Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon komórkowy Duet D880 Dual SIM

blondyneczka_83 17 Kwi 2009 13:38 6487 12
  • Telefon komórkowy Duet D880 Dual SIM

Towarzystwo geograficzne National Geographic wprowadziło na półki sklepowe telefon posiadający funkcję dual sim, czyli mający zdolność obsługiwania dwóch kart SIM jednocześnie.

Trzeba przyznać, że telefon posiada przyjemny dla oka wygląd i najprawdopodobniej dzięki niemu jego sprzedaż będzie wysoka (niestety nie czarujmy się, wielu ludzi w tym kobiet przy zakupie kieruje się przede wszystkim wyglądem, a nie wbudowanymi funkcjami!). Czy urządzenie trafi do Polski- niewiadomo. Jednak wiemy jak przedstawia się jego podstawowa specyfikacja techniczna.

• 2, 8-calowy wyświetlacz QVGA,
    • aparat 2 Mpix,
    • radio FM,
    • odtwarzacz MP3 i MP4,
    • USB,
    • slot kart microSD,
    • wymiary: 111х50х17 mm,
    • waga: 112g,
    • czas rozmów: do 4 godzin,
    • czas czuwania: do 130 godzin.

Źródło: http://komorkomania.pl/2009/04/16/national-geographic-przedstawia-duet-d880-dual-sim/

• #2 17 Kwi 2009 17:50
    templar78
    Użytkownik obserwowany

Może i chińczyk ale na pewno o niebo lepszy niż badziewiaste MY PHONE które oferują np. aparaty VGA. Nikt przez to nie chce kupić tego telefonu . A czcionka w menu i styl tego menu to zupełnie rozwalają .
    Ogólnie chinczyka to bym nigdy nie kupił nawet jak był wypasiony jak lodówka u sołtysa ;-)
    Ostatnio klient przyszedł do mnie bo mu Cect przestał ładować ( konkretnie ładowarka poszła) Ile sie obszukałem i nie znalazłem .Doszło do tego że przełożyłem kabelek do innej ładowarki i dopiero załatwiłem sprawe. Teraz jednak już można znaleźć akcesoria ale juz po ptakach:-)
    Ludzie się poznali na tym sprzęcie

• #3 17 Kwi 2009 18:22
    skaktus
    Poziom 37  

templar78 napisał:
    Może i chińczyk ale na pewno o niebo lepszy niż badziewiaste MY PHONE które oferują np. aparaty VGA. Nikt przez to nie chce kupić tego telefonu . A czcionka w menu i styl tego menu to zupełnie rozwalają .
    Ogólnie chinczyka to bym nigdy nie kupił nawet jak był wypasiony jak lodówka u sołtysa ;-)
    Ostatnio klient przyszedł do mnie bo mu Cect przestał ładować ( konkretnie ładowarka poszła) Ile sie obszukałem i nie znalazłem .Doszło do tego że przełożyłem kabelek do innej ładowarki i dopiero załatwiłem sprawe. Teraz jednak już można znaleźć akcesoria ale juz po ptakach:-)
    Ludzie się poznali na tym sprzęcie

Dziwne, mam myphone w inny wydaniu i bije na głowę nokie, se w jego cenie...Ładowarka ? Pasuje każda która daje ok 5 V. Aparaty VGA ? Hmm...Każdy chinol ma VGA, teco mają 3 mpix mają interpolację...

Mam wrażenie że nie miałeś większego kontaktu z tymi telefonami.

A sam telefon jest wytworem z państwa środka...

• #4 17 Kwi 2009 19:48
    _eddie_
    Poziom 32  

Za to ja miałem (mam) stycznośc z tymi wynalzkami. Sto modeli telefonu a w każdym ten sam soft (róznice w grafice i czasami w czcionkach). TV z anteną w rysiku... Dobra ok - funkcjonalnością zjada Nokie czy SE w swojej cenie ale jakością dalej im niż daleko. A ten wyżej to kolejny twór ryżowych ludzików budujących podróby. I gdybyś zauważył to dziwnie stylistycznie podobny jest do SE k770i. Wg mnie autorka newsa nie ma zielonego pojęcia o czym pisze.

• #5 17 Kwi 2009 23:39
    templar78
    Użytkownik obserwowany

Mam styczność z tymi telefonami i niestety krótko mówiąc szajs. po prostu szkoda gadać .To jest oczywiście moja opinia . Tyle gustów ile ludzi na świecie . Pozdrawiam

• #6 18 Kwi 2009 18:38
    skaktus
    Poziom 37  

Dziwnym trafem jak to pisałem jestem w posiadaniu JinCena już kikla miesięcy i nie widzę żadnego zużycia czy czegokolwiek innego. No prócz gleby na beton i śladu po tym.

• #7 18 Kwi 2009 20:30
    szymekb1
    Poziom 12  

do skaktus
    Co do twojego telefonu, to bardzo możliwe, że jest to udany egzemplarz, wszak każdemu się coś uda. Jednak mógłbyś podać jego parametry i cenę? Bo według mnie twój opis nie przedstawia jakiegoś totalnego badziewia jak nokLa n95 z atrapą kamerki do wideo rozmów, atrapą lampy błyskowej i pół metrową antenką... Chociaż te telefony są z wyglądu ok, to ja nigdy bym takiej nokli nie kupił - po prostu szkoda mi pieniędzy na szajską nokLę, mimo miliarda wypasistych funkcji...
    Jest jeden plus takich chińczyków- podrób, bo bateria trzyma dłużej niż w normalnej n95, ale to z powody braku symbiana :/

• #8 18 Kwi 2009 21:10
    zebro84
    Poziom 14  

Najbardziej kuszącą opcją tych telefonów to dual sim. Jest to jedyny element jakim zdecydowanie wygrywają z "markowymi" telefonami. Wiem, że istnieją "markowe" telefony z dual sim ale ich cena powala. A tu za średnio 300 zł ma się całkiem przyzwoita funkcjonalność.

• #9 19 Kwi 2009 08:44
    _eddie_
    Poziom 32  

Ale żywotnośc, jakośc, delikatnośc? Ja bym w życiu tego nie kupił. To wole miec mojego leciwego k610i dalej niż to. Bo i pewno pożyje dłużej od tych kartonowych telefonów. A to dual sim to też tak dobrze w tym nie chodzi.

• #10 19 Kwi 2009 17:33
    zebro84
    Poziom 14  

Telefon średnio zmienia się co 2 lata. Tyle powinna wytrzymać każda elektronika traktowana w normalny sposób. Wiadomo, że te telefony nie są idealne, ale działają i nie kosztują bagatelnych sum. Ja nigdy nie dam za telefon więcej niż 300 zl, w tej cenie nie kupie żadnej nowej Noki czy SE mających taką sama funkcjonalność. Takich ludzi jak ja jest wiele i pewnie dla nich adresowane są te telefony.

• #11 02 Maj 2009 17:07
    seeb
    Poziom 12  

Mam myphone 6691 i przesiadłem się z 2 nokii wielki plus za dualsim, który działa bardzo dobrze wbrew jednemu z powyższych wpisów. Jeśli masz zdefiniowaną sekretarkę telefon podaje sygnał, że telefon jest niedostępny (klienci era maja możliwość ustawianie powiadomienia o dostępności i wtedy telefon podaje, że jest po za zasięgiem) po czym kieruje na sekretarkę jeśli nie mamy ustawionej sekretarki to klient dostaje sygnał zajętości. W przypadku plusa telefon kieruje na sekretarkę od razu po czym przesyła ino "kto dzwonił". Wytestowałem to na własnej skórze dzwoniąc z pierwszej karty sim na drugą i vice versa i bawiąc się telefonami stacjonarnymi (mam dwie linie). Żadnych zarzutów pod adresem tego telefonu nie można wytoczyć - po prostu działa jak należy. Przeglądarka też jest całkiem przyzwoicie zrobiona w trybie xhtml dokonałem zakupu we własnym sklepie internetowym (żeby nie było sprzedaję sprzęt medyczny nie komórki) konfiguracja wap/xhtml dość prosta - zajęło mi to 1:30 min (półtorej minuty). Jak sama nazwa wskazuje telefon służy do odbioru tv, robienia zdjęć, filmowania i bóg jeden raczy wiedzieć do czego jeszcze - ciekawe czy Bell czy bracia Lumiere by się z tym zgodzili ja się nie zgadzam. Nie po to kupiłem kamerę za parę tysięcy złotych żeby filmować komórką a i lustrzanka Canona tez tania nie była tylko maja te sprzęty jedna wielką wadę - nie można z nich zadzwonić :) a szkoda bo wtedy nie potrzebowałbym komórki... zasadniczo do filmowania używam kamery do fotografowania używam aparatu, do oglądania TV używam 40 calowego LCD do dzwonienia telefonu i tak to powinno wyglądać a wszelkie aparaty, kamery etc powinny być traktowane z przymrużeniem oka a nie podstawa do zakupu bądź odrzucenia zakupu telefonu - dla mnie to chore, że ktoś z powodu rozdzielczości aparatu czy kamery odrzuca rozsądny zakup zresztą jeszcze jedna uwaga nie znam nikogo kto nie znudził się swoim telefonem przed upływem roku dwa lata każą nam czekać operatorzy sieci a tylko dlatego, że muszą zarobić na te nasze zabawki.

• #12 08 Wrz 2009 21:54
    m_atrix
    Poziom 11  

Witam,
    Chcialbym sie podpytac kolegi seeb
    Minelo juz troche czasu i chcialbym sie dowiedziec jak tam my phone sie sprawuje?
    Wlasnie zastanawiam sie na co sie przesiasc ze swojej juz lekko starego D880
    Nie zalezy mi na bajerach w telefonie, ale zdecydowanie na dobrym radio obsludze 3g
    Jesli ktos może cos podpowiedziec bede wdzieczny za pomoc i sugestie

Pozdrawiam
    kamilt

• #13 08 Wrz 2009 22:15
    seeb
    Poziom 12  

Co do tego telefonu to mam zastrzezenie do sprzedawcy ktory rozwalil mi baterie a tak telefon dobrze dziala jak na moje potrzeby wszystkiego ma za duzo ale spoko da sie z tym zyc :). Jesli chcesz uzywac go jako budzika musisz go sciszyc bo obudzisz sasiadow i tyle ... jak cos to pytaj :)

w moim telefonie nie ma 3g wiec nic specjalnego nie moge o tym powiedziec ale zasadniczo to co ma ten moj to dziala tak jak pan bog przykazal wiec moge zalozyc, ze inne modele beda mialy podobne wlasciwosci

pozdrawiam Seba