Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH WOL-1650 PL/12- wymiana łożysk

17 Kwi 2009 09:24 8293 11
  • Poziom 9  
    WITAM, wlaśnie się dowiedziałem jakie łożyska i vringi przychodzą do mojej pralki, proszę doradźcie jakie narzędzia sobie przygotować i jak tą operację przeprowadzić z grubsza krok po kroku, z góry wielkie dzięki

Moderowany przez mrhari:

Post był raportowany. Temat poprawiłem. Nie używamy Caps Lock!

• Poziom 9  
    Dzwoniłem do serwisu boscha i tam powiedzieli że jest 13 odmian modelu WOL-1650 i dla przykładu WOL-1650PL/11 ma inne łożyska w porównaniu do WOL-1650PL/12(ten model ja posiadam), przepraszam że się powtarzam ale jak rozbiorę moją pralkę to nie chcę żeby się okazało ze to nie te łożyska, reasumując do WOL-1650PL/12 - pasuje zestaw:Łożyska 2x 6204 + 2xVringi 28 mm?? za cierpliwość i odpowiedź - dzięki

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

i czy te v-ringi są typu A czy typu S ?
  • Poziom 12  
    2 x Vring 28 mm typ A. Wałek należy dokładnie wyczyścić Vring wkleić na dobry klej.
    Powodzenia.
  • Poziom 9  
    rozumiem że ten vring mam przykleić do wałka, jaki klej będzie ok? żeby dwa razy nie rozbierać:)
  • Poziom 20  
    fredie napisał:
    rozumiem że ten vring mam przykleić do wałka, jaki klej będzie ok? żeby dwa razy nie rozbierać:)

nic nie wklejamy dokładnie trzeba go osadzić na ośce bębna
  • Poziom 9  
    te v-ringi mają tylko jeden parametr w tym przypadku 28 ? , czy dochodzi jeszcze jakaś szerokość albo coś w tym stylu?? np x 2 lub 3??
  • Poziom 9  
    łożyska i vringi już mam, czy będą potrzebne jakies specjalistyczne narzędzia typu ściągacz? , bo posiadam tylko klasyczne śrubokręty i klucze
  • Poziom 20  
    potrzebny będzie torx t40 koło pasowe i z tyłu bębna będzie śruba w starych wolach była śruba na 13-tke w nowszych zmienili ściągacz nie potrzebny ale uzbrój sie w cierpliwość i 1,5 godz wyczyść przy składaniu rowek na usczelke w płaszczu czasami cieknie po montażu
    pamiętaj bęben trzeba wyciągnąć na zewnątrz
  • Poziom 9  
    Panowie, wszystko gra, łożyska jak i vringi rozmiarowo trafione w 100% i zaoszczędzone około 500 zł, serwis bosch: częsci 314 zł + robocizna 200 zł , samodzielnie: 35 zł częsci + chęci , dziękuję i pozdrawiam!!
  • Poziom 10  
    odświeżę troszeczkę temat
    czy konieczne jest wyciąganie bębna z pralki

jeśli tak to proszę o podpowiedź jak najszybciej to zrobić bo jutro zaczynam to robić
  • Poziom 12  
    Nie jest konieczne,przynajmniej ja nie wyjmuje bębna ani zbiornika.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    A jak odkręcasz lewe łożysko, bo dostęp fatalny.