Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV-6000 - pilot zdalnego sterowania nie działa

szynszyl505 17 Kwi 2009 18:58 25584 10
  • #1 17 Kwi 2009 18:58
    szynszyl505
    Poziom 11  

Witam

Mam problem z pilotem zdalnego sterowania w laptopie HP pavilion dv6000
    Mianowicie nie można uruchomić tego Quick Play (Windows Media Center) , a włączenie tej funkcji "manualnie" czyli tym przyciskiem na konsoli laptopa działa.
    Sam pilot również nie działa ( mam na myśli sterowanie funkcjami w Quick Play).
    Czy do tego pilocika są potrzebne jakieś sterowniki czy cokolwiek?
    Bateria w pilocie jest nowa i wydaje się dobrze włożona także taką usterkę wykluczam :P

Proszę o jakąkolwiek pomoc, rady cokolwiek.

Szukałem na forum tego i podobnych tematów ale mojego problemu nie znalazłem. Jeżeli ktoś ma coś powiązanego bardzo proszę o link.

1 10
  • #2 17 Kwi 2009 19:07
    mat_ed
    Poziom 43  

Może model pilota przedstawisz ?

1
  • #3 17 Kwi 2009 19:17
    Tomasz_Zys
    Poziom 10  

Zapewne chodzi o pilota dołączonego do laptopka... takiego firmowego wynalazka HP chowanego w zatoce express card

Wez no zajrzyj czy jednak ta bateria jest dobrze wlozona (czy tez nie ma folii pod nia)
    A jesli chodzi o sterowniki: pilot ma na spodzie naklejke, ze dziala w rc6
    i nic takiego w sterownikach nie ma
    co najwyzej cos moze byc podlaczone z human interface devices (mam angielski system)
    np. hp remote control hid device

0
  • #4 17 Kwi 2009 19:39
    szynszyl505
    Poziom 11  

Dokładnie o ten pilocik mi chodzi. Jest chowany tam po prawej stronie w slocie na Express Card. Bateria jest raczej dobrze nic tam nie zauważyłem włożona jest "+" do góry czyli chyba dobrze.
    Jeszcze dodam że na tym lapie jest system XP.

Mam jeszcze drugiego lapa (hp DV5) na nim jest Vista home premium i tu ten pilot działa bez problemu po niejednym formacie. Tylko że w tej chwili nie mogę sprawdzić czy pilot od niego działa na obu lapach.

A na tamtym laptopie (dv6000) właśnie po formacie ten pilocik nie działa nie mogę dojść dlaczego w menadżerze urządzeń widzi to urządzenie pokazuje że działa itd.

0
  • #5 18 Kwi 2009 17:02
    skaktus
    Poziom 37  

Na XP tego pilota nie uruchomisz. Jedynie Vista bo ona wspiera te piloty.

Więc albo Vista i pilot, albo XP i nic więcej.

0
  • #6 18 Kwi 2009 17:23
    grisza69
    Poziom 20  

U mnie działa na xp sterowanie całym WMP11 na dv 6000 - sprawdź u siebie czy jest tak samo .

1
  • #7 20 Kwi 2009 22:09
    szynszyl505
    Poziom 11  

Mam tego pilota od DV 6000 i działałem nim coś na DV 5 niestety jakoś te piloty chyba nie są kompatybilne, nie było kompletnie żadnej reakcji.
    Na laptopie dv6000 od początku był WIN XP i ten pilocik działał, przestał działać dopiero po formacie dysku i zainstalowaniu tego systemu który dał producent. Jeszcze raz sprawdzałem styki baterii i samą baterię nic tam się nie dzieje. Wszystko porównywałem z pilotem od DV 5 jest identycznie i z nim jest wszystko OK.
    Ponawiam prośbę, już mi się kończą pomysły.

Jeżeli ktoś może to niech zamieści bardzo szczegółowe ustawiania ( może coś trzeba ustawić w systemie )??? Jakieś screen shoty było by najlepiej albo jakieś krok po kroku, etap po etapie żebym mógł to dokładnie sprawdzić.
    Jeżeli chodzi o model to jest to pilot HP RC6 ten na ir.

Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

Znalazłem też taki coś ale nie bardzo wiem czy to do końca dotyczy mojego problemu:

http://en.kioskea.net/forum/affich-44592-hp-dv6000-remote-control-is-not-wortking

0
  • #8 23 Cze 2009 08:15
    utini
    Poziom 11  

Witam. U mnie pilot dziala (vista). Mam za to inne pytanie. Czy jest mozliwosc przestawienia funkcji przyciskow w pilocie? Przyklad: jak wylaczam laptopa pilotem to jest usypiany a nie wylaczany. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

0
  • #9 24 Cze 2009 00:26
    Krzysiu22
    Poziom 14  

Jak masz kolego telefon komórkowy z kamerką, to diodą pilota wyceluj w kamerkę, wciskaj jakieś przyciski i zobacz czy będziesz coś widział na ekranie telefonu. Telfony widzą IR, więc jeśli pilot działa to coś powinieneś widzieć i upewnisz się czy pilot jest ok. Może to bateria rozładowana, a może trzeba z pilota podkładkę izolującą od baterii wyciągnąć? jak pilot działa, to wmuś win-owi stery od pilota, zresztą MS chyba ma jakiś uniwersalny program do XP, a jak nie to google napewno ma. pozdrawiam

0
  • #10 25 Cze 2009 00:16
    radazz1
    Poziom 1  

Cytat:
    Witam. U mnie pilot dziala (vista). Mam za to inne pytanie. Czy jest mozliwosc przestawienia funkcji przyciskow w pilocie? Przyklad: jak wylaczam laptopa pilotem to jest usypiany a nie wylaczany. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Nie wiem czy jest taka możliwość, choć sam z chęcią zmieniłbym funkcje paru przycisków z tego pilota. Mogę Ci za to podpowiedzieć, że niektóre z przycisków są powiązane ze skrótami klawiaturowymi, bądź też pełnią taką samą funkcję jak przyciski z obudowy komputera. Tak więc jeśli chodzi o wyłączenie laptopa zamiast usypiania go, polecam uruchomić Panel sterowania > Opcje zasilania > "Wybierz działanie przycisków zasilania".
    W tym oknie wystarczy zmienić działanie, które wykona komputer po naciśnięciu przycisku zasilania z "Wstrzymaj" na "Zamknij".

Wiem, że nie do końca o takie rozwiązanie Ci chodziło, bo zmusza do kompromisu i zmienia funkcjonalność pilota kosztem innej opcji ale i tak mam nadzieję że moja wypowiedź w jakimś stopniu okaże się pomocna.
    Pozdrawiam.

PS. Załączam instrukcję w formie pdf, w której można znaleźć więcej informacji o funkcjach jakie pełnią poszczególne przyciski w rozmaitych sytuacjach.

0
  • #11 25 Cze 2009 18:12
    utini
    Poziom 11  

Dziekuje za podpowiedz. Pomysl dobry, ale w "Akcja przycisku zasilania" moge ustawic tylko "Nic nie rob", "Wstrzymaj" i "Hibernacja". Pewnie mozna dodac do tej listy opcje "Zamknij" poprzez pogrzebanie w regedit, ale niestety nie wiem jak to zrobic.

Mam HP HDX 18 i w komplecie dostalem dwa piloty. Pierwszy mniejszy (dzieki za instrukcje) drugi wiekszy. Masz moze instrukcje do tego drugiego?

HP Pavilion DV-6000 - pilot zdalnego sterowania nie działa

0