Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silniki reflektorów w opel corsa c cały czas pracują

18 Kwi 2009 11:12 8309 15
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z silniczkami w przednich reflektorach w corsa c. Cały czas mi pracują (brzęczą). Nie mam zamiaru ich wymieniać, może da się je jakoś poprostu odłączyć bezpiecznikiem. Reflektory VALEO mają tyylko jedną główną wtyczkę elektryczną, z tego co zauważyłem.
  • Poziom 32  
    Moze masz jakies zwarcie na potencjometrze w desce rozdzielczej od regulacji zasięgu lamp. Mozesz to tu odłaczyc, a mozesz i w lampie, gdzie ci latwiej, Ale upewnij sie ze dobrze lampy ustawisz
  • Poziom 17  
    a samego krektora w lapie sie nie da
  • Poziom 9  
    Regulacja działa prawidłowo, można regulować światła. Najpierw przez rok mi brzęczał jeden reflektor, teraz zaczął drugi. Silnik zaczyna brzęczeć jak włanczam światła mijania. Na postojowych cisza jest.
  • spec od auto-elektro
    Bo silniki dostają zasilanie z świateł, oba silniki do wymiany ewentualnie można spróbować przeczyścić styki w silnikach.P
  • Poziom 9  
    Dzięki za rade. Nieszło by jednak uniknąc kosztów wymiany silników kiedy nie zależy mi na tej regulacji. Chcę tylko pozbyć się tego brzęczenia. Może idzie je jakoś wyłączyć.
  • spec od auto-elektro
    Każdy silnik ma w reflektorze wtyczkę jeżeli tak to ustawić reflektory na zero ściągnąć wtyczki.P
  • Poziom 9  
    Szukałem tych wtyczek i nigdzie ich nie znajduję. Jest tylko jedna główna wiązka która podłączona jest do reflektora ;(
  • Poziom 9  
    Szukałem tych wtyczek i nigdzie ich nie znajduję. Jest tylko jedna główna wiązka która podłączona jest do reflektora ;(
  • spec od auto-elektro
    Pisałem w reflektorze.P
  • Poziom 18  
    Przyczyną tego że regulatory brzęczą jest wilgoć w regulatorze lub zabrudzony{zużyty}potencjometr wewnątrz regulatora.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Uszkodzony potencjometr, da sie naprawić nie wymieniając, ale rozbieranie lampy to porażka.
  • Poziom 18  
    Ja podgrzewam opalarką plastikową obudowę lampy naokoło w miejscu gdzie jest wklejona{plastik musi się mocno nagrzać }i szkło można wyciągnąć.

Dodano po 31 [sekundy]:

goldwinger napisał:
    Uszkodzony potencjometr, da sie naprawić nie wymieniając, ale rozbieranie lampy to porażka.
  • Poziom 9  
    Witam Panowie.
    Zainteresował minie Wasz temat, gdyż w Corsie mojej żony jest to samo w obu reflektorach. Przez przypadek zauważułem, gdy światła były włączone, a silnik wyłączony, że pracują cały czas silniczki reflektorów. Przyjrzałem się tym reflektorom i stwierdziłem, że do środka można dostać się jedynie dokonując demontażu szybki. Proszę mi podpowiedzieć jakto zrobić. Zauważułem, że odblaski reflektora są trochę poluzowane i może to jest przyczyną pracyjących czy brzęczących silniczków reflektora. Bardzo proszę o Wasze opinie na ten temat.
    Pozdrawiam Marek...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    :mamark - masz problem ze zrozumieniem tekstu pisanego? Problemy z oczami? Inne? Przecież POST WYŻEJ jest napisane, jak się to robi. Mam ci to wkleić jakąś specjalną czcionką?
  • Poziom 9  
    Witam Panów.
    Pytałem Was, czy luźne odblaski w reflektorach mogą powodować brzęczenie silniczków, a nie rad dotyczących tekstu pisanego. Może te reflektory nie nadają się do naprawy więc nie będę tracił czasu na ich rozbieranie. Odetnę zasilanie tych silniczków i to będzie może najlepszym rozwiązaniem problemu. Kto z Was ma wiedzę na ten temat, jeśli może niech tą wiedzą się podzieli.
    Pozdrawiam..