Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PC "wykrywa" pada E5 USB jako nieznane urządzenie

17 Apr 2009 01:26 4043 5
  • Level 16  
    Witam

Dostałem Gamepada E5 GP029 który działał ponad miesiąc lecz pewnego dnia spadł na ziemie i teraz przy podłączaniu do PC wyświetla się komunikat :

Skróciłem kabel aby wykluczyć jego uszkodzenie (sprawdzony potem multimetrem), a połączenia do płytki głównej pada są wg kolorów :
    Vdd = czerwony,
    Data- = biały,
    Data+ = zielony,
    GND = czarny

Zaistalowalem nowego DirectX 9.0c (marzec '09). Sterowniki sciągnąłęm i zaistalowalem lecz go nie wykrywa. Próbowałem użyć kreatora nowego sprzętu lecz nie widzi sterowników (przy rozpakowaniu pliku setup). Tworzy kopie folderu ze sterownikami w Program Files (?).

Czy da się go ożywić ?
  • Level 20  
    Witaj,
    a nie zamieniłeś przypadkiem białego z zielonym?

Pozdrawiam
  • Level 16  
    Podłaczałęm na innym PC (XP SP3/Vista) - wyskakuje chmurka informująca że znaleziono nowy sprzęt a po chwili "Nie rozpoznano urządzenia USB"
    Jeżeli chodzi o podłaczenie kabli to zroblilem jak już pisałem wyżej wg kolorów i tak samo jak było przedtem gdy rozkręcałem

również próbowałem odwrotenie ('D-' z 'D+') ale komunikta był ten sam

• Level 34  
    może przy upadku padł rezonator kwarcowy w tym padzie, mogłoby to dawać taki efekt.
  • Level 16  
    Wylutowałem stary i wymieniłem na nowy reznoator kwarcowy o oznaczeniu 6 Mhz jednkaże komunikat wyświetla się ten sam. Czy są jakieś inne opcje ? proszę o odp bo chciałbym zakończyć temat.
    Szukałem na elce jakiegoś rozwiazania i znalazłem Tutaj jest podobny problem tylko że z padem manty. Autor Atomus2003 napisał że naprawił scalak za pomocą kilku tranzystorów i rezystora :idea:.
    Czy można tak naprawić scalak ?