Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silniki reflektorów w opel corsa c cały czas pracują

mleszcz2 18 Apr 2009 11:12 9455 15
    mleszcz2
    Level 10  
    Witam. Mam problem z silniczkami w przednich reflektorach w corsa c. Cały czas mi pracują (brzęczą). Nie mam zamiaru ich wymieniać, może da się je jakoś poprostu odłączyć bezpiecznikiem. Reflektory VALEO mają tyylko jedną główną wtyczkę elektryczną, z tego co zauważyłem.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Spacewalker
    Level 32  
    Moze masz jakies zwarcie na potencjometrze w desce rozdzielczej od regulacji zasięgu lamp. Mozesz to tu odłaczyc, a mozesz i w lampie, gdzie ci latwiej, Ale upewnij sie ze dobrze lampy ustawisz
    iras24
    Level 17  
    a samego krektora w lapie sie nie da
    mleszcz2
    Level 10  
    Regulacja działa prawidłowo, można regulować światła. Najpierw przez rok mi brzęczał jeden reflektor, teraz zaczął drugi. Silnik zaczyna brzęczeć jak włanczam światła mijania. Na postojowych cisza jest.
    viper555
    Level 39  
    Bo silniki dostają zasilanie z świateł, oba silniki do wymiany ewentualnie można spróbować przeczyścić styki w silnikach.P
    mleszcz2
    Level 10  
    Dzięki za rade. Nieszło by jednak uniknąc kosztów wymiany silników kiedy nie zależy mi na tej regulacji. Chcę tylko pozbyć się tego brzęczenia. Może idzie je jakoś wyłączyć.
    viper555
    Level 39  
    Każdy silnik ma w reflektorze wtyczkę jeżeli tak to ustawić reflektory na zero ściągnąć wtyczki.P
    mleszcz2
    Level 10  
    Szukałem tych wtyczek i nigdzie ich nie znajduję. Jest tylko jedna główna wiązka która podłączona jest do reflektora ;(
    mleszcz2
    Level 10  
    Szukałem tych wtyczek i nigdzie ich nie znajduję. Jest tylko jedna główna wiązka która podłączona jest do reflektora ;(
    mansky
    Level 18  
    Przyczyną tego że regulatory brzęczą jest wilgoć w regulatorze lub zabrudzony{zużyty}potencjometr wewnątrz regulatora.
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Uszkodzony potencjometr, da sie naprawić nie wymieniając, ale rozbieranie lampy to porażka.
    mansky
    Level 18  
    Ja podgrzewam opalarką plastikową obudowę lampy naokoło w miejscu gdzie jest wklejona{plastik musi się mocno nagrzać }i szkło można wyciągnąć.

Dodano po 31 [sekundy]:

goldwinger wrote:
    Uszkodzony potencjometr, da sie naprawić nie wymieniając, ale rozbieranie lampy to porażka.
    mamark
    Level 10  
    Witam Panowie.
    Zainteresował minie Wasz temat, gdyż w Corsie mojej żony jest to samo w obu reflektorach. Przez przypadek zauważułem, gdy światła były włączone, a silnik wyłączony, że pracują cały czas silniczki reflektorów. Przyjrzałem się tym reflektorom i stwierdziłem, że do środka można dostać się jedynie dokonując demontażu szybki. Proszę mi podpowiedzieć jakto zrobić. Zauważułem, że odblaski reflektora są trochę poluzowane i może to jest przyczyną pracyjących czy brzęczących silniczków reflektora. Bardzo proszę o Wasze opinie na ten temat.
    Pozdrawiam Marek...
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    :mamark - masz problem ze zrozumieniem tekstu pisanego? Problemy z oczami? Inne? Przecież POST WYŻEJ jest napisane, jak się to robi. Mam ci to wkleić jakąś specjalną czcionką?
    mamark
    Level 10  
    Witam Panów.
    Pytałem Was, czy luźne odblaski w reflektorach mogą powodować brzęczenie silniczków, a nie rad dotyczących tekstu pisanego. Może te reflektory nie nadają się do naprawy więc nie będę tracił czasu na ich rozbieranie. Odetnę zasilanie tych silniczków i to będzie może najlepszym rozwiązaniem problemu. Kto z Was ma wiedzę na ten temat, jeśli może niech tą wiedzą się podzieli.
    Pozdrawiam..