Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TDA2030 - kit jabela nie działa jak należy.

17 Kwi 2009 19:48 1306 6
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam dość poważny problem ze swoja pierwszą konstrukcją jaką jest podany w temacie kit. Otóż złożyłem wszystko do kupy (2 sztuki koncówek mocy mono, 2 płytki), połączyłem, odpalam - coś tam zaskoczyło, myśle - działa. Głośniki podłączone do koncówki buczą gdy jack nie jest nigdzie wpięty, wpinam pod kompa buczenie ustaje, ale gdy odpalam piosenke coś tam cichutko gra, ale dalej słychać buczenie. Mało tego, gdy mam podłączone obie końcówki aby uzyskać stereo, i podłączam oba chinche do wejścia kitu (mam kabelek jack>2xchinch) oba głośniki grają lecz bardzo cicho i oczywiście to buczenie :) Gdy podpinam tylko jednego chincha (aby uzyskać dzwięk z jednej koncówki mocy, by grał 1 głosnik) grają oba głośniki ! Z tym, że jeden o wiele ciszej od drugiego. Nie wiem o co chodzi, wymieniałem TDA 3 razy, myśląc ze to jego wina, też nic. Na razie zasilam to komputerowym zasilaczem, napięciem symetrycznym (konstrukcja miała być budżetowa to jest). Może koledzy z forum rozwiążą mój problem ?

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Prześledź dobrze układ sygnału wejściowego czy nie ma jakiegoś zwarcia albo czy nie pomyliłeś elementów
  • Poziom 11  
    Porównywałem obie płytki ze sobą, wyglądają identycznie, wszystko jest na swoim miejscu, dobrze przylutowane.
  • Poziom 30  
    To nie kwestia płytek tylko połączeń między nimi. Narysuj to.
    Zasilasz to napięciem symetrycznym z zasilacza komputerowego? Sprawdziłeś wydajność prądową ujemnych napięć wcześniej?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    MarcinG napisał:

Zasilasz to napięciem symetrycznym z zasilacza komputerowego?

Taa, 2030 zasilane symetrycznym i to jeszcze z zasilacza od kompa...
    Nie do Ciebie MarcinG
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedzi, już wszystko działa.

Okazało się, że rurka termokurczliwa zwarła + i - chincha jednego kanału, przez to nie chciał działać.

Pozdrawiam