Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak drukarka do rzadkiego drukowania?

Mariusz079 17 Apr 2009 01:23 9409 10
phoenixcontact
    Mariusz079
    Level 12  
    Witam!
    Jestem nieszczęśliwym posiadaczem drukarki atramentowej hp 3320 i już mam jej dosyć. Rzadko drukuje i jak to się zdarza to jest to zazwyczaj czarny tekst, lub jakieś stronki z internetu. I tu pojawia się problem ponieważ w mojej atramentówce wysychają tusze. Już mam dość atramentówek.
    Poszukuję drukarki która by mnie nie zawiodła podczas rzadkiego drukowania i zawsze był a gotowa do drukowania . Czy drukarki laserowe też się coś dzieje z tonerem podczas dłuższego nie używania.
    Proszę o rady, jaką tanią a niezawodną drukarkę można by było kupić
  • phoenixcontact
    5bkera
    Level 18  
    Całkowicie się zgadzam z kolegą.Gdy drukuje się rzadko,to tylko laserówka.Posiadam HP 1020 już ponad rok i nie wymieniałem jeszcze tonera.Drukuje idealnie.Dałem za nią około 300zł - w sklepie,ale aukcjach internetowych można kupić taniej.
    marek216

Level 43  
    Laserówce postój nie przeszkadza.
    Szukaj starszych modeli HP - nie do zdarcia
  • phoenixcontact
    laserjack

Level 31  
    HP 1010, 12, 15, 18, 20, 22 lub Samsung 2010 PR lub Xerox 3117.
    Mariusz079
    Level 12  
    Witam
    Dzięki za rady, ale mam jeszcze parę pytań.
    Ile kosztuje wymiana tonera w laserówce?
    Czy laserówka można drukować w kolorze a jak nie czy można tak zrobić żeby drukowała to co ma być w kolorze na czarno?
    Rzadko drukuję w kolorze ale czasami się zdarza i są to dość istotne informację.
    marakus
    Level 26  
    Są kolorowe laserówki. Oryginał czarnego tonera to koszt około 100zł, zależy od drukarki. CZ-B drukarka drukuje kolor w odcieniach szarości, chyba, że ustawisz, że ma drukować na ostro.
    laserjack

Level 31  
    Mariusz079 wrote:
    Witam
    Dzięki za rady, ale mam jeszcze parę pytań.
    Ile kosztuje wymiana tonera w laserówce?
    Czy laserówka można drukować w kolorze a jak nie czy można tak zrobić żeby drukowała to co ma być w kolorze na czarno?
    Rzadko drukuję w kolorze ale czasami się zdarza i są to dość istotne informację.

Jak sam zregenerujesz, to koszt proszku 18-30zł, zależy od modelu. Drukarka laserowa kolorowa to juz duzo wyższe koszty zakupu i eksploatacji.
    Calculus
    Level 25  
    Laserówki kolorowe są dużo droższe w eksploatacji, poza tym w tańszych modelach przy dłuższym postoju deformują się wałki w zespole utrwalania, co może powodować nawet lekkie rozmazania na wydruku (chociażby np. w Epson AL C900). Można ustawić, żeby drukowała tylko w czerni i wtedy zużywa tylko czarny toner, ale wszystko zależy od konstrukcji drukarki.
    Mariusz079
    Level 12  
    a co myślicie o drukarkach lub urządzeniach wielofunkcyjnych samsunga np:
    Samsung SCX-4300 Laser
    laserjack

Level 31  
    Mariusz079 wrote:
    a co myślicie o drukarkach lub urządzeniach wielofunkcyjnych samsunga np:
    Samsung SCX-4300 Laser

Znam poprzednika Samsunga SCX 4200, sprzedałem ich kilka . Po cztrerech latach użytkowania przez posiadaczy, nie ma z nimi żadnych problemów, nawet nie przynosili na konserwację, kasety regeneruje się około 3-4 razy.
    Mariusz079
    Level 12  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomocne porady.
    Zdecydowałem się w końcu na drukarkę laserową używaną OKI B4350
    Jestem z niej bardzo zadowolony, nigdy więcej atramentówki !
    Pozdrawiam !!!