Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszczelka wpadła do pompki w pralce Beko WB 6006 RS

Sizor 17 Kwi 2009 15:51 3154 8
  • #1 17 Kwi 2009 15:51
    Sizor
    Poziom 9  

Witam mam następujący problem może wydać się nieco głupi. Posiadam model Beko WB 6006 RS (tak zabytek ;p) No więc jak zwykle po 3-4 miesiącach nie chciało odpompować wody. I jak zwykle prawdopodobnie była to zapchana pompka węże itp. No ale nie w tym problem. Położyłem pralkę i gdy zdejmowałem tą gumową uszczelkę od pompki wpadła mi do środka. Próbowałem ją wyjąć ale wpadła jeszcze dalej i nie wiem co mam zrobić :/ Może znajdować się w obudowie na bęben. Poradzcie.

0 8
  • #2 17 Kwi 2009 22:02
    frank 68
    Poziom 17  

W tych pralkach trzeba zdjąć przód.To 3 srubki na dole pod plastikową osłoną i oczywiście fartuch/drut ze sprężynką/ blacha na dół i jest dostemp
    do wszystkiego . Odkręcasz 3 wkręty od pompy i ją wyciągasz. tam powinna być twoja zaślepka.

0
  • #3 09 Maj 2009 11:42
    Sizor
    Poziom 9  

Ja już się poddałem, jednak jeszcze dziś do tego wróciłem. Odkręciłem pompkę tak jak mówisz i... I nic nie ma tam tej uszczelki. Moje jedyne przypuszczenie to bęben. Jak się mogę dostać do tej przestrzeni między bębnowej ? No mógłby ktoś powiedzieć, że jest w wężu, ale uszczelka jest za duża...

0
  • #4 09 Maj 2009 21:31
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Czy ta uszczelka to krążek o średnicy 30mm? jeśli tak to mam taką.Długo oczekiwałem jej dostawy i wziąłem ich kilka bo na specjalne zamówienie jedna poszła do klienta a reszta czeka.

0
  • #5 10 Maj 2009 10:32
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Tak, to ta uszczelka. Do tego potrzebny jest też taki plastikowy korek który wpycha się w tę uszczelkę, inaczej może cieknąć. Istnieją też uszczelki do tego typu pralki, które nie wymagają tego korka bo są twardsze i dłuższe, mają taki uchwyt do łatwego wyciągania.

Dodano po 3 [minuty]:

Sizor napisał:
    Ja już się poddałem, jednak jeszcze dziś do tego wróciłem. Odkręciłem pompkę tak jak mówisz i... I nic nie ma tam tej uszczelki. Moje jedyne przypuszczenie to bęben. Jak się mogę dostać do tej przestrzeni między bębnowej ? No mógłby ktoś powiedzieć, że jest w wężu, ale uszczelka jest za duża...

Mogłą się równie dobrze dostać do gumowej rurki obok pompki, tej co wychodzi wężyk do hydrostatu

Dodano po 2 [minuty]:

Do zbiornika możęsz się dostać wyciągając grzałkę albo zdejmując przedni płaszcz zbiornika

0
  • #6 11 Maj 2009 10:31
    tomspeed
    Poziom 13  

postaw pralke na "nogi" wez latarke i swiec w beben. zobaczysz grzalke i jezeli tam siedzi uszczelka to zobaczysz tez gdzie jest. po co rozbierac zaraz cala pralke dla kawalka gumy. kawalek drutu i swobodnie ja wyciagasz. tym bardziej ze juz masz pompke odkrecona.

na przyszlosc to zostaw zaslepke odstojnika w spokoju. jak sie zapcha to sciagasz czolowa pokrywe, odrecasz pompke i ta droga wyciagasz brudy. niestety ale z tym kawalkiem gumy sa duze problemy jezeli chodzi o dostepnosc w sklepach.

0
  • #7 14 Paź 2009 17:40
    emi23lia
    Poziom 1  

no właśnie problem czy może macie taka w zapasie

0
  • #8 01 Lut 2012 19:40
    wojtek1mb
    Poziom 1  

Niestety temat powraca :( Podczas wyjmowania wszystkich brudów z pompki ta uszczelka uległa zniszczeniu. Nigdzie jej nie mogę znaleźć w internecie ani w sklepach. Może macie jakiś pomysł?

0
  • #9 01 Lut 2012 20:49
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Udać się do serwisu Beko, tam znajdzie się napewno.

0