Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Diagnostyka Laguny

Gelog 29 Apr 2004 14:14 1758 2
    Gelog
    Level 13  
    Bylem na diagnostyce w serwisie Renault i oto wyniki :
    Kontrola defektów :

14D Obwód opróżniania kanistra CC.1
    7G Obwód czujnika wałka rozrządu
    i jescze dwa ,ktore serwisant opatrzył notatką - ''defekty zapamiętane''
    Obwód prędkości samochodu
    Czujnik MPA,
    czy ktos moze mi to wyjasnić ??
    Dodam że kazano mi przyjechac jeszcze raz jak pojeżdzę troche i mają sprawdzic czy sie powtórzą defekty .
    marpet3
    Level 11  
    Podali Ci wykryte przez tester usterki które wystąpiły wcześniej i zostały zapamiętane, prawdopodobnie je wykasowano i dlatego masz przyjechać do sprawdzenia w celu ponownego sprawdzenia.
    Uważam że trochę dużo ich stwierdzono rzadko pada tyle elementow.
    Najlepiej sprawdzić jeszcze raz nie koniecznie muszą być uszkodzone czujniki i zaworek może tylko była chwilowa wypięta wtyczka
    Gelog
    Level 13  
    dzieki, a co do usterek to mozliwe ze tyle, bo nigdy wczesniej nie podłączałem auta do komputera a samochod jest z Francji (powypadkowy) i mnóstwo rzeczy jest namieszane (tak go naprawiali w Polsce).
    Co ciekawe zapytałem dzisiaj takiego elektronika (ale nie w serwisie) co to za urzadzenie , któro znajduje sie pod wykładziną na podłodze z przodu po stronie pasażera , a on na to ze to na pewno cos dodatkowego (nie montowane normalnie w aucie) - jest to taka aluminiowa skrzyneczka, dosyc spora, z doprowadzonymi przewodami i ma kilka gniazd podpisanych (engine, actuator, diagnosys, i jescze cos tam) - strasznie jestem ciekawy co to i do czego służy. Chyba zrobie zdjęcie, to moze ktos bedzie wiedzial co to jest !