Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koncepcja ekologicznej komórki

blondyneczka_83 17 Kwi 2009 13:33 1593 11
  • Koncepcja ekologicznej komórki

W obecnych czasach, kiedy świat oszalał na punkcie ekologii swoją koncepcję stworzył wzięty przeciwnik wszystkiego tego, co szkodliwe i nieprzyjazne dla środowiska- Sean Park.

Ten ekologiczny maniak stworzył bowiem przyjazny środowisku telefon, który nie tylko jest energooszczędny, ale także zasilany płynnym paliwem (!?) Jego energooszczędność zawiera się w technologii e-ink zastosowanej w wyświetlaczu telefonu, który poza tym, że umożliwia nam czytelny widok prezentowanych na nim treści, to w dodatku zmniejsza energię 100-krotnie w porównaniu do innych (czytaj normalnych) wyświetlaczy. Ekran telefonu został tak skonstruowany, że nawet przy kącie 180° mamy możliwość perfekcyjnego widzenia wyświetlanych obrazów.

Jak pewnie każdy się domyśla, że skoro koncepcja na ekologiczny telefon- to i w zamyśle odzyskiwanie surowców, z których został zbudowany, czyli recykling. Niestety telefon jest ubogi i nie posiada żadnych znaczących funkcji i zastosowanych gadżetów, dlatego też przystosowany będzie głównie do dzwonienia. Swoją drogą na dzień dzisiejszy nikt nie wie, czy telefon ten w ogóle trafi do sprzedaży, czy na zawsze pozostanie już tylko wymysłem projektanta.

• #2 17 Kwi 2009 17:02
    befunky
    Poziom 11  

Moim zdaniem wykorzystanie surowców nieodnawialnych do zasilania komórki nawet obok ekologii nie leżało.

pzdr.

• #3 17 Kwi 2009 20:17
    KJ
    Poziom 31  

Kto powiedział że PŁYNNE PALIWO = pochodne ropy naftowej ? To może być etanol albo metanol których źródła są jak najbardziej odnawialne - pasowało by do ogniwa paliwowoego o którym nie wspomniano ale nie trudno się chyba domyślić że paliwo to właśnie do niego.

• #4 18 Kwi 2009 19:07
    Jacek31
    Warunkowo odblokowany

Ogólnie ta cala ekologia to trochę taki pic na wode. Mówi sie często że powstają nowe, bardziej ekologiczne procesory, bo mniej prądu zużywają, i elektrownie mnie CO2 emitują.
    Tylko dlaczego w takim razie zasilacze komputerów są coraz mocniejsze? Mój pierwszy komp miał 250W zasilacz, teraz mam 550W. To gdzie ta energooszczędność jak coraz więcej prądu to potrzebuje.
    Prawdą jest to tylko w przypadku prostych urządzeń przenośnych, gdzie faktycznie w niektórych przypadkach długość pracy na tym samym ogniwie zasilającym wzrosla nawet 15 krotnie. I nowoczesne komórki z coraz większymi ekranami i lepszymi aparatami cyfrowymi na pokładzie na pewno się do nich nie zaliczają.
    W 80% przypadków to zwykła ściema producentów, którzy chca przyciagnąć klijentów znaczkiem Grenn. Nic więcej.

• #5 18 Kwi 2009 19:28
    KJ
    Poziom 31  

Pic na wodę to jest efekt cieplarniany spowodowany działalnością człowieka ale to temat na inna dyskusję. Co do czasu pracy na bateriach ... można zauważyć że rośnie pojemność ogniw w jakimś tam stopniu rośnie wydajność procesorów w przeliczeniu na wat pobieranej energii ale jednocześnie rośnie także ilość zbędnych gadżetów wpychanych przykładowo w komórki czy oprogramowanie na komputery co powoduje "napompowanie" w sposób sztuczny zapotrzebowania na wydajność - efekt ? Sumaryczna prądożerność pozostaje w przybliżeniu stała i czas pracy na bateriach także.

• #6 18 Kwi 2009 19:33
    MasterMatan
    Poziom 21  

Moim zdaniem pomysł na taki telefon jest dobry.
    Nie rozumiem tylko autora w tych słowach że telefon nie posiada "gadżetów". O ile mi wiadomo to telefon służy do pisania smsów, dzwonienia, i w ostateczności wysyłania mmsów. Bo gdyby wyszedł telefon w którym są rzeczy potrzebne tzn. bez różnych drogich i psujących się często bajerów to telefony chodziły bo po niżej kwoty 100zł i bateria trzymała by tydzień nawet po 2 latach eksploatacji.

KAROL_13 jeżeli nie chcesz mieć telefonu na paliwo to dla czego? O ile mi wiadomo to trwają prace na otrzymywaniu energii elektrycznej z much (więc paliwo) i jakbyś chciał sobie załadować urządzenie to łapiesz muchę lub mączniaka (owad którym karmi się jaszczurki czy inne domowe gekony) i telefon załadowany.

Jacek31 co do ekologii dla mnie to nie jest pic. Wujek stawiając sobie nowy dom wybudował go jako "ekologiczny" tzn z wiatrownicą na stodole i panele słoneczne na dachu domu. Po 5 latach wszystko mu się zwróciło i teraz może sobie pozwolić na budowę podobnych domków swoim dzieciom. A do komputerów to co prawda to prawda. Rozwój technologiczny trochę tego żre ale jakby nie spojrzeć to procesor Intel Atom (1,6GHz) jest mniej żarłoczny od takiego samego procka parę lat temu. Ja zmieniłem żarłocznego pieca na małą skrzyneczkę ITX i jestem z tego zadowolony bo dla mnie komputer służy raczej do nauki i czasem do grania (na emulatorach GamebBoy Advance, Nintendo64 czy PlayStationOne)

Pozdrawiam

• #7 18 Kwi 2009 20:17
    szymekb1
    Poziom 12  

Dla mnie projekt jest interesujący, bowiem jeżeli paliwem byłby np. etanol to można bez problemu ładować telefonik mając w kieszeni buteleczkę z paliwem.
    A co do efektu cieplarnianego to jest pic na wodę, natomiast ekologia typu oszczędzanie energii jest jak najbardziej wychwalane - z powodu oszczędności, chociaż z początku dużo z tym kłopotów (wiatrownie, pierduły ;P) ale np. wyłączanie telewizora ze stand-by, czy DVD z gniazdka gdy nie korzystamy często jest proste, a zawsze coś tam zaoszczędzimy.

• #8 18 Kwi 2009 23:39
    Krzysiek16
    Poziom 24  

Brzydszego telefonu zrobić się chyba nie da. Nie wiem, po co komu potrzebny jest taki wielki kąt widzenia? Normalny użytkownik telefonu patrzy na niego pod kątem zbliżonym do prostego.
    A za wciskanie kitu o ekologii to powinni na stosach palić, tak samo jak dawniej robili z heretykami, bo tylko mącą ludziom w głowach, i to jeszcze za pieniądze.

• #9 19 Kwi 2009 09:53
    MasterMatan
    Poziom 21  

I przez takie rozumowanie planetę szlag trafi...
    Nie łaska zakręcić kran albo wyłączyć światło...?

• #10 19 Kwi 2009 10:25
    Krzysiek16
    Poziom 24  

O to właśnie chodzi, żeby nauczyli ludzi, że mają wyłączyć światło i zakręcić wodę, a nie gadali bdzur o globalnym ociepleniu, szkodliwości elektrowni atomowych i stuwatowych żarówek, kiedy nie mają o tym zielonego pojęcia. O tym zresztą już jest wątek i nie będziemy się rozpisywać tutaj.

• #11 19 Kwi 2009 16:03
    Jacek31
    Warunkowo odblokowany

No znam to z doświadczenia w domu. Plują się że żarówka świeci i prąd zużywa. A przychodzę z pracy to w moim pokoju tak. Braciszek śpi na tapczanie, kompuer działa nie wiadomo jak długo bo wygaszać już na nim dawno lata, Tv i sat też. A ja dostaje ochszana że używam energoszczędnej żarówki wieczorem, aby widzieć co czytam. I to jest oszczędność wg, Polaków. Paranoja, oparata głównie na bełkocie z TV i?? pism kobiecych co ciekawe, gdzie to właśnie cisną ludziom bzdury, w postaci wycinków faktów, a tu trzeba zrozumienia całego problemu i oduczenia ludzi głupich nawyków. Jak zasypianie przy TV.

• #12 19 Kwi 2009 16:36
    Faces
    VIP Zasłużony dla elektroda

To nie forum ekologiczne. Zamykam.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo