Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Punto i radio pioneer :(

MagikGliwice 29 Apr 2004 15:56 2437 8
    MagikGliwice
    Level 12  
    witam
    mam ww radyjko w punciaku i nie działa
    z tego co wybadałem to nie ma napięcia w kostce , czyli pewnie gdzies poszła instalacja lub jakiś bezpiecznik :(
    radio miało już swoje kaprysy tzn. potrafiło się samo włączyć , nawet wyłączone pobierało prąd z aku :( ale teraz ucichło
    i teraz pytanka:
    gdzie zacząć szukać usterki???
    w której skrzynce z bezpiecznikami i jaki bezpiecznik (wartość)???
    jakby wszystie bezpieczniki były ok to jak sprawdzić instalację??? jak sie dostac pod tapicerkę??
    pozdrawiam
    _MarSs_
    Level 16  
    Do radia bezpiecznik jest 10A w skrzynce w kabinie. Na kostce powinno być 12V z Akumulatora do podtrzymania pamięci radia oraz 12V po stacyjce do zasilania radia. Jeśli radio pobierało duży prąd, to mogło byc odwrotnie podłączone (czyli zasilane z Aku, a pamięć ze stacyjki) i przez to mogło wykazywac "kaprysy".
    MagikGliwice
    Level 12  
    witam
    u mnie 12v ze stacyjki nie było wogóle podpiete i nie jest bo nie wiem gdzie je podpiąć :(
    już lecę sprawdzac 10A bezpieczniki w samochodzie :) mam nadzieję że to to
    pozdrawiam
    MagikGliwice
    Level 12  
    miłes racje to było to , nie moge uwieżyć ze to 10 A ciągnie ...
    wcześniej sprawdziłem wszystkie 7,5A bo myślałem że więcej nie poleci ;)

i teraz czeka mnie większe wyzwanie ustalenie czemu sie spalił?? , przy normalnej pracy nie powinien.
    radio poprzednio podczas jak było wyłączone ciągnęło prą ciekawe czy teraz tez to będzie robić.... jutro pomęczę jeszcze to radyjko mmiernikiem
    jakieś sugestie???
    pozdrawiam
    szymtro
    Level 30  
    Pewnie jest "lekko" padnięta końcówka mocy która jest zawsze cały czas pod napięciem. W takim wypadku tylko naprawa sprzętu pomoże.
    majster Ełk
    Level 12  
    Jeśli się opląca :!:
    MagikGliwice
    Level 12  
    ile moze taka końcówka kosztowac do pioneera deh-1420R???
    tako około sama końcówka bo wymiana we włóasnym zakresie :)
    ale radyjko podłączyłem i gra pieknie nie widzę niczego niepokojącego :D
    pozdrawiam
    _MarSs_
    Level 16  
    Jeśli było kiepsko podłączone (a tak się wydaje skoro nawet nie było podpiete pod stacyjkę) to moze się coś zwarło i bezpiecznik poszedła sprawdzic czy go w barze niema....
    Popraw przewody i bedzie OK.
    Proponuję pokusic się o odszukanie 12V po stacyjce, wtedy nie zdarzy Ci się zostawić włączonego radia po wyjściu z samochodu!!
    szymtro
    Level 30  
    Jeżeli radio pobiera cały czas prąd to albo końcówka(raczej napewno) albo stabilizator +5V dla mikrokontrolera. Tak czy tak wyjmij radio z auta i zajrzyj do środka. Jeżeli znasz się choć troszkę to będziesz umiał pomierzyć co trzeba. Potem ewentualnie można poodcinać zasilanie(tymczasowo) do różnych elementów i wtedy będzie wiadomo napewno co padło.