Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo DTB-21S6K SLIM- CP-102S-problem ze startem.

17 Kwi 2009 17:57 4442 3
  • Poziom 28  
    Witam, po raz pierwszy mam w naprawie ten model Daewoo. Problem jest taki, że po włączeniu tv próbuje się załączyć, jest czerwona lampka za chwilę zielona , słychać , że jest chwilowy start WN. Lampka zielona cały czas pulsuje, napięcia z przetwornicy zaniżone z wyjątkiem 132V i 3.3V. Podstawiłem nową pamięć, kilka elektrolitów, odłączałem trafopowielacz, caly czas zaniżone są napięcia wyjściowe z przetwornicy. Zimnych lutów nie widać, wyrażnych zwarć także. Kolegów , którzy naprawiali ten model proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Odłączyłem napięcie żarzenia i podłączyłem obce 6,3V. Teraz widać, że ekran w ciągu tych 2 sekund rozjaśnia się i pracuje odchylanie pionowe. Po tym krótkim czasie zanikają impulsy H , dioda pulsuje na zielono z chwilowymi przebłyskami czerwonego, napięcia z przetwornicy mocno zaniżone.
  • Poziom 14  
    To są dwa wyjścia: albo któraś gałąź obciąża zasilacz albo zasilacz jest uszkodzony - elektrolity, scalak przetwornicy bo chyba zasilacz jest na scalaku.
  • Poziom 28  
    Witam, zamówię i podstawię STRW 6754 z przetwornicy, może to coś wyjaśni.
  • Poziom 28  
    Wymiana STR W6754 przywróciła poprawną pracę odbiornika. Dzięki za pomoc i zamykam temat.