Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo L7300 - brak podświetlenia

17 Kwi 2009 09:23 3274 5
 • Poziom 11  
  Witam wszystkich użytkowników, problem polega na tym że nie ma podświetlenia w laptopie, świetlówka sprawna sprawdzona na innym inwerterze, wyłącznik matrycy też sprawny, jeżeli chodzi o inwerter to nie wiem mam tylko dwa napięcia jedno około 3V a drugi 5V nie ma nigdzie tego wysokiego 12-18V, taśma przedzwoniona więc jest sprawna w gnieździe gdzie jest podłączona do płyty głównej też nie ma tego wysokiego napięcia. Czy możecie podpowiedzieć co dalej, może można wziąć te napięcie z innego miejsca. Pozdrawiam i czekam na uwagi.
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Poziom 19  
  możliwe ze masz spalony bezpiecznik w linii zasilania inwertera. Bezpiecznik bedzie gdzies w okolicach gniazda taśmy inwertera na płycie głównej.
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Poziom 11  
  Nie jest zbytnio zaawansowanym elektronikiem , czy mógłbyś mi podpowiedzieć w jaki sposób najlepiej sprawdzić bezpiecznik i jak on wygląda. Pozdrawiam
 • Poziom 19  
  Najczęściej bezpiecznik oznaczony jest literką F. Bezpiecznik powinien pokazywać oporność bliską zera OHM
 • Poziom 11  
  Prąd już znalazłem dzięki podpowiedzi kolegi, ale niestety dalej nie świeci, zauważyłem że jak poruszam wyłącznikiem który odpowiada za wyłączenie matrycy podczas zamknięcia laptopa, pojawiają się jakieś błyski, ale jak puszczam ten włącznik . Nie wiem czego dalej szukać, świetlówka jest na pewno sprawna, natomiast nie wiem co do inwertera, bezpiecznik na inwerterze jest dobry bo sprawdziłem. Może koledzy mają jakieś kolejne podpowiedzi.
 • Poziom 32  
  W tym modelu inwertera przed transformatorem powinny być wlutowane dwa tranzystory w obudowie SO8 - proszę sprawdzić je omomierzem na zwarcie. Generalnie w Fujitsu uszkadzają się transformatory i na to stawiam.