Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dostępu do dysku - odzyskanie danych

17 Kwi 2009 23:20 3100 4
 • Poziom 10  
  Witam, moja dziewczyna posiada laptopa z vistą i nie wiem co zrobiła ale system zawieszał się na okienku zapraszamy, to postanowiłem odpalić go w trybie awaryjnym i rozwiązać problem ale na starcie uruchomił się program do naprawy plików na hdd na koniec restart laptopa ale przy normalnym uruchomieniu wyskoczył scandisk wiec go nie anulowałem, tylko że scandisk wywalił dużo błędów i na koniec ukazała się informacja: Wystąpił błąd krytyczny, restart i teraz przy uruchomieniu laptopa dostaję informację: A disk read error occurred Press ctrl+alt+del to restart. Po podpięciu hdd pod usb do innego laptopa partycja z vistą nie jest dobrze rozpoznawana, mianowicie wykrywa ją ale nie ma do niej dostępu, tak jakby plik z ustawienimi partycji uległ uszkodzeniu. Moje pytanie brzmi: Jak to naprawić w taki sposób aby nie formatować hdd i nie istalować nowej visty bo miała ona na pulpicie kilka plików których usunięcie będzie miało dla niej bardzo złe konsekwencje w pracy. Proszę o pomoc
 • Poziom 12  
  Ja bym spróbował jeszcze uruchomienia na laptopie jakiejś dystrybucji Linuksa(np. Ubuntu) w trybie LiveCD tzn. bez instalacji na HDD. Może on sobie poradzi z odczytem zawartości dysku.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Specjalista HDD Recovery
  Jeśli jakieś pliki są ważne i nie chce się ich utracić.

  Nie słuchaj kolegi slawek_ko to po pierwsze

  Po drugie najpierw trzeba odzyskać dane bo dysk najprawdopodobniej ma większe problemy niż tylko system !!

  Najpierw Podaj S.M.A.R.T. Model Dysku wynik skanowania w MHDD..

  Opisy w podwieszonych tematach i ostrożnie żebyś nie stracił wszystkiego co najważniejsze
 • Poziom 13  
  Jeśli możesz podłączyć dysk do innego kompa, a chcesz odzyskać dane to spróbuj użyć programu r-studio, może to będzie pomocne, lub odpal kompa z płyty live cd, a r-studio potem odpal z pamięci USB. Trzeba jednak w tym wypadku pewno wersję portable.Nie wiem,czy takowa jest dostępna.