Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kilka pytań na temat Yamaha HTR-5930

18 Apr 2009 10:56 22098 12
  • Level 10  
    Witam .. Jestem początkującym forumowiczem i nie wiedziałem gdzie umieścić mój post ..
    Kupiłem amplituner YAMAHA HTR 5930 .. Moje pytanie ..
    Jakie kolumny najlepiej pod niego podłączyć? Mam zestaw kolumn PRISM HT 150 I M-AUDIO HCS 9920..
    Podłączałem oba te zestawy i martwi mnie tylko jedno .. Dlaczego przy tak dużej mocy amplitunera głośniki, które podłączam nie dają mocnych niskich tonów? Czym to jest spowodowane ? Czy może muszę kupić aktywny subwoofer żeby grało jak należy ?
    Nie posiadam instrukcji po polsku do htr 5930, mam nadzieje że źle jest ustawiony amplituner i dlatego tak gra .. tak przy okazji, może ktoś posiada taka instr.
    Ostatnie pytanie czy YAMAHA HTR 5930 posiada ekranowe menu ?
    za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję

Pisownia niechlujna- proszę poprawić.
    Zdania rozpoczynamy z wielkiej litery, a kończymy kropką.
    Zastanawiające...czemu nikt nie napisze "soppran", a nic złego nie widzi się w "bassach"?
    (dj-MatyAS)

To teraz może ktoś mi pomoże ? Chyba, że nie mam czego szukać na tym forum ?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 28  
    "Dlaczego przy tak dużej mocy amplitunera głośniki, które podłączam nie dają mocnych niskich tonów?"

Twoje głośniki to zwykłą "chińszczyzna", a amplituner z pewnością nie jest w stanie oddać wiecej jak 30W/kanał.
    To kino z najniższej półki i nie bedzie się dobrze sprawdzać w muzyce nawet z subem choć przybędzie niskich częstotliwości.
  • Level 10  
    Napisałem duża moc ponieważ tak jest napisane na stronach www. 105W na kanał. Wniosek. Mój sprzęt, jeżeli można tak go nazwać, nie jest dobrym sprzętem? Tak mam to rozumieć ?
    Mimo wszystko to mój sprzęt ;)
    Posiada ktoś instrukcje obsługi po polsku do tego modelu ?
    Albo mógł mnie pokierować gdzie taką mogę znaleźć w sieci. Próbowałem ale nie znalazłem.

Mam wiele innych pytań dotyczących HTR 5930 ale po pierwszej odpowiedzi kolegi Dues nie wiem czy powinienem zadawać ich więcej.
  • Level 28  
    Ten amplituner został stworzony do kina. A takie sprzety nawet za większe pieniądze nie oddadzą w muzyce tego co wzmacniacz stereo. Pobor mocy Twojego amplitunera to 250W wiec nie moze oddawać 500W (max 30W). Kolumny które posiadasz to niestety także najniższa półka ale jeśli ich dzwięk Cię zadowala to polecam dokupić subwoofer. Przyda się z pewnością zwłaszcza do filmów.
    pozdrawiam
  • Level 10  
    Co do mocy amplitunera: jedna wielka ściema, najpierw trzeba patrzec na pobór prądu i już będzie wiadomo czy sprzęt jest w stanie oddać te wpisane 105 wat na kanał. W tym wypadku to jest nierealne..

Co do kolumn: Prism to jedna wielka chała, to że często występuje w tanich zestawach kina domowego Yamahy nie oznacza w żadnym wypadku że jest to dobry wybór.
    Nie masz nawet co oczekiwać że osiągniesz na tym sprzęcie dobry bass. Poleciłbym Ci dokupienie subwoofera.

Pozdrawiam.!
  • Moderator
    Japońscy producenci podają moc wyjściową przy wysterowanym jednym kanale. W praktyce pomnóż moc pobieraną z sieci przez sprawność (przyjmijmy ok.50%) i podziel wynik przez ilość kanałów. Wtedy otrzymasz przybliżoną realną moc wyjściową jednego kanału.
  • Level 10  
    Jak już mowa o kupnie subwoofera to jaki polecacie? Sam zastanawiałem się nad kupnem m-audio sub 10. Kierowałem się tym że mam głośniki tej firmy no i sub jest w ich kolorze. Wiem że głupie jest moje rozumowanie ale co ma zrobić jak się nie znam. Zakup HTR 5930 i m-audio hcs 9920 świadczą o mojej nie wiedzy. (jak się tu dowiedziałem).
    Zależy mi na polskiej instrukcji do mojego amplitunera gdzie powinienem jej szukać?
    Dziękuje za odpowiedzi na moje pytania.
  • Level 10  
    Witam
    Tak się składa że mam taki zestaw i jestem zadowolony. A z tymi jednymi wielkimi chałami bym się nie zgodził.To prawda że jest to zestaw z najniższej półki ale yamahy.Podejrzewam że ci którzy się tu wypowiadają nigdy tego zestawu nie słyszeli.Mam kolegę audiofila i był u mnie i słuchał tego zestawu,oczywiście na kolana go nie powalił ale powiedział że ucha nie męczy i dźwięk jest w miarę poprawny i dla większości wystarczający.Trochę mnie dziwi że nie masz basów bo u mnie jest wszystko oki a i schodzą dość nisko te kolumny.Mam nadzieje że muzyki nie słuchasz na pro logicu bo nigdy nie będziesz miał niskich tonów muza tylko na 2 channel i na by-passach bez podbijania basów ładnie schodzą.Oczywiście wszystko zależy od tego jakiego basu oczekujesz bo jak takiego bum cyk cyk to kup suba.Aha ten model nie posiada ekranowego menu.Jeśli masz jakieś pytania chętnie odpowiem
  • Level 10  
    Wielkie dzięki za posta. Do zestawu dokupiłem suba m-audio w-750 i jest o wiele lepiej jeżeli chodzi o niskie tony.
    Posiadasz może instrukcje obsługi w języku polskim ?
  • Level 10  
    Posiadam.Zobacze jest tego trochę ale spróbuje to wsadzić
  • Level 10  
    No to świetnie. Jak będziesz mógł mi to wysłać na maila to będę naprawdę bardzo wdzięczny.
  • Level 10  
    Próbowałem pobrać to z linku który podałeś ale nie mogę.
    Mój mail patryk.bis(malpa)wp.pl

Wielkie dzięki za poświęcenie.