Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz samochodowy stereo TDA7294 na przetwornicy Irka

Zawach 06 Maj 2009 20:09 24801 36
    Dominikprezes
    Poziom 12  
    Witam mam pytanko jakie wymiary ma w rzeczywistości ta płytka przetwornicy irka(AVT2732) bo jak próbowałem obliczyć to wyszło mi, że jest takich wymiarów:
    190x130mm

więc chyba coś nie tak
  • TermopastyTermopasty
    Zawach
    Poziom 14  
    Moja płytka ma wymiary 120x100mm
    Pozdraiwam :)
  • TermopastyTermopasty
    Zawach
    Poziom 14  
    Aha a płytka AVT2732 jest trochę węższa
    Jeszcze jakieś pytanka na temat mojej Konstrukcji ???
    Z miła chęcią pomogę :)
    Pozdrawiam
    Tomek642
    Poziom 9  
    Proszę pan panie ZAWACH wydrukowałem schemat scieżek z tego artykułu niż pan podawał . U mnie wymiary płytki pod przetwornice sa takie 174x120 mm a pan podawał ze u pana płytka ma wymiary 120x100 mm. Czy mógł by pan mi na pocztę wysłac dokładny schemat scieżek i jak można to rozmieszczenie elementów na płytce.
    Zawach
    Poziom 14  
    Moja płytka ma wymiary 120x100mm ponieważ takie wymiary pasowały mi pod wszytkie elementy. Ja to robilem tak na zwykłej kartce papieru drukowalem schemat scieżek i przykładalem jakis element np tranzystor mocy IRFZ44 (aby uzyskac idealne wymiary pod nózki). Uzyłem do tego programu paint i jest tam taka opcja powiekszenie pomniejszenie w pionie i w poziomie i to wszytko jest w procentach. Idealne wymiary osignołem na zasadzie prób i błędów.

Dodano po 24 [minuty]:

Schemat montażowy przetwornicy Irka oraz wszytkie inne informacje na temat tej przetwornicy znajduje sie na tej stronie
    http://www.cyfronika.com.pl/kityavt2/avt2732pdf.pdf
    neo62
    Poziom 16  
    A ja mam dość ciekawy problem z tą przetwornica.
    Mianowicie bez trafa, irr'ów i nawet tranzystorów sterujących pobiera sobie prąd od 10 do 15 miliamper (zależnie od położenia pr'ka) a na dodatek świecą się obie diody na raz. Przeglądłem elementy i wszystko wygląda na prawidłowo złożone, zwarć w pcb też nie widać, tl434 też podmieniałem. W czym może być problem?? Siedzie nad tym już dwie godziny i nie mam zielonego pojęcia. :cry:
    Piszę tutaj ponieważ to dość świeży temat i nie chcę zakładać nowego tematu.
    zulugula
    Poziom 16  
    Witam wszystkich też buduje przetwornice pod tda7294, miało być najpierw symetryczne 20V i 40V pod układ "efektywny" z noty aplikacyjnej tda ale nie wiem czy jest sens, nigdzie nie widziałem żeby ktoś go składał:P
    Co do przetwornicy mam rdzeń etd44 3c90 i chciałem się zapytać bardziej obeznanych w temacie czy na takich wartościach będzie w miarę sprawnie pracować

B = (U × 10^6)/(2 × f × n × Ae)
    gdzie:
    B - indukcja w mT
    U - napięcie zasilania w V
    f - częstotliwość w kHz
    n - ilość zwojów uzwojenia pierwotnego
    Ae - przekrój środkowej kolumny rdzenia w mm²

(14*(10^6))/(2*25*5*173)= 323.6
    gdzie w nocie rdzenia
    http://www.ferroxcube.com/prod/assets/etd44.pdf
    pisze "B(mt) f=25kHz ≧330"
    tylko nie wiem czy te 5 zwojów to chyba za dużo, w którymś kicie AVT pisało że na etd44 ok3 zw.
    uruchamiałem ją na właśnie 3zw pierwotnego, 4.5 wtórne (20V±) i przy ok 30W-40W mocy wyjściowej było ok 3W(ok300ma przy 12,5V) bez obciążenia +ok 3W strat z obciążeniem, niestety ale przy 18kHz i lekko piszczy ale łączne 6W to w sumie nie tak dużo.
    sorki że tak trochę chaotycznie to pisałem ale nie specjalnie lubię pisań na forum.
    Dodam że sterowanie jest w miarę sprawnie więc chyba można pominąć,
    jeśli będą chętni to będę miał jestże jedną "zagadkę" w sprawie diod wyjściowych :)