: ! Czy pamiętasz może gdzie to jest ( bo jestem zadowolony z przejścia na win XP i to bardzo ale się strasznie na nim gubię ) Więc należało by to sprawdzić bo jeśli tak to to nic mi nie da prawda ?
    System masz chyba na dysku C:..
    Jeżeli system gubi gdzieś pliki to przywróć do ostatniej daty kiedy było dobrze - i wtedy się okaże czy te pliki są czy zniknęły
  • Poziom 28  
    Poszukaj jakimkolwiek programem do odzyskiwania plików (Polecam Fast File Undelete, bo prosty, na XP powinien chodzić), czy te pliki zostały faktycznie usunięte, a nie na praykład przeniesione.

I czy nie instalowałeś przypadkowo Multisima :), ja po tym miałem przez kilka miesięcy usuwki Moich Dokumentów. Raz wymiotło wszystko, tylko katalogi pozostawiało, a drugi raz tlyko te katalogi, które miały długie nazwy.
  • Moderator
    Witam ! Przywracanie nic mi nie da bo mam (miałem ) ustawiane przywracanie na dysku C :(system) D : (mam schematy i katalog "Programy" na którym instaluję dodatkowe oprogramowanie ) może jest to inne rozwiązanie niż jest ogólnie przyjęte ale jest jeszcze jedna perełka , a mianowicie mam 2gigową partycję i jest to mój Temp no to by było na tyle.

Kolego Mcbx pozwolę sobie cytować fragmenty Twego postu i odpowiadać .

:arrow: “czy te pliki zostały faktycznie usunięte, a nie na przykład przeniesione. “
    Więc sprawdzałem taką możliwość ponieważ zostały mi nazwy katalogów więc wiedziałem jak się nazywa szukany plik.
    :arrow: “czy nie instalowałeś przypadkowo Multisima “
    Nie wiem nawet co to jest nie instaluję czegoś czego nie znam i jeśli nie potrzebuję ale ciekaw jestem co to za perełka?
    Natomiast jeśli chodzi o odzyskiwanie to sobie podaruję przynajmniej tak myślę robiłem jakiś czas temu kopię na całkiem inny dysk .Więc sumaryczne straty nie będą aż tak dokuczliwe. Problemem numer jeden jest znalezienie tego czegoś i unieszkodliwienie tego na zawsze . Dla mnie jest to w tej chwili najważniejsze .Ciągle robię próby jak to coś działa i ciągle przegrywam te walkę wydaje mi się że prawie na pewno kasuje te pliki w momencie wyłączania kompa i przypuszczam że na pewno jest to związane pierwotnie z tym linkiem ( http://schema99.host.sk/index.php?action=savelanguage&language=pl )
    Pozdrawiam i czekam na sugestie z góry dziękuję za zainteresowanie moim problemem . :wink:

• Poziom 29  
    A próbowałeś odzyskac te schematy przy pomocy Ontrack EasyRecoverym
    :roll:
  • Poziom 27  
    U mnie np jeden katalog zalozony pod XP w Me wyswietla dziwne kraczki?
    A czy moze zakladales tego samsunga pod 98 a pozniej przesiadles sie na XP ?Moze pliki sa ukryte , nie widac ich w obydwu systemach?
  • Moderator
    Witam !
    1.Nie próbowałem odzyskać żadnym programem.
    2.Katalogi zakładałem juz pod XP
    3.Chodzi o to że jak narazie każden plik o ile zostanie zmieniony na Samsung z nika i to jest problem z jakim teraz walczę i jak go rozwikłać ?
  • Poziom 27  
    Nie wiem czy to cos da ale sproboj zalogowac sie jako "Administrator"

edycja:o juz widze ze byl ten pomysl- jaki efekt?